Termolifting Alma NIR

Termolifting przy pomocy Alma NIR wykorzystuje technologię bliskiej podczerwieni w celu podniesienia temperatury skóry. Głowica zabiegowa wprowadza wysoką temperaturę do jej głębokich warstw. Istniejące włókna kolagenowe kurczą się powodując tworzenie nowego kolagenu przy jednoczesnej poprawie jego ułożenia i grubości, wzrasta ilość elastyny.

Natychmiastowym efektem zabiegu jest poprawa zagęszczenia i sprężystości skóry, w dłuższym zaś okresie uwidacznia się ochrona przed następstwami jej starzenia.

ALma nir głowica zabiegowa

Termolifting – wskazania do zabiegu

  • napinanie i zagęszczanie skóry,
  • wypełnienie zmarszczek i bruzd,
  • miejscowe ogrzewanie tkanek przynoszące ulgę w bólach mięśni i stawów, drobnych skręceniach i bólach pleców, sztywności i stanach zapalnych stawów,
  • poszarzała skóra.

Przeciwwskazania do termoliftingu: infekcja bakteryjna lub wirusowa, stany zapalne skóry, ciąża i karmienie piersia, zaburzenia układu immunologicznego, izotretinoina (w ostatnich 6 miesiącach), opalona skóra, zaburzenia gojenia, bielactwo, nowotwory, epilepsja, stosowanie substancji światłouczulających.

Wskazania pozabiegowe: do 48 godzin po zabiegu zakaz kąpieli. Przez kilka dni aż do powrotu skóry do stanu normalnego należy unikać wysiłku fizycznego, masaży oraz chronić obszar zabiegu przed zabrudzeniami. Zakaz opalania przez okres jednego miesiąca z jednoczesny zastosowanie kremów SPF>30.

Termolifting – przebieg zabiegu

Jako tzw. lunchowy zabieg medycyny estetycznej, jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Nie stosuje się też żadnego znieczulenia miejscowego. Jedyne, co odczuwa pacjent, to przyjemne ciepło w miejscu operowania głowicą. Po wszystkim szybko może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jak natomiast wygląda sam przebieg termoliftingu? Miejsce na ciele, które zostanie mu poddane, wpierw zostaje oczyszczone i odtłuszczone. Następnie nakłada się na nie cienką warstwę specjalnego żelu chłodzącego, chroniącego przed poparzeniami, jak i ułatwiającego poruszanie głowicą. Preparat ten pozwala na skuteczniejsze przenikanie promieni podczerwonych do głębszej warstwy skóry, pozostawiając jej wierzch nienaruszonym. Na zmianę z rozgrzewającymi promieniami lasera stosuje się chłodzenie, dzięki czemu pobudza się fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W zależności od kondycji cery i wieku pacjenta termolifting trwa od 15 do 60 minut.

Zachęcamy do skorzystania z tego zabiegu medycyny estetycznej w naszej klinice w Toruniu. W razie wątpliwości dotyczących tej metody – chętnie udzielimy odpowiedzi na pytania.

Termolifting – efekty zabiegów

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele usług, gwarantujących poprawę owalu twarzy i odmłodzenie wyglądu skóry. Termolifting wykonywany m.in. w naszej klinice w Toruniu należy do zabiegów pozwalających uzyskać najbardziej spektakularne rezultaty. Sprawia on, że skóra staje się wyraźnie jędrniejsza – niezależnie od tego, na której partii ciała był wykonany. Skutecznie niweluje zmarszczki z twarzy, usuwa efekt opadających policzków, a także spłyca bruzdę wargowo-nosową. Prawidłowo wykonany termolifting widocznie redukuje skutki starzenia się cery, zapewniając jej młody, zdrowy wygląd.

Wykonany na poszczególnych partiach ciała może:

  • podnieść piersi i zagęścić skórę dekoltu,
  • efektywnie napiąć wewnętrzną stronę ud i ramion,
  • obkurczyć skórę na brzuchu (np. po ciąży),
  • wygładzić zmarszczki na dłoniach i usunąć plamki barwnikowe.

Kiedy zobaczyć można rezultaty termoliftingu? Pierwsze widać tuż po wizycie. Niewykluczone, że pojawi się drobny obrzęk i zaczerwienienie, jednak one szybko znikają. Natomiast pełen efekt występuje po około 1-2 miesiącach. Dla wzmocnienia rezultatu można umówić się na kilka sesji – specjalista określa, ile wizyt byłoby koniecznych. Przy odpowiedniej pielęgnacji skutki utrzymują się nawet przez 3 lata.

ALma nir efekty zabiegów 1
ALma nir efekty zabiegów 2
ALma nir efekty zabiegów 3
ALma nir efekty zabiegów 4

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Zabiegi