Jako pierwsi w Toruniu i okolicy, zaoferowaliśmy klientom zabiegi endermologii LPG zarówno w dotychczasowej technologii urządzeniem Integral, jak równiez w wykorzystującej nowy patent wersji Alliance, dostępnej od 2017 roku.

Co to jest zabieg endermologii?

Niestety, nawet prowadząc zdrowy styl życia oraz wykonując regularnie ćwiczenia fizyczne wraz z wiekiem coraz trudniej zachować równowagę pomiędzy produkcją, a spalaniem tłuszczu. Efektem tego jest powstanie cellulitu i miejscowej otyłości.
Endermologia jest metodą mechanicznego masażu próżniowego, którego celem jest właśnie skuteczna walka z cellulitem i nadmiernie zgromadzonym tłuszczem. Wymyślił ją Louis Paul Guitay, który po wypadku motocyklowym przechodził trwającą wiele miesięcy, intensywną rehabilitację przy pomocy masaży ręcznych, która miała wygładzić jego ciało. Podczas zabiegów zauważył on, że ich efekty zależą przede wszystkim od manualnych umiejętności masażystów i stosowanej przez nich siły nacisku. Zdecydował się wówczas na stworzenie maszyny naśladującej ruchy masażystów.
Endermologia jest masażem wykonywanym mechanicznie. Terapeuta za pomocą specjalnej głowicy imituje ruchy masażystów, jednocześnie stosując odpowiednio dobraną siłę nacisku. Głowica jest wyposażona w dwie ruchome, pracujące niezależnie od siebie rolki. Pomiędzy rolkami znajduje się komora zasysająca masowany fałd skóry. Stopień zassania dostosowany jest do danej partii ciała oraz dobrany tak, aby zabieg był bezbolesny.
Zabieg Endermologii obejmuje dwa obszary
ZABIEGI NA CIAŁO


Lipomassage™

Ekskluzywna terapia komórkowa. Przywraca prawdziwe, naturalne piękno. 73% kobiet w Europie nie godzi się na operacje plastyczne i inne zabiegi o charakterze inwazyjnym (żródło: Les Nouvelles Esthétiques). Ponad 100 000 ludzi codziennie poddaje się zabiegom LPG, w 100% naturalnym, nieinwazyjnym i nieagresywnym.
ZABIEGI NA TWARZ


Endermolift™

Ta ekskluzywna technika przeciw starzeniowa zagęszcza skórę aby usunąć oznaki starzenia. LPG Lifts generuje mikro uderzenia oddziałujące na powierzchnię skóry, które stymulują komórki młodości i reaktywują naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg zagęszcza sieć włókien elastyny i włókien kolagenowych.

Co odróżnia endermologię od innych zabiegów?

W wyniku tego, że endermologia działając na tkankę łączą leczy cellulit głęboko w skórze w miejscu jego powstawania, znacznie przewyższa wszystkie inne metody jego zwalczania, szczególnie te oparte na rożnego rodzaju kremach i innych substancjach. Skóra człowieka posiada szereg funkcji ochronnych, ograniczających wchłanianie tego typu preparatów, w wyniku czego ich skuteczność zostaje bardzo obniżona.
Endermologia nie tylko walczy z cellulitem, ale równie skutecznie wygładza i ujędrnia skórę, rozluźnia napięte mięśnie, spłyca rozstępy i blizny. W wyniku redukcji miejscowej otyłości modeluje sylwetkę dokładnie w tych miejscach, w których jest to konieczne, omijając obszary tego niewymagające.
Podczas zabiegu skóra jest ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie i metabolizm, a także produkcję elastyny i kalogenu, dodatkowo układ limfatyczny oczyszcza organizm z toksyn, wzmaga ukrwienie tkanek oraz stymuluje wymianę między komórkową. Aby procesy te przebiegły prawidłowo, zalecane jest spożywanie minimum dwóch litrów wody dziennie.
Kolejna zaletą endermologii jest fakt, że jest ona całkowicie bezinwazyjna, efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach, a wraz z kolejnymi nasilają się. Skuteczność w walce z cellulitem potwierdza atest Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności FDA.

Jak przebiega zabieg endermologii?

Cały zabieg przebiega ściśle według komputerowo sterowanego protokołu zabiegowego. Pacjentka przebiera się w przeznaczony tylko dla niej strój zabiegowy, którego zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniami naskórka oraz zwiększenie poślizgu rolek. Terapeuta przesuwając głowicę powoduje, przy pomocy podciśnienia, powstanie fałdy skórnej. Skóra układa się w kształt fali, która rolowana jest dodatkowo do wewnątrz i na zewnątrz za pomocą rolek.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania endermologii?

Zabieg, przy całym wachlarzu walorów, posiada również przeciwskazania. Należą do nich: ciąża, okres karmienia piersią, ostre stany chorobowe, czynne nowotwory, zapalenie żył oraz przyjmowanie antykoagulantów.

Gdzie skorzystać z endermologii w Toruniu?

Beauty Medica jest autoryzowanym gabinetem endermologii w Toruniu. Jest to potwierdzone certyfikatem wystawionym przez producenta urządzenia, francuską firmę LPG. Warto wiedzieć, że nazwa endermologia jest prawnie chroniona przez LPG i tylko zabiegi wykonywane na urządzeniach tej firmy można nazywać endermologią.
W salonie Beauty Medica w Toruniu endermologia wykonywana jest za pomocą medycznego urządzenia Integral oraz najnowocześniejszego medycznego urządzenia Alliance, których skuteczność znacznie przewyższa wersje kosmetyczne.

Efekty zabiegów