Laser Harmony XL Pro ClearLift - remodeling i lifting skóry

Opracowany przez firmę Alma, laser Harmony XL Pro ClearLift to pierwszy nieablacyjny, frakcyjny laser pozwalajacy na skuteczną walkę z wynikającymi ze starzenia się skóry niedoskonałościami do których zaliczyć można głębokie i drobne zmarszczki, nierówny koloryt i wiotkość czy fotouszkodzenia także w miejscach gdzie skora jest cienka i wrażliwa. Dodatkowa zaleta jest to, ze zabiegi nie tylko likwidują obecne problemy, ale zabezpieczają skórę przed starzeniem się w przyszłości.

Laser Harmony XL Pro ClearLift w przeciwieństwie do większości laserów działa na skórę właściwą mechanicznie a nie termicznie nie uszkadza naskórka co eliminuje w praktyce czas rekowalescencji. Kontrolowane, wywołane przez laser mikrouszkodzenia wywołują ogniska zapalne inicjując proces gojenia i przebudowy skory. Rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu, prowadząc do zwiększenia jędrności i napięcia skóry.

Ponieważ laser posiada kilka różniących się długością końcówek podczas jednego zabiegu można działać na różnych poziomach skory w zależności od obszaru i rodzaju zabiegu.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło co jest niespotykane w innych terapiach laserowych. Można go wykonywać o każdej porze roku, jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skory. Sugerowane odstępy pomiędzy zabiegami to 3-4 tygodnie.

Wskazania do zabiegów

  • utrata jędrności skory,
  • drobne i głębokie zmarszczki,
  • bruzdy,
  • przebarwienia, hiperpigmentacja,
  • blizny,
  • ostóda naskórkowa.

Efekty terapii

Absolutne przeciwwskazania: zakażenie bakteryjne skóry (MRSA), łuszczyca, liszaj płaski, liszaj lśniący, niewydolność nerek (stan ostry lub przewlekły), nowotwór złośliwy, stwardnienie rozsiane, bielactwo, immunosupresja, keloidy, niektóre lekarstwa (np. Accutane), choroba kolagenowa naczyń.

Względne przeciwwskazania: źle kontrolowana cukrzyca, małopłytkowość, choroba naczyń obwodowych, niedokrwistość, zaburzenia krzepnięcia, reumatoidalne zapalenie stawów/młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, subnormalność intelektualna, zaburzenia psychiczne, historia hiperpigmentacji pozapalnej, przewlekłe choroby (choroba Crohna, choroby zapalne jelit itp.).

Wskazania pozabiegowe: obszar zabiegu powinien być nawilzany dedykowanymi maściami, również z filtrami UV. Zakaz opalania.