Laser Alma 420 nm ACNE

Leczenie trądziku pospolitego, młodzieńczego, ropowiczego, trądziku wieku dojrzałego. Fototerapia laserowa 420 nm – platforma laserowa Alma Harmony XL Pro.

Trądzik – to jedna najczęstszych chorób dermatologicznych wieku młodzieńczego. Chociaż coraz częściej dotyka osoby starsze, nawet po 30 roku życia, i to zarówno kobiety, jak i mężczyzn – często z powodu niewłaściwej diety, stresu oraz jako skutek uboczny przyjmowania leków. Trądzik wiąże się z nieestetycznymi zmianami w postaci wyprysków, łojotoku, zaskórników (otwartych i zamkniętych), grudek, krostek czy nacieków ropnych. Zmiany te z reguły występują na twarzy (czoło, nos, policzki, broda, skronie, żuchwa), ale też niekiedy w obrębie klatki piersiowej (dekolt) i na plecach.

Przebieg trądziku może być przewlekły i utrzymywać się wiele lat, w następstwie prowadząc do blizn potrądzikowych, przerosłych i trwałych. Często z następstwem w postaci przebarwień skórnych.

Fototerapia laserowa AFT ACNE 420 nm laserem Alma Harmony XL Pro, to tzw. światło niebieskie do leczenia trądziku aktywnego. Jego działanie opiera się na reakcji między światłem 420 nm lasera Alma a wydzieliną bakterii Pionibacterium acne. Laser wchodząc w reakcję niszczy bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za trądzik, a co za tym idzie leczy różne postacie trądziku. Światło lasera ACNE 420 nm likwiduje stan zapalny prowadząc do złagodzenia zmian i podrażnień. Laser przyspiesza gojenie nie tylko istniejących zmian, ale zapobiega też powstawaniu nowych.

Końcówka Acne
To najlepsze obecnie innowacyjne rozwiązanie laserowe w medycynie estetycznej stosowane na świecie.

Końcówka AFT 420 nm Harmony XL Pro działa nie tylko bakteriobójczo, ale też sebostatycznie, uspokajająco i wyciszająco dla zmian trądzikowych. Nasz laser jest najprecyzyjniejszą jednostką – dokładnie dostarcza światło w miejsca chorobowo zmienione przez ropne zmiany i trądzik, lecząc go, a tym samym zapobiegając następstwom w postaci przebarwień pozapalnych skóry, które pojawiają się jako pozostałości krostów i wyprysków. Nie stworzą się też blizny i bliznowce przerosłe.

Laser Alma Harmony XL Pro wykorzystujący naświetlanie głowicą AFT ACNE 420 nm stanowi jedyną a zarazem najlepszą innowacyjną alternatywę dla leczenia farmakologicznego trądziku (najczęściej izotretinoiną Izotek lub tetracykliną Tetralysal). To antybiotyki niezwykle obciążające organizm – w szczególności dotyczy to młodzież. Przyjmowanie tych farmaceutyków często wiąże się z dużymi ograniczeniami jak i skutkami ubocznymi (w postaci złego samopoczucia oraz zmian w narządach wewnętrznych).

Laserowa terapia skóry trądzikowej.

Jeśli trądzik pospolity jest bardzo nasilony (rozwinięty) lub nieleczony i zmiany są w postaci blizn i przebarwień pozapalnych – leczenie i terapia przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap to usunięcie i zaleczenie trądziku i zmian ropnych światłem niebieskim – AFT ACNE 420 nm. W drugim etapie, w zależności od potrzeb, usuwamy i niwelujemy laserem blizny oraz przebarwienia:

Trądzik jest chorobą przewlekłą i może powrócić w każdym etapie życia. Z trądzikiem bardzo trudno wygrać metodami domowymi a tylko specjalistyczne i indywidualne leczenie przynosi pożądane skutki. Wykonuje się je w specjalistycznych placówkach, m.in. w Beauty Medica w Toruniu. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu borykania się z problemem, a co za tym idzie uniknięcia blizn potrądzikowych, przebarwień skórnych czy poszerzonych porów. Nowoczesne zabiegi laserowe i dostęp do najnowszych osiągnięć technologicznych stosowanych obecnie w medycynie estetycznej pozwalają na uniknięcie szkodliwej farmakologii w postaci antybiotyków.

Ważne: zabieg na trądzik laserem Alma nie wymaga okresu rekonwalescencji (pozwala na powrót do codziennych zajęć natychmiast po zabiegu). Usuwanie m.in. trądziku jest nie tylko bezpieczne, ale też niezwykle skuteczne. Zabieg odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, w każdym wieku (również młodzieńczym i nastoletnim) oraz nawet przy bardzo zaawansowanych zmianach trądzikowych na twarzy, plecach, ramionach i dekolcie.

Procedura leczenia i usuwania trądziku opiera się na konsultacji (bezpośrednio przed zabiegiem), wywiadzie wykluczającym przeciwwskazania, objaśnieniem procedur zabiegowych oraz ustaleniem indywidualnej fototerapii w danym przypadku. Ilość zabiegów (powtórzeń) jest indywidualizowana w zależności od nasilenia zmian skórnych trądzikowych. Laser działa dokładnie, niezwykle precyzyjnie usuwając każde ognisko ropno-zapalne. Krótkotrwałe impulsy laserem zwiększają temperaturę w tkankach skóry, niszcząc bakterie wywołujące trądzik.

Laser Alma AFT ACNE 420 nm przywraca właściwe procesy metaboliczne w skórze i złuszcza zrogowaciałe komórki. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona (w wyniku przegrzania), co jest efektem pożądanym i wynikiem działania lasera. Pozwala to w krótkim czasie zaleczyć stan zapalny i trądzik.

Polecamy usuwanie trądziku za pomocą lasera Alma AFT ACNE 420 nm wszystkim pacjentom, zarówno młodym, jak i dorosłym. Fototerapię laserem wykonuje się w określonym cyklu zabiegowym. Ilość powtórzeń jest zróżnicowana (dostosowana do indywidualnych potrzeb) i wynosi z reguły 10-16, z czego pierwsze sześć należy wykonać w odstępach do 72 godzin – czyli w okresie pierwszych dwóch tygodni. Potem zabiegi wykonuje się 1-2 razy w tygodniu, a w kolejnych tygodniach jeden raz.

Wskazania do zabiegu AFT ACNE 420 nm

  • trądzik pospolity, młodzieńczy oraz trądzik wieku dojrzałego,
  • zaskórniki, grudki, krostki,
  • zmiany ropne i ropowicze,
  • nacieki zapalne i cysty,

Trądziku pospolitego nie należy mylić i łączyć z trądzikiem różowatym, który jest innym problemem dermatologicznym o podłożu zaburzeń naczyniowych (rumień twarzy). Trądzik różowaty również leczymy innym laserem (600-650 nm) – Alma Dye VL/SVL

Przeciwwskazania do zabiegu AFT ACNE 420 nm

  • nadmierna lub bardzo świeża opalenizna (3-4 tygodnie),
  • nowotwór skóry,
  • ciąża,
  • epilepsja,
  • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
  • terapia retinoidami (witamina A),
  • rozrusznik serca,
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne i operacje (około 1 miesiąc),
  • przyjmowanie witaminy C (około 3 dni przed zabiegiem).

Postępowanie uzupełniające w terapii przeciwko trądzikowi.

Zdecydowanie unikać kremów ciężkich i tłustych (w tym kremów z olejami roślinnymi, parafinami i woskami). Nie wolno stosować również preparatów na bazie alkoholu powodujących przesuszanie naskórka a następnie wyrzut sebum. Należy działać bakteriostatycznie i niwelować łojotok skóry.

Warunkiem wykonywania jakichkolwiek zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest brak aktualnych ropnych zmian trądzikowych. Pocierając je głowicą, np. do mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego, roznosimy zmiany ropne w inne miejsca (pomagamy bakteriom Pionibacterium acnes w migracji na inne obszary ciała).

W niektórych przypadkach zaleca się dodatkowe badania (z krwi) w laboratorium. Obejmują one DHEA, testosteron całkowity i wolny oraz stosunek LH/FSH. Poziom hormonów w surowicy krwi należy ocenić poza okresem owulacji (w praktyce najlepiej pobrać próbkę w trakcie krwawienia miesiączkowego). Należy pamiętać, że przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może zaburzyć interpretację pomiaru – dlatego preparaty antykoncepcyjne należy odstawić 4-6 tygodni przed badaniem.

Powstawanie trądziku (etiopatogeneza).

  • namnażanie bakterii beztlenowych Propionibacterium acne i ich obecność w gruczołach łojowych w obrębie skóry;
  • przerost gruczołów łojowych połączony z nadmiernym wydzielaniem łoju;
  • rogowacenie ujść gruczołów łojowych – co za tym idzie, powstawanie zastojów wydzieliny i tworzenie grudek;
  • przyczyna hormonalna – nadmiar androgenów powoduje nadreaktywność mieszków włosowo-łojowych. U obu płci występują hormony męskie. To właśnie androgeny (hormony męskie) oddziałują na gruczoły łojowe skóry, które występują głównie na twarzy i górnej części klatki piersiowej.

Efekty zabiegów.

PRZED

PO

PRZED

PO

PRZED

PO

PRZED

PO

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Zabiegi