Depilacja laserowa Vectus Toruń

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to trwałe usuwanie owłosienia za pomocą wiązki lasera, która pochłaniana jest przez barwnik włosa. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę niszcząc macierz włosa oraz – doprowadzające do niej krew i składniki odżywcze -naczynia krwionośne. Dzięki temu otrzymujemy efekt całkowitego i trwałego usunięcia niepożądanego owłosienia i możemy cieszyć gładką skórą każdego dnia.

Vectus zabieg
Zabieg Vectus
Urządzenie Vectus

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera Vectus jest obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą depilacji laserowej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w laserze Vectus, zabiegi są szybkie, precyzyjne oraz charakteryzują się wyjątkową skutecznością na tle innych technologii.

Depilacja laserowa Vectus – czy warto?

Toruński Gabinet medycyny estetycznej Beauty Medica należy do elitarnej grupy kilkuset miejsc na świecie, w których wykonywane są zabiegi trwałego usuwania owłosienia przy wykorzystaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Vectus™ – Cynosure Palomar. Co bardzo istotne, to właśnie w Beauty Medica oferujemy zabiegi najnowszym modelem lasera Vectus z 2019 roku.

Dzięki zadowoleniu naszych klientów i ich rekomendacji Gabinetu Beauty Medica i lasera Vectus, możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem nowych klientów zabiegami depilacji laserowej z Bydgoszczy, Inowrocławia, Brodnicy.

Klienci często zadają pytanie, czy efekt usuwania owłosienia laserem będzie trwały m.in. dlatego, że korzystali z zabiegów w innych gabinetach, po czym włosy im odrastały – nawet po serii 10-15 zabiegów. W większości takich przypadków, epilacja nie została wykonana laserem diodowym, ale urządzeniem w technologii kosmetycznej – tzw. IPL. Chociaż potocznie sprzęt ten kosmetyczki nazywają laserem IPL lub E-Light, a miejsca swojej pracy gabinetami lub studiami depilacji laserowej, to w rzeczywistości sprzęt ten nie ma z laserem nic wspólnego, a jego skuteczność jest bardzo niska. Laser Vectus stosowany w Toruniu, w Beauty Medica, to zdecydowany numer 1 wśród laserów do usuwania owłosienia.

Efekt laserowej depilacji Vectus jest widoczny już po 1 zabiegu, a utrata włosów sięga 30-40%. Czołowe kliniki na świecie i w Polsce stosują tylko i wyłącznie lasery Vectus, ponieważ dzięki nim osiągają najlepsze, a zarazem najszybsze rezultaty redukcji owłosienia. Vectus od wielu lat prowadzi badania naukowe nad udoskonaleniem lasera LightSheer i w najnowszym modelu medycznego lasera diodowego Vectus osiągnął idealne parametry zabiegowe.

Skuteczność laserów starszej generacji (LightSheer) jest również zadowalająca, jednak nie dorównuje osiągnięciom najnowszej technologii Vectusa, która manifestuje się niewiarygodną szybkością zabiegów, bezpieczeństwem i skutecznością przekładająca się na zadowolenie osób korzystających z zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica w Toruniu.

Wskazania do depilacji laserowej

Najczęściej na zabieg usuwania nadmiernego i niechcianego owłosienia klienci decydują się ze względów estetycznych. Obecnie jednym z wyznaczników atrakcyjności jest idealnie gładka skóra, więc chcemy raz na zawsze pozbyć się owłosienia z miejsc, których tradycyjne usuwanie często jest problematyczne i czasochłonne.

Szczególnie uciążliwe może być to dla osób, które z nadmiernym owłosieniem zmagają się z powodów zdrowotnych, przy zaburzeniach hormonalnych takich jak: hirsutyzm, zespół policystycznych jajników, przy chorobach nadnerczy, przysadki mózgowej czy tarczycy oraz u kobiet w okresie menopauzy.

Ważnym medycznym wskazaniem do depilacji laserowej jest wrastanie włosów. Wówczas usunięcie owłosienia przy pomocy lasera Vectus jest obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia wrastających włosów.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa laserem Vectus jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, lecz jak każdy inny zabieg posiada kilka przeciwwskazań. Należą do nich:

 • ciąża i okres połogu,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przyjmowanie pochodnych witaminy A, niektórych antybiotyków, sterydów, hormonów (wyłączając środki antykoncepcyjne),
 • doustne przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

 1. Konsultacja zabiegowa

  Podczas pierwszej wizyty kosmetolog prosi pacjenta o wypełnienie ankiety, która zawiera pytania między innymi na temat ogólnego stanu zdrowia i zażywanych leków. Następnie, na podstawie ankiety, zadajemy dodatkowe pytania, które mają zakwalifikować pacjenta do zabiegu.
 1. Pierwszy zabieg

  Jeśli na podstawie wypełnionego kwestionariusza, przeciwwskazania do depilacji zostaną wyeliminowane, można od razu przejść do wykonania pierwszego zabiegu już na wizycie kwalifikującej.

  Obszar skóry, który ma zostać poddany depilacji laserowej jest dezynfekowany, a następnie dokonuje się pomiaru aktywnej melaniny urządzeniem Skintel. Uwzględniając uzyskane wyniki, a także typ, kolor i grubość owłosienia, kosmetolog dobiera właściwe parametry zabiegowe i przystępuje do pracy. Opracowuje dokładnie wybraną partię ciała, pytając klienta o odczucia i upewniając się, że zabieg jest dla niego komfortowy.
 1. Zalecenia i zaplanowanie kolejnych wizyt

  Czas trwania zabiegu depilacji laserowej w zależności od partii ciała to od 3 do 30 minut.

  Po zakończonym zabiegu przekazujemy zalecenia odnośnie postępowań i pielęgnacji po depilacji laserowej oraz szczegółowo ustalamy plan działania, odstęp pomiędzy zabiegami i ich ilość.

Depilacja laserowa – efekty

Już pierwszy zabieg depilacji laserowej prowadzi do trwałego usunięcia od 30 do 60% włosów. Aby całkowicie usunąć owłosienie z danej części ciała konieczne jest wykonanie od 5 do 8 zabiegów (w zależności od indywidualnych predyspozycji, ilość niezbędnych zabiegów może jednak być większa lub mniejsza) w odstępach od 4 do 8 tygodni. Przykładowo przy depilacji laserowej twarzy odstępy zwykle wynoszą 4 tygodnie, natomiast depilując bikini czy pachy między kolejnymi zabiegami powinno minąć od 6 do 8 tygodni.

Vectus efekty zabiegów 3
Vectus efekty zabiegów 5

Vectus efekty zabiegów 4
Vectus efekty zabiegów 6