Depilacja laserowa – zalecenia przed i po zabiegu

Odrastające owłosienie często bywa przyczyną wielu problemów ze skórą owłosioną. Możemy poradzić sobie z nimi korzystając z  depilacji laserowej, która ma liczne zalety, ale też wymaga stosowania się do pewnych zaleceń. Najbardziej oczywistym kłopotem związanym z niechcianymi włosami jest niezadowalający efekt estetyczny, ale także golenie czy używanie elektrycznego depilatora objawia się podrażnieniami, zaczerwienieniem, wrastaniem włosów a nawet powstawaniem czyraków. Do walki z tymi problemami potrzebne jest potem przygotowanie i korzystanie z odpowiednich kosmetyków. Dotyczy to szczególnie wrażliwych miejsc, takich jak skóra na bikini czy pod pachami. Zmagają się z tym nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, często golący się pod włos albo za pomocą tępych maszynek.

W Beauty Medica oferujemy zabiegi wykonywane za pomocą laserów medycznych operujących promieniami świetlnymi o określonych parametrach, które pomagą pozbyć się owłosienia na resztę życia. Po uprzednim wywiadzie przedzabiegowym, przygotowaniu i wyjaśnieniu zaleceń przed i po procesie przeprowadzamy je pod pachami, w okolicach bikini, a także twarzy, nóg czy rąk. Zalety depilacji laserowej to trwałość, najwyższe efekty depilacji, precyzja, a także szybkość. Nasz zespół doświadczonych kosmetologów sprawi, że cały proces będzie całkowicie bezbolesny, krótkotrwały i bardzo skuteczny.

Wykonanie takiego zabiegu pozwala też zyskać na czasie w dłuższym okresie. Zaletą depilacji laserowej, na którą warto zwrócić uwagę, jest brak konieczności regularnego golenia się, a więc oszczędność czasu. Dzięki temu mamy dla siebie dodatkowe kilka minut dziennie, jednocześnie zaoszczędzając na przyborach, takich jak częste przygotowywanie i kupowanie jednorazowych maszynek i pianki. Mamy więc też zalety ekonomiczne w depilacji laseowej.

Aby jednak skutecznie przeprowadzić cały proces, należy mieć na uwadze zalecenia przed i po depilacji laserowej.

Przed zabiegiem depilacji

Pierwszym krokiem przygotowania do procesu jest sprawdzenie, czy nie ma ku temu przeciwwskazań. Cała depilacja laserowa ma liczne zalety, jednak trzeba pamiętać, że w niewłaściwych okolicznościach może okazać się niemożliwa do wykonania laserem.

Kolejnym zaleceniem do wykonania przed zabiegiem jest także powstrzymanie się przed usuwaniem owłosienia za pomocą wosku oraz pasty cukrowej. Należy zrezygnować z tych metod ze względu na to, że włosy wyrwane uniemożliwiają dotarcie energii lasera w głąb skóry do macierzy, czyli żywej części włosa uczestniczącej w cyklu wzrostu.

Przygotowanie oznacza także unikanie peelingów, które mogą uszkodzić naskórek, prowadząc tym samym do podatności na podrażnienia. Bezpośrednio przed wizytą zaleceniem jest za to pozbycie się owłosienia maszynką jednorazową.

Wykorzystywane w naszym salonie najnowsze lasery medyczne do depilacji laserowej najlepiej działają na czystej skórze, więc podczas przygotowania do zabiegu nie używaj kremów, balsamów i antyperspirantów. Jeśli zaś zostały zastosowane, należy przedtem oczyścić cerę.

Depilacja laserowa – jak działa zabieg?

Oferowana w gabinecie Beauty Medica depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą dwóch najlepszych laserów Vectus i Thunder MT. Odznaczają się wysoką precyzyjnością i możliwością dotarcia do trudno dostępnych obszarów, przez co ich główną zaletą jest możliwość trwałego usunięcia owłosienia z wybranego miejsca na ciele. Dzięki temu, że są to lasery medyczne, głowica urządzenia równomiernie rozkłada aplikowaną energię. Wiązka jest automatycznie dostosowywana do skóry pacjenta, dzięki czemu wysoka moc i siła skoncentrowanych promieni laserowych niszczy zbędne owłosienie w sposób trwały. W parze z efektami idzie tempo przebiegu całego procesu, który trwa krótko, a do tego bezboleśnie. Nasz doświadczony zespół sprawi, że po właściwym zastosowaniu się do zaleceń i przygotowaniu do depilacji laserowej czas minie Ci szybko i nawet nie zorientujesz się, kiedy będziesz cieszyć się gładką cerą. Medyczne lasery do depilacji stosowane w Beauty Medica gwarantują efekt już od pierwszej wizyty.

Za pomocą naszych urządzeń dokonujemy selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Oznacza to pochłanianie światła przez zawartą we włosach melaninę. Zjawisko to generuje ciepło, które przekazywane jest dalej. W kontrolowany sposób uszkadza ono strukturę mieszka i komórek macierzystych, od których zależy odrastanie, co wywołuje ich stopniowy zanik. Promień nie stanowi przy tym zagrożenia dla innych, otaczających tkanek, które są chłodzone. W efekcie po odpowiednim przygotowaniu zaletą procesu depilacji laserowej jest całkowicie gładka skóra.

Skoncentrowana wiązka laserowa 755 nm, 808 nm, 1064 nm, działa tylko w miejscu aplikacji, nie wpływając na głębiej położone warstwy skóry. Aby rezultaty były zadowalające, zabiegi należy wykonywać w serii w odpowiednich odstępach czasu, mając na uwadze zalecenia przed i po depilacji laserowej.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Pierwszym na co trzeba zwrócić uwagę, rozważając przygotowanie do depilacji laserem, to ciąża oraz występowanie aktywnych chorób nowotworowych. W celu upewnienia się co do kwalifikacji do zabiegu, zachęcamy do wstępnej konsultacji z naszymi specjalistami w Beauty Medica odnośnie depilacji. Inne czynniki, które traktowane są jako przeciwwskazania do zabiegu, to:

 • bezwzględnie epilepsja (padaczka), ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • infekcje i owrzodzenia w miejscu planowanego usunięcia owłosienia,
 • przyjmowanie leków światłouczulających oraz retinoidów witaminy A na 10 dni przed zabiegiem i witaminy C na 2 dni przed zabiegiem.
 • przyjmowanie antybiotyków na aktywny trądzik (tetracyklina, izotek),
 • stosowanie samoopalaczy (ponieważ jest to źródło barwnika) i opalenizna – odradzane ze względu na zwiększoną ilość aktywnej melaniny w naskórku, na którą oddziałuje głowica urządzenia
 • tatuaż (ale tylko na powierzchni zabiegowej).

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

Aby cieszyć się zaletami gładkiej skóry po zabiegu, należy stosować się do zaleceń po depilacji laserem i bezwzględnie przestrzegać ich po zabiegu.

 • nie należy eksponować miejsca zabiegowego na promieniowanie UV (słońce, solarium) przez około 10 dni;
 • przez kilka dni po zabiegu nie powinno się stosować na skórę poddaną epilacji laserowej środków drażniących, osuszających, ani stosować peelingów;
 • można stosować środki przyspieszające gojenie – zalecamy Alantan krem lub maść;
 • nie wolno wykonywać zabiegu depilacji woskiem oraz stosować depilatora lub pincety; włosy między zabiegami wolno golić tylko maszynką;
 • przez około 5 dni nie należy przegrzewać (np. sauną, gorącą kąpielą) miejsc poddanych zabiegowi.

Zabiegi depilacji laserowej w Beauty Medica

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia, zapraszamy na depilację laserową do Torunia. Jej liczne zalety sprawią, że na pozbędziesz się niechcianych włosów na zawsze. Zaoszczędzisz w tej sposób zarówno czas, jak i pieniądze, zyskując estetyczną, gładką skórę. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu oraz aby przestrzegać zaleceń zarówno przed wizytą, jak i po niej. Nasz wykwalifikowany zespół ekspertów przeprowadzi całą procedurę szybko, bezboleśnie i bezpiecznie za pomocą naszych medycznych laserów do depilacji. Zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy często decydują się na usunięcie owłosienia na plecach, bikini, klatce piersiowej, pachach czy przedramionach. W celu umówienia wizyty możesz odwiedzić Beauty Medica w Toruniu albo skontaktować z nami telefonicznie. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, powiemy, jak się przygotować, wyjaśnimy zalety stosowanych u nas laserów i zalecenia oraz doradzimy, który dokładnie rodzaj zabiegu wybrać.