Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek – Laser Alma Nd:YAG

Laser Nd:YAG 1064 nm – przełom w medycynie estetycznej.

Światło laserowe i jego biostymulacyjne oraz lecznicze właściwości są stosowane w medycynie już od ponad 50 lat. Jednak dopiero teraz efekty regeneracji na poziomie komórkowym osiągnęły rewolucyjny poziom – dzięki zastosowaniu nowego rodzaju lasera, który za pośrednictwem kryształów granatu aluminiowo-itrowego z domieszką neodymu generuje fale o długości 1064 nm. Dzięki nowej technologii, którą stosujemy w Klinice Beauty Medica, laserowe zamykanie naczynek daje niesamowite efekty, bez niepożądanych skutków.

Głowica zabiegowa lasera LP Nd:YAG 1064 nm

Odpowiednio dobrana długość fali w połączeniu z mocą głowicy Nd:YAG 1064 nm gwarantują efektywną stymulację tkanek w głębokich warstwach skóry, a zabiegi wykonywane tym urządzeniem można stosować na każdą partię ciała. Światło laserowe generowane przez głowicę zabiegową wytwarza falę mechaniczną, która jest optymalnie pochłaniana przez tkanki i wykorzystywana w procesie regeneracji.

Laser Alma Nd:YAG 1064 nm jest urządzeniem nieablacyjnym, które wytwarza wysokoenergetyczny strumień energii, wykorzystywany do leczenia uszkodzonych naczynek krwionośnych oraz redukowania powierzchownych i głębokich zmarszczek. Zmiany znajdujące się głęboko pod skórą są usuwane w nieinwazyjny sposób, bez naruszenia zewnętrznej warstwy skóry i bezboleśnie. Głowica zabiegowa jest wyposażona w system chłodzący, który podnosi komfort zabiegu i chroni naskórek pacjenta, pomagając promieniom światła laserowego przedostać się do uszkodzonych obszarów.

Współczesna medycyna estetyczna skutecznie wykorzystuje efekty regeneracji na poziomie komórkowym. Dzięki laserowi Nd:YAG 1064 nm zabiegi są niebywale efektywne, szybkie i pozbawiona niepożądanych efektów ubocznych.

Skuteczne zamykanie naczynek – Toruń.

Cera naczynkowa, popękane naczynka na twarzy i nogach, pajączki naczyniowe na skórze (teleangiektazje skórne), naczyniaki rubinowe i starcze, rumień naczyniowy – to problemy, z którymi spotykamy się w naszej codziennej praktyce. Dzięki laserowi Alma Harmony XL Pro – który jest dedykowany do zamykania naczynek, usuwania wylewów podskórnych i leczenia zrostów – pomagamy we wszystkich rodzajach zmian naczyniowych.

Rozszerzone naczynka są głównie problemem estetycznym, ale nie tylko. Zmiany naczyniowe mogą przekształcić się w żylaki lub prowadzić do cery trądzikowej. Nie lekceważ zmian naczyniowych i nie czekaj na rozwój kolejnych etapów choroby, lecz skorzystaj ze skutecznej metody usuwania poszerzonych naczynek, dostępnej w naszej klinice.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, Alma Nd:YAG 1064 nm umożliwia laserowe zamykanie naczynek o średnicy nawet 4 mm. Jest to szczególnie istotne dla osób, które mają zmiany naczyniowe na nogach, które z reguły mają większą średnicę niż zmiany na twarzy i są usytuowane głębiej pod skórą. Wysoka energia światła laserowego i odpowiednia częstotliwość impulsów powodują koagulowanie krwi i zarastanie uszkodzonych ścianek naczyń krwionośnych. Za pomocą głowicy lasera Alma Harmony XL Pro możemy usuwać zarówno pojedyncze naczynka, jak i żyły siatkowate, naczyniaki i niewielkie żylaki.

Zamykanie laserem dużych naczynek na nogach trwa od kilku do kilkunastu minut. Efekty mogą być widoczne natychmiast, jednak jest to zależne od wielkości i nasilenia zmian naczyniowych. Pojedyncze, niewielkie uszkodzenia są usuwane po jednym zabiegu, natomiast bardziej skomplikowane zmiany, dla uzyskania zadowalających rezultatów, wymagają wykonania serii zabiegów.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

W Klinice Beauty Medica zabieg usuwania naczynek laserem jest przeprowadzany przy wykorzystaniu najnowszej generacji urządzenia Alma Nd:YAG. Jest to bardzo popularny laser używany do leczenia zmian naczyniowych, który emituje światło o długości fali 1064 nm. Może być on zasilany diodą lub ksenonową lampą błyskową. Stopniowe podgrzewanie naczyń krwionośnych podczas impulsu pozwala na ich zamknięcie, bez obawy o popękanie ścian i wynaczynienia krwi. Urządzenie Alma Nd:YAG pozwala na dostosowanie wiązki laserowej do rozmiaru oraz głębokości położenia zmiany naczyniowej. Starannie dobrana długość fali w połączeniu z odpowiednią mocy głowicy pozwala na osiąganie spodziewanych efektów bez obawy o niepożądane skutki uboczne. Zamykanie naczynek laserowo przy użyciu Alma Nd:YAG jest bezpieczne, szybkie oraz obarczone stosunkowo niewielkim ryzykiem powikłań.

Przy pomocy laserowego zamykania naczynek można pozbyć się zmian naczyniowych na:

  • twarzy,
  • szyi,
  • dekolcie,
  • nogach.

Wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek

Urządzenie Alma Nd:YAG, którym dysponujemy w Klinice Beauty Medica w Toruniu, pozwala na laserowe zamykanie naczynek zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dzięki zabiegowi można skutecznie pozbyć się nie tylko mniejszych, ale większych zmian naczyniowych, których występowanie bardzo często jest uwarunkowane genetycznie. Do ich powstania mogą także doprowadzić zaburzenia hormonalne, nadmierna wrażliwość skóry na czynniki zewnętrzne oraz niektóre dolegliwości takie jak np. nadciśnienie tętnicze. Usuwanie naczynek laserem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy zmagają się z problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Podstawowe wskazania do poddania się zabiegowi laserowego zamykania naczynek to:

  • naczyniaki,
  • „pajączki” na twarzy,
  • tzw. rubinowe zmiany naczyniowe,
  • nadmierne rumieńce,
  • wrodzone malformacje naczyń włosowatych.

Zaawansowany technologicznie laser Alma Nd:YAG znakomicie radzi sobie z eliminacją rozszerzonych naczyń krwionośnych nawet o średnicy 4 mm.

Laserowe zamykanie lub usuwanie naczynek laserem – postępowanie po zabiegu

Usuwanie bądź zamykanie naczynek laserem Alma Nd:YAG jest całkowicie bezbolesne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest innowacyjny system chłodzenia skóry podczas zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować niewielkie zaczerwienienie naskórka, jednak nie jest wymagany okres rekonwalescencji i natychmiast można powrócić do codziennych czynności.

Bezpośrednio po zabiegu laserowego zamykania naczynek na skórze może pojawić się lekkie obrzmienie oraz zaczerwienienie. Niektórzy pacjenci zgłaszają także uczucie pieczenia i gorąca. Są to objawy przejściowe, które mijają po upływie kilku godzin i nie powinny stanowić większego powodu do niepokoju. W przypadku nasilonych dolegliwości można stosować okłady chłodzące. Zamykanie naczynek laserowo jest zabiegiem, po którym skórę należy traktować bardzo delikatnie. Przez kilka dni po kuracji należy przemywać ją wodą bez mydła, najlepiej z dodatkiem łagodnego preparatu niezawierającego alkoholu. Ponadto należy unikać kosmetyków z substancjami, które mogłyby spowodować podrażnienie skóry. Do takich związków należy między innymi kwas salicylowy, spirytus, retinol, nadtlenek benzoilu oraz kwas glikolowy. Przez cztery tygodnie po zabiegu nie wolno eksponować skóry na intensywne promieniowanie słoneczne. Ważne jest, aby nie narażać jej na gwałtowne zmiany temperatury. Przez dwa tygodnie po usuwaniu naczynek laserem należy też zaprzestać wzmożonego wysiłku fizycznego. Zlekceważenie powyższych zaleceń może sprawić, że laser nie przyniesie odpowiedniej skuteczności.

Przez kilka dni po zabiegu należy stosować preparaty łagodzące zalecone przez kosmetologa. Do mycia skóry używać delikatnych kosmetyków bez mydła i alkoholu. Zalecane jest unikanie sauny, basenu, gwałtownych zmian temperatury otoczenia oraz czynności powodujących wzrost ciśnienia krwi. Do miesiąca po zabiegu nie należy opalać się i stosować kremy ochronne z wysokimi filtrami.

Laserowe zamykanie naczynek – efekty

W przypadku małych zmian rezultaty zazwyczaj są dostrzegalne już po pierwszym zabiegu. Jeśli chodzi o zaawansowane, rozległe naczyniaki w celu osiągnięcia zadowalających efektów laserowe zamykanie naczynek należy powtórzyć. Z reguły są to dwa-trzy powtórzenia. Taka seria wystarczy, aby pozbyć się niechcianych „pajączków” z twarzy, szyi, dekoltu lub kończyn. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczność kuracji tak naprawdę jest uzależniona od szeregu różnych czynników. Usuwanie naczynek laserem jest zabiegiem, w którym liczy się nie tylko moc wyjściowa urządzenia, ale także czas naświetlania oraz gęstość energii dostarczanej do tkanki docelowej. LaserAlma Nd:YAG pod tym względem pozwala na osiąganie spektakularnych efektów. Przy jego pomocy można pozbyć się wszelkich zmian naczyniowych, poprawiając przy tym kondycję skóry i nie uszkadzając najgłębiej położonych tkanek.

PRZED

PO

PRZED

PO

PRZED

PO

PRZED

PO

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Zabiegi