Lifting skóry – laser frakcyjny Harmony XL Pro ClearLift

Opracowany przez firmę Alma, laser Harmony XL Pro ClearLift to pierwszy nieablacyjny, frakcyjny laser pozwalający na skuteczną walkę z wynikającymi ze starzenia się skóry niedoskonałościami do których zaliczyć można głębokie i drobne zmarszczki, nierówny koloryt i wiotkość czy fotouszkodzenia także w miejscach gdzie skóra jest cienka i wrażliwa. Dodatkowa zaleta jest to, że zabiegi nie tylko likwidują obecne problemy, ale zabezpieczają skórę przed starzeniem się w przyszłości.

CLEARLIFT™ to nieablacyjny lifting skóry  wykonywany za pomocą platformy laserowej Harmony XL Alma Laser. To nowatorska technologia w zakresie odmładzania skóry. CLEARLIFT™ Nd:YAG 1064/532nm to pierwszy na świecie nieablacyjny laser o tak dużej mocy (QSwitch). Wyjątkowość lasera i innowacyjność polega przede wszystkim na tym, że przy tak niezwykle wysokiej mocy wiązki lasera, nie powoduje on uszkadzania zewnętrznych warstw skóry (działa selektywnie tylko na wybranej głębokości frakcjonując tę część skóry, którą potrzeba). Skupia swoje działanie na głębokich warstwach sięgających skóry właściwej tam gdzie potrzeba przebudować kolagen. W efekcie pomimo bardzo silnej stymulacji skóry, zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga procesu rekonwalescencji – dlatego, że powierzchnia naskórka pozostaje nienaruszona. 

Głowica Clearlift

Laser Harmony XL Pro ClearLift w przeciwieństwie do większości laserów działa na skórę właściwą mechanicznie a nie termicznie nie uszkadza naskórka co eliminuje w praktyce czas rekowalescencji. Kontrolowane, wywołane przez laser mikrouszkodzenia wywołują ogniska zapalne inicjując proces gojenia i przebudowy skory. Rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu, prowadząc do zwiększenia jędrności i napięcia skóry.

Ponieważ laser posiada kilka różniących się długością końcówek podczas jednego zabiegu można działać na różnych poziomach skóry w zależności od obszaru i rodzaju zabiegu.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło co jest niespotykane w innych terapiach laserowych. Można go wykonywać o każdej porze roku, jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skory. Sugerowane odstępy pomiędzy zabiegami to 3-4 tygodnie.

Lifting skóry laserem Harmony XL Pro ClearLift – wskazania

  • utrata jędrności skóry,,
  • drobne i głębokie zmarszczki,
  • bruzdy,
  • przebarwienia, hiperpigmentacja,
  • blizny,
  • ostóda naskórkowa.

Efekty liftingu skóry

Clearlift efekty zabiegu 1
Clearlift efekty zabiegu 2
Clearlift efekty zabiegu 3
Clearlift efekty zabiegu 4

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Absolutne przeciwwskazania: zakażenie bakteryjne skóry (MRSA), łuszczyca, liszaj płaski, liszaj lśniący, niewydolność nerek (stan ostry lub przewlekły), nowotwór złośliwy, stwardnienie rozsiane, bielactwo, immunosupresja, keloidy, niektóre lekarstwa, choroba kolagenowa naczyń.

Wskazania pozabiegowe: skóra powinna być dobrze nawilżana, pielęgnacja codzienna stosowana jak dotychczas (chyba, że lekarz lub kosmetolog wykonujący zabieg zaleci zmianę kosmetyków).

Zabiegi