Jeśli chcesz BEZPIECZNIE usunąć niechciane owłosienie NA CAŁE ŻYCIE, 
to właśnie w Beauty Medica skorzystasz z najskuteczniejszej depilacji laserowej na świecie!

W ofercie gabinetu DWA najnowocześniejsze lasery do depilacji!

Pracujemy ultranowoczesnym, całkowicie bezbolesnym aleksandrytowo-neodymowoyagowy laserem Thunder MT model 2021 oraz diodowym laserem Vectus Cynosure Palomar model 2019.

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów w depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa to trwałe usuwanie owłosienia za pomocą wiązki lasera, która pochłaniana jest przez barwnik włosa. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę niszcząc macierz włosa oraz – doprowadzające do niej krew i składniki odżywcze -naczynia krwionośne. Dzięki temu otrzymujemy efekt całkowitego i trwałego usunięcia niepożądanego owłosienia i możemy cieszyć gładką skórą każdego dnia. Szczególnie warto zastanowić się nad zabiegiem jakim jest depilacja laserowa nóg.

Vectus zabieg
Zabieg Vectus
Urządzenie Vectus

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą depilacji . Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w naszych laserach , zabiegi są szybkie, precyzyjne oraz charakteryzują się wyjątkową skutecznością na tle innych technologii.

Depilacja laserowa – czy warto?

Toruński Gabinet medycyny estetycznej Beauty Medica należy do elitarnej grupy kilkuset miejsc na świecie, w których wykonywane są zabiegi trwałego usuwania owłosienia przy wykorzystaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Vectus™ – Cynosure Palomar. Co bardzo istotne, to właśnie w Beauty Medica oferujemy zabiegi najnowszym modelem lasera Vectus z 2019 roku. Naszym najnowszym nabytkiem jest ulranowoczesny, bezbolesny laser Thunder MTmodel 2021.

Dzięki zadowoleniu naszych klientów i ich rekomendacji dla Gabinetu Beauty Medica i naszych laserów , możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem nowych klientów zabiegami depilacji laserowej z Bydgoszczy, Inowrocławia, Brodnicy.

Klienci często zadają pytanie, czy efekt usuwania owłosienia laserem będzie trwały m.in. dlatego, że korzystali z zabiegów w innych gabinetach, po czym owłosienie i tak odrastało – mimo wykonania serii 10-15 zabiegów. W większości takich przypadków, epilacja nie została wykonana laserem diodowym, ale urządzeniem w technologii kosmetycznej – tzw. IPL. Chociaż potocznie sprzęt ten kosmetyczki nazywają laserem, IPL lub E-Light, a miejsca swojej pracy gabinetami lub studiami depilacji laserowej, to w rzeczywistości sprzęt ten nie ma z laserem nic wspólnego, a jego skuteczność jest bardzo niska bowiem wysyła rozproszoną wiązkę światła. Lasery stosowany w Toruniu, w Beauty Medica, to zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenia wśród laserów do usuwania owłosienia.

Skuteczność laserów starszej generacji (LightSheer) jest również zadowalająca, jednak nie dorównuje osiągnięciom technologii Vectusa i Thunder MT, które manifestuje się niewiarygodną szybkością zabiegów, bezpieczeństwem i skutecznością przekładająca się na zadowolenie osób korzystających z zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica w Toruniu.

Depilacja laserowa – wskazania

Najczęściej na zabieg usuwania nadmiernego i niechcianego owłosienia klienci decydują się ze względów estetycznych. Obecnie jednym z wyznaczników atrakcyjności jest idealnie gładka skóra, więc chcemy raz na zawsze pozbyć się owłosienia z miejsc, których tradycyjne usuwanie często jest problematyczne i czasochłonne.

Szczególnie uciążliwe może być to dla osób, które z nadmiernym owłosieniem zmagają się z powodów zdrowotnych, przy zaburzeniach hormonalnych takich jak: hirsutyzm, zespół policystycznych jajników, przy chorobach nadnerczy, przysadki mózgowej czy tarczycy oraz u kobiet w okresie menopauzy.

Ważnym medycznym wskazaniem do depilacji laserowej jest wrastanie włosów. Wówczas usunięcie owłosienia przy pomocy lasera Vectus jest obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia wrastających włosów.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserami Thunder i Vectus jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, lecz jak każdy inny zabieg posiada kilka przeciwwskazań. Nie wszystkie przeciwwskazania są przeciwwskazaniami bezwzględnymi. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, wypełniając na konsultacji szczegółowy kwestionariusz i zadając pytania odnośnie różnych schorzeń. Wiele z wymienionych przeciwwskazań dotyczy tylko obszaru zabiegowego. Należą do nich:

 • ciąża i okres połogu,
 • choroby nowotworowe,
 • siwe włosy – ze względu na brak pigmentu 
 • epilepsja
 • choroby autoimmunologiczne (bielactwo, łuszczyca)
 • aktywne stany zapalne skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe – opryszczka)
 • uszkodzenia naskórka
 • cukrzyca 
 • doustne przyjmowanie ziół fotouczulających, (dziurawiec, nagietek, bratek, herbatki odchudzające, np. Figura 2)
 • świeża opalenizna – należy wstrzymać się od opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • skłonności do zaburzonego gojenia – tendencje do powstawania bliznowców, lub przebarwień pozapalnych 
 • doustne przyjmowanie leków fotouczulających – tetracykliny, izotretynoina,
 • miejscowe stosowanie kremów i maści z retinolem, izotretynoiną, czy kwasami złuszczającymi 
 • zażywanie niektórych antybiotyków
 • zażywanie niektórych sterydów, antydepresantów i leków psychotropowych
 • mechaniczne usuwanie owłosienia – depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem – należy zaprzestać minimum miesiąc przed zabiegiem (zależnie od partii ciała i częstotliwości dotychczasowego mechanicznego usuwania owłosienia)
 • miejscowe stosowanie substancji złuszczających

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

1. Konsultacja zabiegowa

Podczas pierwszej wizyty kosmetolog prosi pacjenta o wypełnienie ankiety, która zawiera pytania między innymi na temat ogólnego stanu zdrowia i zażywanych leków. Następnie, na podstawie ankiety, zadajemy dodatkowe pytania, które mają zakwalifikować pacjenta do zabiegu. 
W ramach przygotowania do zabiegu należy: 

 • ogolić obszar zabiegowy (zwykłą maszynką),
 • pozostawić niewielki fragment owłosienia, w celu oceny zagęszczenia włosów, ich koloru oraz grubości,
 • unikać smarowania skóry balsamami przed samym zabiegiem,
 • unikać opalania skóry przez około 4 tygodnie przed planowaną epilacją,
 • unikać stosowania samoopalaczy przez 2 – 4 tygodni przed zabiegiem
 • unikać wyrywania owłosienia w sposób mechaniczny, przy pomocy depilatora, pęsety, czy wosku,
 • unikać stosowania kremów do depilacji przez około miesiąc przed zabiegiem
 • unikać stosowania substancji złuszczających przez 2 – 4 tygodni przed zabiegiem laserowym
 • unikać zażywania substancji fotouczulających (niektóre leków, antybiotyków, ziół)
2. Pierwszy zabieg

Jeśli na podstawie wypełnionego kwestionariusza, przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej zostaną wyeliminowane, można od razu przejść do wykonania pierwszego zabiegu już na wizycie kwalifikującej.

Obszar skóry, który ma zostać poddany depilacji laserowej jest dezynfekowany, a następnie dokonuje się pomiaru aktywnej melaniny urządzeniem Skintel. Parametry dobierane są indywidualnie. Dzięki pomiarom aktywnej melaniny przy pomocy urządzenia Skintel, eliminujemy do zera ryzyko poparzenia, a znacznie zwiększamy efektywność zabiegu. Przy technologii Light Sheer, parametry ustawiane były ręcznie, co mogło powodować ich zaniżenie dla większego komfortu pacjenta, a co za tym idzie, większą ilość zabiegów. Uwzględniając uzyskane wyniki, a także typ, kolor i grubość owłosienia, kosmetolog dobiera właściwe parametry zabiegowe i przystępuje do pracy. Opracowuje dokładnie wybraną partię ciała, pytając klienta o odczucia i upewniając się, że zabieg jest dla niego komfortowy. 

Na komfort zabiegu w dużym stopniu wpływa chłodzenie głowicy do temperatury od 0 do 5 stopni Celsjusza przed, w trakcie i po emisji wiązki lasera. Ciepło jest odczuwalne w minimalnym stopniu, więc stosowanie znieczulenia przed zabiegiem jest zbędne.

Ponadto, dzięki niezwykle precyzyjnym głowicom i doskonale skonstruowanym ich rozmiarom, zabieg trwa bardzo krótko.

3. Zalecenia po zabiegu, zaplanowanie kolejnych wizyt

Czas trwania zabiegu depilacji laserowej w zależności od partii ciała to od 3 do 30 minut.

Po zakończonym zabiegu przekazujemy zalecenia odnośnie postępowań i pielęgnacji po depilacji laserowej oraz szczegółowo ustalamy plan działania, odstęp pomiędzy zabiegami i ich ilość.

Reakcje skórne po zabiegu epilacji laserowej to kwestia indywidualna. Najczęściej spotykamy się z zaczerwienieniem skóry, które utrzymuje się od kilkunastu minut, do 72 godzin – jest to fizjologiczna reakcja na termiczne uszkodzenie włosa. Do czasu ustąpienia zaczerwienienia, nie należy dodatkowo narażać skóry na czynniki drażniące, takie jak:

 • gorąca kąpiel
 • sauna
 • basen
 • kosmetyki na bazie alkoholu
 • mechaniczne podrażnienia skóry

W celu złagodzenia odczynu po zabiegu, zaleca się stosowanie kremów wspomagających gojenie, np. Alantan. 

Ważnym jest, aby unikać opalania i złuszczania skóry poddanej epilacji, przez około 7-14 dni po zabiegu. 

W przerwie pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać owłosienia mechanicznie, można natomiast golić skórę maszynką, zależnie od potrzeb. 

Istotnym dla efektów depilacji laserowej jest zastosowanie się do odstępów między zabiegami, wynikającymi z cyklu wzrostu włosa poszczególnych partii ciała.

Depilacja laserowa – efekty

Już pierwszy zabieg depilacji laserowej prowadzi do trwałego usunięcia od 30 do 60% włosów. Aby całkowicie usunąć owłosienie z danej części ciała konieczne jest wykonanie od 5 do 8 zabiegów (w zależności od indywidualnych predyspozycji, ilość niezbędnych zabiegów może jednak być większa lub mniejsza) w odstępach od 4 do 10 tygodni. Przykładowo przy depilacji laserowej twarzy odstępy zwykle wynoszą 4 tygodnie, natomiast depilując bikini czy pachy między kolejnymi zabiegami powinno minąć od 6 do 8 tygodni.

Vectus efekty zabiegów 3
Vectus efekty zabiegów 5

Vectus efekty zabiegów 4
Vectus efekty zabiegów 6