Laser frakcyjny Harmony XL Pro iPixel

Alma Harmony XL Pro iPixel to ablacyjny, frakcyjny laser służący do odbudowy skóry, zlikwidowania jej szorstkości, nierówności i powierzchniowej pigmentacji oraz do wyrównania jej kolorytu. W odpowiedzi na zapytania naszych Klientów i Pacjentów dotyczących redukcji blizn i rozstępów, wybraliśmy najlepszy spośród laserów frakcyjnych typu CO2, czy Fraxel. W Beauty Medica z powodzeniem redukujemy niedoskonałości naskórkowe przy pomocy lasera iPixel, który charakteryzuje się najmniejszą ilością zabiegów, praktycznie brakiem powikłań, czy skutków ubocznych i jest najbardziej bezpiecznym ablacyjnym laserem frakcyjnym. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie struktury skóry, intensywna przebudowa i regeneracja jej warstw oraz poprawa napięcia i lifting. Laser frakcyjny nadaje się do poprawy struktury skóry twarzy oraz ciała.

Laser iPixel jest erbowo-yagowym laserem ablacyjnym , co oznacza, że narusza wierzchnie warstwy tkanek. Dzięki działaniu termicznemu powoduje odparowanie wody z komórek skóry. Wprowadzany jest wówczas kontrolowany stan zapalny, zmuszający skórę do uruchomienia mechanizmów regeneracji, czego konsekwencją jest złuszczenie naskórka i jego przebudowa. Wszelkie niedoskonałości zostają spłycone, a włókna kolagenowe namnażają się poprawiając strukturę i zagęszczenie aż do poziomu skóry właściwej.

iPixel głowica zabiegowa

Laser iPixel daje nam wiele możliwości i szerokie spektrum intensywności zabiegu, dzięki czemu możemy dostosować parametry zabiegowe, idealne zarówno do redukcji niewielkich zmarszczek, czy nierówności struktury, niewielkich śladów pozapalnych, przez blizny potrądzikowe, poospowe, aż po głębokie, wieloletnie rozstępy, czy blizny pooperacyjne.

Laser frakcyjny iPixel – co go wyróżnia

W przeciwieństwie do tradycyjnych laserów ablacyjnych usuwających całą wierzchnią warstwę skóry, iPixel Er:YAG 2940 oddziałuje termicznie na wodę zawartą w tkance, doprowadzając do ablacji, czyli miejscowego, kolumnowego odparowania fragmentów tkanki, pozostawiając pomiędzy nimi nienaruszoe obszary.

Te pozostawione, nienaruszone obszary tkanki stanowią rezerwę, która znacznie przyspiesza proces odbudowy skóry, skracając go do kilku dni. Kolumnowe mikrouszkodzenia w postaci widocznych pikseli pozwalają na wprowadzenie kontrolowanego stanu zapalnego, stymulując skórę do uruchomienia procesów przeciwzapalnych i przebudowy skórnej. Powstają nowe włókna kolagenu i elastyny, co w znacznym stopniu zagęszcza i napina skórę.

Laser frakcyjny – obszary zastosowania

Twarz, szyja, dekolt:

 • Laser frakcyjny  iPixel pozwala na złuszczanie naskórka, zwężenie rozszerzonych porów, przebudowę skóry, peeling laserowy, dermabrazja laserowa
 • redukcję niedoskonałości, odświeżenie skóry, soft lifting
 • zagęszczenie skóry – działanie prewencyjne, przeciwstarzeniowe, resurfacing
 • redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy i napięcia wiotkiej skóry, lifting laserowy
 • laserowa redukcja blizn, wyraźną redukcję blizn różnego pochodzenia, np. blizn zanikowych po trądziku, czy po ospie.

Ciało:

 • Lasetoterapia iPixel gwarantuje doskonałe rezultaty w przypadku usuwania bądź znacznej redukcji blizn różnego pochodzenia. Mogą to być blizny potrądzikowe, pooperacyjne lub pourazowe.
 • ponadto usuwanie i znaczna redukcja rozstępów, zarówno świeżych (czerwone rozstępy, brunatne rozstępy), jak i tych wieloletnich (białe rozstępy), niezależnie od ich umiejscowienia: na ramionach, udach, brzuchu, łydkach, plecach.

Laser frakcyjny – wskazania i przeciwwskazania 

Wskazania:

 • wszelkiego rodzaju blizny
 • niedoskonałości skóry
 • zmarszczki
 • rozszerzone pory
 • nierówny koloryt
 • resurfacing
 • wiotka skóra
 • rozstępy

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • aktywne choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • skłonności do przerosłych blizn, bliznowców
 • aktywne infekcje w obrębie obszaru zabiegowego (opryszczka)
 • świeża opalenizna
 • stosowanie izotretynoiny w ostatnich 6-9 miesiacach

Przebieg terapii laserem frakcyjnym

1. Konsultacja wstępna

Podczas pierwszej wizyty kosmetolog prosi pacjenta o wypełnienie ankiety, która zawiera pytania między innymi na temat ogólnego stanu zdrowia i zażywanych leków. Następnie, na podstawie ankiety, zadajemy dodatkowe pytania, które mają zakwalifikować pacjenta do zabiegu.

2. Pierwszy zabieg

Jeśli na podstawie wypełnionego kwestionariusza, przeciwwskazania do iPixel zostaną wyeliminowane, można od razu przejść do wykonania pierwszego zabiegu już na wizycie kwalifikującej. Skóra pacjenta zostaje dokładnie oczyszczona i odkażona. Procedura zabiegowa polega na wykonaniu termalnych mikrourazów kontrolowanych, mających postać punktów. Wszystkie okoliczne tkanki pozostają nienaruszone. Zabieg, w zależności od obszaru, trwa od 15-30 minut.

3. Zalecenia pozabiegowe, rekonwalescencja

Rekonwalescencja po zabiegu trwa kilka do kilkunastu dni. W pierwszych dniach skóra jest zaczerwieniona i zaogniona. Kolejnym etapem gojenia jest łuszczenie się naskórka. Przez cały okres rekonwalescencji zaleca się nawilżanie skóry preparatem dobranym przez kosmetologa oraz zachowanie ostrożności i jej delikatne traktowanie. Nie należy peelingować leczonego obszaru, forsować, ani narażać na skrajne temperatury.

4. Wizyta kontrolna

Po 3-4 tygodniach od zabiegu, odbywa się wizyta kontrolna, na której oceniamy rezultaty i ustalamy kolejne etapy terapii. Zazwyczaj wykonujemy 3-5 zabiegów, w odstępach 3-4 tygodni.

Laser frakcyjny – efekty terapii

iPixel efekty zabiegów 1
iPixel efekty zabiegów 2
iPixel efekty zabiegów 3
iPixel efekty zabiegów 4

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Przeciwwskazania: infekcje bakteryjne lub wirusowe, zaburzenia układu odpornościowego, stosowanie izotretynoiny w ostatnich 6-9 miesiącach, twardzizna, słabe gojenie się ran na obszarze przewidywanego zabiegu, ciąża lub karmienie piersią, nieregularna pigmentacja skóry, bielactwo, łuszczyca.

Gdzie wykonać zabieg laserem frakcyjnym Harmony XL Pro iPixel?

Zapraszamy do Beauty Medica w Toruniu przy ul. Reja 20. Nasz wykwali­fikowany personel zadba o bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Zabiegi