Depilacja laserowa Vectus

Gabinet Beauty Medica Toruń należy do elitarnej grupy kilkuset miejsc na świecie, w których wykonywane są zabiegi trwałego usuwania owłosienia przy wykorzystaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Vectus™ – Cynosure Palomar.

Depilacja laserem Vectus™ gwarantuje:

  • skuteczne zabiegi depilacji laserowej – 30-40% usuniętych włosów po pierwszym zabiegu, w zależności od partii ciała
  • krótki czas zabiegów depilacji
  • bezpieczeństwo i komfort

Jak powstał laser Vectus?

Amerykańska firma Palomar, około dwudziestu lat temu, stworzyła i opatentowała technologię usuwania owłosienia za pomocą lasera diodowego. Skuteczność i bezpieczeństwo opatentowanej technologii depilacji laserowej została potwierdzona certyfikatem FDA. Wszystkie firmy chcące wykorzystać w swoich urządzeniach tę technologię (m.in. producent laserów LightSheer, LightSheer Duet i LightSheer Desire) musiały zakupić licencję od Palomar Vectus.

Palomar, przez następne lata pracował nad stworzeniem lasera do epilacji, który pozbawiony będzie błędów swoich poprzedników – urządzeń innych producentów, korzystających z jego patentu. Założeniem było zaprojektowanie lasera, którym zabiegi można wykonywać przez cały rok, na skórze o każdym kolorycie. Lasera usuwającego również włosy jasne i rude.

Dotychczas produkowane lasery (m.in. z serii LightSheer), nie wspominając o urządzeniach IPL (nie są laserami, bowiem emitują rozproszoną wiązkę światła), nie potrafiły sobie poradzić z tymi problemami. W roku 2012 zaprezentowany został laser Palomar Vectus wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań, decydujących o tym, że można go nazwać najnowocześniejszym medycznym laserem do usuwania owłosienia na świecie.

Depilacja laserem Vectus – dlaczego warto?

Vectus oferuje najbardziej zaawansowany i najskuteczniejszy system epilacji laserowej na świecie. Jego technologie zostały opracowane przy współpracy z zespołem naukowców z Harvard University. Sprzęt posiada certyfikat FDA, co świadczy o bezpieczeństwie i wysokiej efektywności wykonywanych przy jego pomocy zabiegów. Rezultaty terapeutyczne potwierdzone zostały licznymi badaniami klinicznymi, prowadzonymi przez łącznie ponad 20 lat. Vectus to gwarancja najmniejszej ilości zabiegów, spośród technologii dostępnych na rynku. Ponadto wyposażony został w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak chociażby inteligentny czytnik aktywnej melaniny SkinTel™, dzięki którym uznawany jest za niedoścignionego lidera w swojej dziedzinie.

Laser Vectus, za swe innowacje i przełom w dziedzinie depilacji laserowej, otrzymał wyjątkowe wyróżnienie. W 2013 roku został nagrodzony statuetką Prix de Beaute jako ODKRYCIE ROKU przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan.

Innowacje lasera Vectus

1. Zwiększenie mocy wyjściowej lasera Vectus do 3000 W – efektywność zabiegu

Dla porównania lasery LightSheer Duet i LightSheer Desire posiadają moc do 2310 W.

2. Skintel – bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej

Laser Vectus jako jedyny na świecie posiada czytnik aktywnej melaniny zawartej w skórze, zapewniając tym samym indywidualny dobór parametrów zabiegowych, czyniąc zabieg niesamowicie skutecznym również w przypadku włosów blond i rudych, których usunięcie dotąd stosowanymi laserami było niemożliwe. Odczyt za pomocą Wi-Fi przekazywany jest do systemu komputerowego w laserze, który po analizie danych dobiera optymalne, spersonalizowane parametry wiązki laserowej. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej wzrasta dzięki zastosowaniu najwyższej możliwej energii bez niebezpieczeństwa poparzenia.

Skintel
SKINTEL – czytnik poziomu melaniny w skórze.
3. System chłodzenia Advanced Contact CoolingSM – bezbolesna depilacja laserowa

Nowoczesny system chłodzenia końcówki zabiegowej oznacza, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji wiązki lasera. To kolejny obok szybkości zabiegu depilacji czynnik decydujący o komforcie. System chłodzenia Advanced Contact Cooling błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi, dzięki temu wrażenia termiczne podczas zabiegu są zniwelowane do minimum.

4. Technologia Photon RecyclingSM – skuteczność zabiegu depilacji laserowej

To opatentowana technologia, która pozwala efektywniej wykorzystać emitowaną energię. Skóra podczas zabiegu odbija część energii, którą emituje laser. Głowica wyposażona jest w system „magicznych luster”, dzięki którym energia ta jest wykorzystana ponownie, zwiększając skuteczność zabiegu depilacji laserowej.

Photon recycling
PHOTON RECYCLING – system luster w głowicy dla zwiększenia efektów zabiegowych
5. Rozłożenie energii na całej powierzchni końcówki zabiegowej – skuteczność zabiegu

Jednorodne rozłożenie energii decyduje o tym, że każdy centymetr kwadratowy skóry otrzymuje taką samą dawkę, dzięki czemu zabieg depilacji laserowej jest dokładny i szybki.

Porównanie emisji energii w podczerwieni
LIGHT SHEER DUET VS PALOMAR VECTUS ™

Vectus głowice
6. Dwie końcówki zabiegowe – szybkość zabiegu depilacji laserowej

Vectus wyposażony jest w dwie wymienne końcówki zabiegowe. Mała o powierzchni 1,44 cm2, przeznaczona jest do depilacji niewielkich partii ciała. Natomiast duża (największa na rynku) o powierzchni 8,7 cm2, pozwala w rekordowo krótkim czasie usuwać owłosienie z dużych partii ciała. Przykładowo depilacja laserowa pleców zajmuje kilka minut. Bez wątpienia ogromną zaletą Vectusa, docenianą przez Naszych Klientów jest jego bezkonkurencyjna szybkość, ponieważ, w porównaniu z innymi technologiami, usuwa on nieporównywalnie więcej cebulek włosów jednocześnie i to w sposób trwały.

głowica zabiegowa 1
Duża soczewka zabiegowa 8,7cm2

Duża końcówka zabiegowa wykorzystywana jest do depilacji większych partii ciała, takich jak nogi, ręce, brzuch czy plecy. Tak duża głowica zabiegowa sprawia, że czas zabiegu usuwania owłosienia laserem jest krótszy nawet o 80%. Dla porównania, depilacja całych nóg Laserem Light Sheer trwała 3 godziny, zaś Vectusem nawet 30 minut! 
Poza rozmiarem głowicy, tempo pracy znacznie przyspiesza zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe (przed, w trakcie i po emisji światła), utrzymywane przez cały czas trwania zabiegu depilacji laserowej Vectus na poziomie od 0°C do 5°C. Dzięki temu zabieg charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz sprawia, że zabieg usuwania owłosienia jest praktycznie bezbolesny.

Głowica zabiegowa
Mała soczewka zabiegowa 1,44cm2

Precyzyjna, przeznaczona jest do trwałego usuwania owłosienia na niewielkich i trudno dostępnych miejscach takich jak górna warga, czy broda.