Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe – innowacyjny zabieg medycyny estetycznej.

Dobroczynne właściwości wodoru od wielu lat są wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jednak dopiero niedawno, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii powstało urządzenie, które łączy terapię molekularnym wodorem z innymi rodzajami zabiegów stosowanych w klinikach medycyny estetycznej. Dzięki tej nowości, zabiegi które oferujemy w Klinice Medycyny Estetycznej Beauty Medica, stały się prawdziwym hitem.

Molekularny wodór to najmniejsza ze wszystkich istniejących cząstek – ma zdolność przenikania do głębokich warstw skóry, gdzie może uwolnić właściwości korzystne dla zdrowia i urody. Podstawowe korzyści wynikające z oczyszczania wodorowego, to głębokie działanie antyoksydacyjne, przyciwzapalne i odmładzające. Wodór jest najsilniejszym, naturalnym przeciwutleniaczem. Natomiast przekształcenie wodoru w formę molekularną powoduje zwielokrotnienie korzyści.

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem nieinwazyjnym – bezpiecznym i bezbolesnym – a jednocześnie najbardziej skutecznym i dającym szerokie spektrum korzyści kosmetyczno-estetycznych.

Wodorowe zabiegi odmładzające.

W zabiegach oczyszczania wodorowego wykorzystuje się spektakularne właściwości mikroskopijnych cząstek aktywnego wodoru, które wnikają w głębokie warstwy skóry i uruchamiają naturalne procesy regeneracji i detoksykacji. Wodór niszczy wolne rodniki, czego efektem jest zahamowanie procesów starzenia i widoczny efekt odmładzający. Ponadto, antyoksydacyjne właściwości wodoru sprzyjają nasileniu naturalnego procesu wytwarzania kolagenu, który jest bardzo pożądaną substancją w zabiegach odmładzających.

Korzyści wynikające z zabiegu oczyszczania wodorowego:

 • oczyszczenie por skóry z toksyn, pozostałości kosmetyków i wszelkich zanieczyszczeń;
 • poprawienie elastyczności i wzmocnienie skóry, redukcja zmarszczek;
 • przyspieszenie i ułatwienie wchłaniania aktywnych składników kosmetyków pielęgnacyjnych i odżywiających skórę, poprawienie mikrokrążenia i kolorytu skóry;
 • redukcja sebum i zahamowanie stanów zapalnych związanych z trądzikiem;
 • wyeliminowanie reaktywnych form tlenu i azotu, które mogą przyczyniać się do przyspieszonego starzenia;
 • rewitalizacja i regeneracja skóry, zniwelowanie mechanicznych uszkodzeń skóry spowodowanych m.in. przez roztocza;
 • zlikwidowanie wolnych rodników i stresu oksydacyjnego.

Oczyszczanie Wodorowe 6w1.

Urządzenie stosowane w Beauty Medica jest wyposażone w 6 głowic, które pozwalają na połączenie oczyszczania wodorowego z innymi technologiami i spotęgowanie efektów zabiegu. Skóra po zabiegu nabiera zdrowego blasku, jest wygładzona, nawilżona i odświeżona. Pełna procedura zabiegu składa się z s kilku etapów i może być modyfikowana i dostosowywana po potrzeb danego pacjenta. Zaczyna się od oczyszczania wodorowego, po którym następuje eksfoliacja, infuzja wodorowa, terapia bipolarnymi falami radiowym, dostarczenie substancji odżywczych wspierane głowicą ultradźwiękową, i na koniec kojący masaż „zimną głowicą”.

Funkcje urządzenia 6w1:

 • oczyszczanie wodorowe – rewolucyjna technologia odmładzania i głębokiego oczyszczania skóry, dzięki któremu zyskasz promienny wygląd;
 • hydrooxybrazja – innowacyjna technologia służąca złuszczeniu martwego naskórka, dzięki której skóra staje się jędrna, gładka i nawilżona, a aktywny tlen likwiduje wolne rodniki powodując wyrażne odmłodzenie skóry:
 • peeling kawitacyjny – zabieg wykorzystujący zjawisko kawitacji, który rozbija stare, zrogowaciałe komórki rogowej warstwy naskórka;
 • fale radiowe bipolarne – podniesienie owalu twarzy, redukcja zmarszczek, napięcie powierzchni skóry i odnowienie jej struktury poprzez stymulację wytwarzania kolagenui elastyny:
 • wtłaczanie aktywnych substancji (serum) z witaminami A,C,E oraz kwasem hialuronowym,peptydami, ceramidami, kolagenem- odpowiedni preparat dobierany jest do potrzeb skóry pacjenta;
 • ultradźwięki – zwiększają efektywność kosmetyków, poprawiają ukrwienie komórek skóry oraz wymuszają zwiększenie wchłaniania składników odżywczych;
 • głowica „cold” – poprzez ochłodzenie temperatury skóry do 0°C zmniejsza pory i zaczerwienienia skóry oraz redukuje procesy zapalne.

Dla kogo jest przeznaczone oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe mogą stosować wszyscy, niezależnie od wieku i płci. Nie ma żadnych przeciwwskazań dla osób ze skórą naczynkową, wrażliwą lub atopową oraz w przypadku trądziku. Największą grupę pacjentów stanowią osoby pragnące zniwelować skutki starzenia się skóry oraz mieszkańcy dużych miast i terenów przemysłowych, gdzie w powietrzu panuje duże stężenie zanieczyszczeń lub smog.

Wskazania do zabiegu:

 • widoczne efekty starzenia się skóry, zmarszczki, utrata jędrności i blasku skóry;
 • problemy skórne, m.in. cera naczynkowa, łojotok, trądzik, skóra wrażliwa;
 • zanieczyszczenie skóry spowodowane stosowaniem kosmetyków lub czynnikami środowiskowymi;
 • wyczerpujący tryb życia powodujący utratę kolorytu skóry, poszarzenie cery, cienie pod oczami, zwiotczenie skóry.

Zabiegi