Endermologia LPG

W Beauty Medica zabiegi endermologii wykonujemy trzema rodzajami urządzeń: Integral, Endermolab oraz najnowszym Alliance.

Alliance - głowice zabiegowe
Integral - Alliance - głowice zabiegowe

Co to jest zabieg endermologii?

Endermologia już od wielu lat jest wiodącą na całym świecie technologią medycyny estetycznej, pozwalającą na modelowanie i ujędrnianie ciała oraz twarzy w najbardziej naturalny dla naszego organizmu sposób. Zabieg ten jest uwielbiany przez osoby chcące wcielić do swojego stylu życia kolejny, niezbędny element dbania o kondycję ciała. To oznacza, że stanowi doskonałe uzupełnienie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Niestety, nawet pomimo zdrowego odżywiania oraz regularnego wykonywania ćwiczeń, wraz z wiekiem coraz trudniej zachować równowagę pomiędzy produkcją a spalaniem tłuszczu. Efektem tego jest powstanie cellulitu i miejscowej otyłości. Z czasem również nasze włókna kolagenowe tracą swoją zdolność do regeneracji. Dlatego też warto o nie zadbać poprzez zabiegi, które stymulują ich działanie.

Endermologia jest metodą mechanicznego masażu próżniowego, którego celem jest właśnie skuteczna walka z cellulitem i nadmiernie zgromadzoną tkanką tłuszczową. Wymyślił ją Louis Paul Guitay, który po wypadku motocyklowym przechodził trwającą wiele miesięcy, intensywną rehabilitację. Polegała ona na ręcznych masażach, które miały wygładzić jego ciało. Podczas zabiegów zauważył on, że ich efekty zależą przede wszystkim od manualnych umiejętności masażystów i stosowanej przez nich siły nacisku. Zdecydował się wówczas na stworzenie maszyny naśladującej ruchy terapeutów.

W medycynie estetycznej endermologia jest masażem wykonywanym mechanicznie. Kosmetolog za pomocą specjalnej głowicy imituje ruchy masażystów, jednocześnie stosując odpowiednio dobraną siłę nacisku oraz, co ważne – określoną powtarzalność. Głowica jest wyposażona w dwie ruchome, pracujące niezależnie od siebie rolki. Pomiędzy rolkami znajduje się komora zasysająca fałdy skóry. Stopień zassania dostosowany jest do danej partii ciała. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i jak najbardziej komfortowy. W ten sposób endermologia stymuluje ciało zwalczając cellulit i wspomagając odchudzanie.

Zabieg endermologii obejmuje dwa obszary:

Lipomassage

Technologia modelująca Lipomassage™ – ukierunkowana na ciało

Ekskluzywna terapia komórkowa. Przywraca prawdziwe, naturalne piękno ciała eliminując oporną tkankę tłuszczową, tym samym odchudzając i modelując. Aż 73% kobiet w Europie nie godzi się na operacje plastyczne i inne zabiegi o charakterze inwazyjnym (źródło: Les Nouvelles Esthétiques). Z tego względu ponad 100 000 ludzi codziennie poddaje się zabiegom LPG, w 100% naturalnym, nieinwazyjnym i nieagresywnym.

Endermologia - efekty zabiegów

Technologia  liftingująca  Endermolift™ – ukierunkowana na twarz

Ta ekskluzywna technika przeciwstarzeniowa stosowana w gabinetach kosmetycznych, zagęszcza skórę. W ten sposób, jako naturalny lifting, usuwa oznaki starzenia. LPG Lifts generuje mikro uderzenia oddziałujące na powierzchnię skóry, które stymulują komórki młodości do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Ten zabieg medycyny estetycznej zagęszcza sieć włókien elastyny i włókien kolagenowych.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit, nazywany potocznie “skórką pomarańczową”, to znacznie powiększone komórki tłuszczowe (adipocyty) o zaburzonej budowie. Kiedy komórki tłuszczowe powiększają się, komory w których są umieszczone rozciągają się. W ten sposób powstają widoczne, nieregularne grudki. Powodują one zaburzenia mikrokrążenia poprzez ucisk na naczynia krwionośne i limfatyczne znajdujące się blisko nich. Włókna tkanek zbijają się ze sobą i dochodzi do ich granulacji. W konsekwencji organizm zatrzymuje wodę oraz część toksyn z przemiany materii. Skóra staje się przez to nierówna, pełna grudek. U kobiet liczba oraz rozmieszczenie adipocytów (komórek tłuszczowych) jest inna niż u mężczyzn. Z tego względu znacznie częściej kobiety czują potrzebę redukcji cellulitu i odchudzania.

Jak endermologia może Ci pomóc?

Głównym celem zabiegów endermologii w kosmetologii medycznej jest wygładzenie nierówności skóry poprzez dokładne, powtarzalne ruchy głowicy, które mechanicznie rozbijają zbite komórki tłuszczowe na mniejsze struktury. Już sama zmiana ułożenia tkanki tłuszczowej powoduje redukcję obwodów nawet o kilka centymetrów.

Udowodnionym klinicznie skutkiem endermologii (zarówno Integral jak i Alliance), jest aktywacja naturalnego procesu lipolizy, czyli ich rozpadu. Ponadto ten zabieg medycyny estetycznej pobudza do produkcji włókien budulcowych skóry (kolagenu i elastyny) poprzez mikrouderzenia generowane przez pracę głowicy. Zwiększa się również ilość naszego naturalnego kwasu hialuronowego w warstwach skóry. Dzięki temu endermologia skutkuje poprawą napięcia i nawilżenia skóry. To oznacza wyraźne odmłodzenie.

Wśród możliwości zastosowania endermologii, poza zabiegami antycellulitowymi, wyróżniamy także:

  • drenaż limfatyczny -​ redukujący obrzęki i zastoje;
  • masaż sportowy​ – przygotowujący tkanki do treningu, wysiłku, oraz odrębny program zabiegów przyspieszających regenerację mięśni po przeforsowaniu;
  • zabiegi przed i po liposukcji​ – pierwsze mają za zadanie przygotować tkanki do ingerencji chirurga. Udowodniono, że tak przygotowana do liposukcji skóra w znacznie mniejszym stopniu ulega wynaczynieniom. Po zabiegu liposukcji specjalny, delikatny program endermologii pozwala na znacznie szybszą rekonwalescencję, powrót do codzienności, rozmasowanie i wygładzenie tkanki tłuszczowej oraz poprawę krążenia po operacji;
  • poprawa wyglądu blizn oraz ich mobilizacja.

Jak przebiega zabieg endermologii?

Cały zabieg przebiega ściśle według komputerowo sterowanego protokołu zabiegowego. Zabieg endermologii wymaga przebrania się w przeznaczony do tego strój zabiegowy. Jego zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniami naskórka oraz zwiększenie poślizgu rolek. Terapeuta kosmetologii medycznej przesuwając głowicę powoduje, przy pomocy podciśnienia, powstanie fałdy skórnej. Skóra układa się w kształt fali, która rolowana jest dodatkowo do wewnątrz i na zewnątrz za pomocą rolek. Dzięki takiej stymulacji, możemy w kontrolowany sposób wygładzić powstałe grudki i zwłóknienia. Ponadto zostaje przywrócone prawidłowe ułożenie tkanki podskórnej oraz redukcję tkanki tłuszczowej. To z kolei poprawia w znacznym stopniu przepływ limfy, redukując obrzęki, a dzięki poprawie mikrokrążenia pobudzona zostaje produkcja włókien kolagenu i elastyny. To wszystko owocuje efektem odchudzania, ujędrnienia i odmłodzenia skóry.

Co odróżnia endermologię od innych zabiegów?

W wyniku tego, że endermologia działając na tkankę łączną leczy cellulit głęboko w skórze w miejscu jego powstawania, znacznie przewyższa wszystkie inne metody jego zwalczania. Szczególnie w porównaniu z tymi, opartymi na różnego rodzaju kremach i innych substancjach. Skóra człowieka posiada szereg funkcji ochronnych, ograniczających wchłanianie tego typu preparatów, w wyniku czego ich skuteczność zostaje bardzo obniżona. Endermologia nie tylko walczy z cellulitem i redukuje tkankę tłuszczową, ale równie skutecznie wygładza i ujędrnia skórę, rozluźnia napięte mięśnie, spłyca rozstępy i blizny. W wyniku redukcji miejscowej otyłości, modeluje sylwetkę dokładnie w tych miejscach, w których jest to konieczne, omijając obszary tego niewymagające.

Podczas zabiegu skóra jest ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie i metabolizm, a także produkcję elastyny i kolagenu. Dodatkowo układ limfatyczny oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga ukrwienie tkanek oraz stymuluje wymianę międzykomórkową. Aby procesy te przebiegały prawidłowo, zalecane jest spożywanie minimum dwóch litrów wody dziennie i zastosowanie minimum półgodzinnej aktywności fizycznej w dniu zabiegu. Kolejną zaletą endermologii jest fakt, że jest ona całkowicie bezinwazyjna, efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach, a wraz z kolejnymi nasilają się. Skuteczność w walce z cellulitem potwierdza atest Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności FDA. Kolejną istotną kwestią w zabiegach endermologii jest fakt, że ich skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają badania kliniczne. Badania prowadzone są na bieżąco od wielu lat, dzięki czemu procedury zabiegowe są uaktualniane. Endermologie Integral i Alliance uzyskały rangę zabiegów medycznych.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania endermologii?

Endermologia jako zabieg medycyny estetycznej, przy całym wachlarzu walorów posiada również przeciwwskazania. Jest ich wyjątkowo niewiele, dzięki temu, że endermologia jest zabiegiem w pełni naturalnym dla naszego organizmu. Należą do nich: ciąża, okres karmienia piersią, ostre stany chorobowe, infekcje skórne w miejscu zabiegowym, świeże rany, aktywne nowotwory, zapalenie żył oraz przyjmowanie antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

Gdzie skorzystać z endermologii w Toruniu?

Beauty Medica jest autoryzowaną kliniką endermologii w Toruniu. Jest to potwierdzone certyfikatem wystawionym przez producenta urządzenia, francuską firmę LPG. Warto wiedzieć, że nazwa endermologia jest prawnie chroniona przez LPG i tylko zabiegi wykonywane na urządzeniach tej firmy można nazywać endermologią. Dlatego też zabiegi takie jak Icoone, endomasaż, czy endermomasaż nie powinny być nazywane endermologią, gdyż ta oryginalna – firmy LPG – to swoiste procedury i rozwiązania technologiczne zarezerwowane wyłącznie dla niej.

W klinice medycyny estetycznej i laseroterapii Beauty Medica w Toruniu endermologia wykonywana jest za pomocą medycznego urządzenia Integral oraz najnowocześniejszego medycznego urządzenia Alliance, których skuteczność znacznie przewyższa wersje kosmetyczne. Klienci obdarzyli nas wyjątkowym zaufaniem, doceniając ponad 6-letnie doświadczenie w zabiegach endermologii oraz to, że nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę, by móc przeprowadzać zabiegi medycyny estetycznej na najwyższym poziomie, zgodnie z aktualnymi procedurami.

Pierwsze w Toruniu urządzenie Alliance

Jako pierwsi w Toruniu i okolicy zaoferowaliśmy klientom zabiegi endermologii LPG zarówno przy dotychczas używanej technologii – urządzeniem Integral, jak również w wykorzystującej nowy patent wersji Alliance, dostępnej od 2017 roku.

Nowy patent 2017 – innowacyjna głowica zabiegowa

Wraz z urządzeniem Alliance zostały zaprojektowane zupełnie nowe głowice zabiegowe. Patent 2017 poprzez zastąpienie jednej z dwóch automatycznych rolek zmotoryzowaną klapką, pozwolił na znaczne skrócenie czasu zabiegu, poprawienie skuteczności i podwyższenie komfortu. Nowe głowice zabiegowe umożliwiają wielowymiarowe oddziaływanie na tkankę. Dzięki temu wyszczuplają, ujędrniają i redukują tkankę tłuszczową rozbijając trudny do usunięcia cellulit.

Unikalny sensor identyfikacji skóry

Nowy patent Alliance został wyposażony w zaawansowany technologicznie Sensor Identyfikacji Skóry Alliance (ASI). ASI jest odpowiedzialny za precyzyjne, bezpieczne dostosowanie zabiegu do indywidualnych właściwości skóry pacjenta. System bierze pod uwagę między innymi jakość i delikatność tkanki, stopień włóknistości, elastyczność i wiele innych parametrów.

Jeszcze bardziej komfortowe zabiegi

Dzięki zastosowaniu zmiennego ciśnienia zabieg jest jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny. W nowej głowicy jedna z rolek zamieniona została na specjalną zmechanizowaną klapkę imitującą kciuk masażysty. To pozwala połączyć ze sobą sprawdzone korzyści masażu na tkance łącznej oraz stymulację metabolizmu na poziomie komórkowym w tym samym czasie.

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do endermologii Alliance, zostało wykonane w dwóch wersjach, charakteryzujących się identycznymi możliwościami terapeutycznymi i tak samo doskonałymi parametrami technicznymi. Różnica tkwi w ich mobilności. Zdecydowana większość gabinetów medycyny estetycznej decyduje się na wersję Cellu M6 Alliance ze względu na mobilność urządzenia. Jest to wersja bardzo praktyczna z punktu widzenia personelu i komfortu klienta. Druga, równorzędna wersja to Cellu M6 AllianceLab, w której urządzenie jest zintegrowane z leżanką.

Jak przebiega seria zabiegów endermologii w Beauty Medica?

Konsultacja

Pierwsze spotkanie z kosmetologiem polega na krótkim wywiadzie, podczas którego eliminujemy przeciwwskazania oraz dokonujemy pomiarów obwodów oraz składu ciała. Opcjonalnie do wglądu jedynie dla pacjenta wykonujemy dokumentację fotograficzną, by ocenić rezultaty po skończonej serii. Podczas konsultacji skrupulatnie omawiamy partie ciała, jakie chcemy poddać zabiegom redukcji tkanki tłuszczowej oraz inne problemy, nad którym chcemy popracować.

Na podstawie oceny tkanki, wybieramy wraz z pacjentem odpowiednią technologię oraz program zabiegowy idealny dla danej osoby. Ustalamy ilość spotkań, dogodne terminy oraz zalecenia pozabiegowe i możemy przystąpić do rozpoczęcia serii. Dla osób, które chcą połączyć zabiegi z treningami i dietą, chętnie przygotowujemy plan żywieniowy oraz ustalamy terminy spotkań tak, aby wraz z harmonogramem treningów uzyskać jak najbardziej korzystne dla sylwetki rezultaty.

Seria zabiegowów

Zabiegi endermologii, zależnie od wybranego sprzętu i obszaru, trwają od 35 do 50 minut. Przy pierwszym zabiegu z serii, pacjent otrzymuje specjalistyczny kostium terapeutyczny “endermowear”, który ułatwia przesuwanie głowicy po skórze, zapobiega powstawaniu zasinień i zwiększa komfort podczas zabiegu. Kosmetolog przy użyciu zmechanizowanej głowicy opracowuje kolejne partie ciała, dopasowując ruchy, siłę masażu i parametry pracy głowicy do rodzaju tkanki i odczuć pacjenta. Rolki wbudowane w głowicy układają fałd skóry w określony sposób, ugniatając ją w różnych kierunkach.

To w trakcie masażu powoduje mechaniczne rozbicie cellulitu i stymulację na poziomie komórkowym. Dzięki tym rozwiązaniom pobudzamy krążenie, redukujemy tkankę tłuszczową, obrzęki, wygładzamy cellulit i w konsekwencji zmniejszamy obwody sylwetki i odchudzamy. Ponadto stymulacja krążenia przyczynia się do uwalniania toksyn i kwasów tłuszczowych, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny a wygląd skóry w widoczny sposób się poprawia. Dodatkowo zabiegom endermologii towarzyszy uczucie relaksu i odprężenia, co pomaga chociażby zredukować stres po ciężkim dniu.

Ocena rezultatów, zalecenia pielęgnacyjne po zakończonej serii.

Po zakończonej serii zabiegów dokonujemy pomiarów i porównujemy rezultaty z pierwszego spotkania. Na tym jednak nie poprzestajemy, staramy się przekazać wskazówki ułatwiające podtrzymanie efektów oraz proponujemy zabiegi podtrzymujące rezultaty, zwłaszcza u osób pracujących w trybie siedzącym. Pozostajemy z pacjentem w stałym kontakcie i służymy pomocą, aby efekty zabiegów dawały satysfakcję jak najdłużej.

Najczęstsze pytania odnośnie zabiegów endermologii:

Czy endermologia rozciąga skórę?

Swego czasu pojawił się mit jakoby endermologia rozciągała skórę. Jeśli zabieg jest wykonany w poprawny sposób i przy użyciu oryginalnych technologii medycyny estetycznej LPG, nie ma możliwości rozciągnięcia skóry. Wręcz przeciwnie – powoduje powstawanie włókien budulcowych, co w konsekwencji widocznie napina i ujędrnia skórę. Endermologia pozwala na idealne dopasowanie parametrów zabiegowych dla bezpieczeństwa i komfortu pacjenta, bez ryzyka rozciągnięcia skóry. Kosmetolodzy w Beauty Medica posiadają odpowiednie certyfikaty, a procedury zabiegowe w naszym gabinecie są na bieżąco uaktualniane, zgodnie z zaleceniami producenta.

Czy endermologia boli?

Odczucia podczas zabiegów endermologii to kwestia bardzo indywidualna. Staramy się dobrać tak sprzęt, program oraz parametry zabiegowe, aby zapewnić jak największy komfort podczas terapii. Z zabiegu na zabieg wrażenia są coraz bardziej przyjemne, co jest wynikiem stopniowego redukowania problemu i coraz lepszego wygładzenia skóry.

Czy endermologia wpływa na kondycję naczyń?

Udowodniono, że medyczna endermologia Integral oraz Alliance wpływa korzystnie na elastyczność naczyń. Dzięki stymulacji prowadzącej do swego rodzaju gimnastyki naczyń krwionośnych podczas masażu, stają się one mniej kruche i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Kondycja naczyń podczas zabiegów endermologii ulega poprawie, w odróżnieniu od chociażby zabiegów bańki chińskiej, podczas którego nie ma możliwości zmniejszenia zassania i siły nacisku na tkanki. Nie stosuje się także kostiumu terapeutycznego. Po zabiegu bańki chińskiej występują wyraźne zasinienia i wylewy świadczące o uszkodzeniu naczyń krwionośnych w tkance podskórnej. Medyczna endermologia pozwala na dobór odpowiedniej siły stymulacji tak, aby zabieg był bezpieczny dla każdej warstwy skóry.

Kto w Beauty Medica wykonuje zabieg endermologii?

W Beauty Medica zabiegi wykonują certyfikowani kosmetolodzy, z wieloletnim doświadczeniem, stale podnoszący swoje kwalifikacje.

Jak przygotować się do zabiegów?

Zabiegi endermologii nie wymagają specjalnego przygotowania. Można przystąpić do zabiegu po krótkiej konsultacji kwalifikującej nawet w tym samym dniu.

Jaki jest czas rekonwalescencji oraz jakie są zalecenia po zabiegu?

Po każdym zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych aktywności, nie ma konieczności przechodzenia przez okres rekonwalescencji. W trakcie trwania serii istotne jest natomiast zwiększenie spożycia dziennej ilości wody oraz zastosowanie choćby 30-minutowej aktywności fizycznej w dniu zabiegu (ćwiczenia, rower, spacer).

Możliwe objawy po zabiegach

Endermologia nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona ze względu na pobudzone krążenie. Odczuwa się wyraźne odprężenie i lekkość, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych. U osób ze skłonnością do powstawania siniaków po pierwszych zabiegach mogą pojawić się niewielkie, płytkie, bezbolesne wynaczynienia, które ustępują błyskawicznie.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Pierwszym rezultatem jaki obserwujemy już po pierwszym zabiegu to redukcja zastojów i drenaż. Po kilku zabiegach znacznie poprawia się wygładzenie skóry i widocznie zmniejsza się cellulit. Zmiana ułożenia komórek tłuszczowych prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej i zmniejszenia obwodów nawet o kilka centymetrów. Stymulacja skóry do regeneracji ostatecznie wpływa korzystnie na jej napięcie i jędrność. Oznacza to skuteczne odchudzanie i odmłodzenie.

Beauty Medica wyróżniona przez LPG

Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Beauty Medica została wyróżniona zaproszeniem do głównej siedziby marki LPG w Sophia Antipolis we Francji. Był to dla nas zaszczyt i niesamowita okazja by wymienić się doświadczeniami oraz poznać u źródła tajniki endermologii – zabiegu uwielbianego przez nasze Klientki i Klientów.

Efekty zabiegów

Endermologia - efekty zabiegów 1
Endermologia - efekty zabiegów 4
Endermologia - efekty zabiegów 7
Endermologia - efekty zabiegów 10
Endermologia - efekty zabiegów 2
Endermologia - efekty zabiegów 5
Endermologia - efekty zabiegów 8
Endermologia - efekty zabiegów 11
Endermologia - efekty zabiegów 3
Endermologia - efekty zabiegów 6
Endermologia - efekty zabiegów 9
Endermologia - efekty zabiegów 12

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Zabiegi