Lifting skóry – laser frakcyjny Harmony XL Pro ClearLift

Opracowany przez firmę Alma, laser Harmony XL Pro ClearLift to pierwszy nieablacyjny, frakcyjny laser pozwalający na skuteczną walkę z wynikającymi ze starzenia się skóry niedoskonałościami do których zaliczyć można głębokie i drobne zmarszczki, nierówny koloryt i wiotkość czy fotouszkodzenia także w miejscach gdzie skóra jest cienka i wrażliwa. Dodatkowa zaleta jest to, że zabiegi nie tylko likwidują obecne problemy, ale zabezpieczają skórę przed starzeniem się w przyszłości.

Głowica Clearlift

Laser Harmony XL Pro ClearLift w przeciwieństwie do większości laserów działa na skórę właściwą mechanicznie a nie termicznie nie uszkadza naskórka co eliminuje w praktyce czas rekowalescencji. Kontrolowane, wywołane przez laser mikrouszkodzenia wywołują ogniska zapalne inicjując proces gojenia i przebudowy skory. Rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu, prowadząc do zwiększenia jędrności i napięcia skóry.

Ponieważ laser posiada kilka różniących się długością końcówek podczas jednego zabiegu można działać na różnych poziomach skóry w zależności od obszaru i rodzaju zabiegu.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło co jest niespotykane w innych terapiach laserowych. Można go wykonywać o każdej porze roku, jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skory. Sugerowane odstępy pomiędzy zabiegami to 3-4 tygodnie.

Lifting skóry laserem Harmony XL Pro ClearLift – wskazania

  • utrata jędrności skóry,,
  • drobne i głębokie zmarszczki,
  • bruzdy,
  • przebarwienia, hiperpigmentacja,
  • blizny,
  • ostóda naskórkowa.

Efekty liftingu skóry

Clearlift efekty zabiegu 1
Clearlift efekty zabiegu 2
Clearlift efekty zabiegu 3
Clearlift efekty zabiegu 4

Absolutne przeciwwskazania: zakażenie bakteryjne skóry (MRSA), łuszczyca, liszaj płaski, liszaj lśniący, niewydolność nerek (stan ostry lub przewlekły), nowotwór złośliwy, stwardnienie rozsiane, bielactwo, immunosupresja, keloidy, niektóre lekarstwa, choroba kolagenowa naczyń.

Względne przeciwwskazania: źle kontrolowana cukrzyca, małopłytkowość, choroba naczyń obwodowych, niedokrwistość, zaburzenia krzepnięcia, reumatoidalne zapalenie stawów/młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, subnormalność intelektualna, zaburzenia psychiczne, historia hiperpigmentacji pozapalnej, przewlekłe choroby (choroba Crohna, choroby zapalne jelit itp.).

Wskazania pozabiegowe: obszar zabiegu powinien być nawilżany dedykowanymi maściami, również z filtrami UV. Zakaz opalania.

Zabiegi