Usuwanie rumienia, przebarwień i zamykanie naczynek – Alma Dye-VL

Dye-VL bazuje na opracowanej przez firmę Alma autorskiej metodzie AFT. Jest ona rozwinięciem technologii intensywnego światła pulsacyjnego IPL. Udoskonalenie polega na przekształceniu szerokiego częściowo nieskutecznego widma impulsu IPL w wąskie widmo (500-600 nm) posiadające wyłącznie właściwości terapeutyczne.

Dye-VL wywołując swoim działaniem selektywną fototermolizę chromoforów, hemoglobin i oksyhemoglobiny w tkankach docelowych skutecznie zmniejsza zmiany naczyniowe. Emitując zaś światło w zakresie działające termicznie na komórki zawierające barwnik, niszczy je w wyniku czego likwiduje przebarwienia. Zmiany pigmentacyjne bezpośrednio po zabiegu ciemnieją, by następnie ulec stopniowemu złuszczeniu.

Terapia zmian naczyniowych wymaga 1-2 zabiegów, zaś oczekiwane rezultaty likwidacji przebarwień uzyskuje się po serii 3-6 powtórzeń w odstępach minimum 3 tygodni. Ponieważ głowica zabiegowa jest chłodzona wyeliminowane zostało ryzyko poparzeń oraz podniesiony został komfort zabiegu. Zabieg jest bezbolesny. Skuteczność zabiegów Dye-VL została udowodniona klinicznie.

Alma DyeVL głowica zabiegowa

Usuwanie przebarwień i zmian naczyniowych – wskazania

  • hiperpigmentacja,
  • piegi,
  • plamy soczewnicowe,
  • port wine stain,
  • naczyniaki,
  • teleangiektazje (pajączki naczyniowe) skóry twarzy,
  • rumień,
  • trądzik różowaty,
  • poikiloderma.

Przeciwwskazania: opalona skóra (aktywne opalanie w ciągu ostatnich 30 dni), bielactwo, wszelkie zapalne choroby skóry, wszelkie nowotwory, historia blizn koloidalnych, padaczka, przyjmowanie dziurawca w ciągu ostatnich 3 miesięcy, ciąża do momentu powrotu miesiączki i zakończenia karmienia, Izotretynoina w ciągu ostatnich 3-6 miesięcy.

Wskazania pozabiegowe: bezwzględnie nie można się opalać 4 tygodnie przed zabiegiem jak i 4 tygodnie po zabiegu, stosowanie kremów z filtrami SPF > 50, unikanie większej aktywności fizycznej, unikanie sauny i zmiennych temperatur, zakaz stosowania peelingów i kosmetyków mogących podrażnić i wysuszyć skórę.

Zabiegi usuwania przebarwień i plam wykonuje się w serii. Zalecana ilość zabiegów  laserowych (w zależności od ich intensywności i od przyczyny powstania zmian, predyspozycji osobniczych, itp.) wynosi minimum 3-6.

Usuwanie przebarwień – efekty zabiegów

Alma DyeVL efekty zabiegów 1
Alma DyeVL efekty zabiegów 2
Alma DyeVL efekty zabiegów 3
Alma DyeVL efekty zabiegów 4

Zamykanie naczynek – efekty zabiegów 

Alma DyeVL efekty zabiegów 1
Alma DyeVL efekty zabiegów 2

Alma DyeVL efekty zabiegów 3
Alma DyeVL efekty zabiegów 4
Alma DyeVL efekty zabiegów 5
Alma DyeVL efekty zabiegów 6

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Zabiegi