Laser Harmony XL Pro iPixel – przebudowa i odmłodzenie skóry

Harmony XL Pro iPixel to ablacyjny, frakcyjny laser służący do odbudowy skóry, zlikwidowania jej szorstkości, nierównomierności i powierzchniowej pigmentacji oraz wyrównania kolorytu.

Wskazania:

  • frakcyjny resurfacing,
  • kurze łapki i zmarszczki,
  • nadmierna wiotkość skóry,
  • blizny, w tym pochirurgiczne, potrądzikowe i poospowe,
  • rozstępy,
  • fotouszkodzenie skóry.
  • rozszerzone pory,
  • nierówności skóry.

W przeciwieństwie do tradycyjnych laserów ablacyjnych usuwających całą górna warstwę skóry, iPixel Er:YAG 2940 wykonuje termicznie miejscowe pikselowe nakłucia, pozostawiając pomiędzy nimi tkankę w nienaruszonym stanie. Te nienakłute „mostki” skóry są zalążkiem dla odbudowy nakłutych tkanek. Proces przebudowy, regeneracji i gojenia się skóry przebiega bardzo szybko w stosunku do tradycyjnej ablacji, skracając czas rekowalescencji do kilku dni. Pierwsze oznaki odbudowy skóry pojawiają się już po kilku dniach, natomiast cały proces przebiega przez 3-4 tygodnie od zabiegu. Po tym czasie pojawia się efekt ostateczny. Skóra jest napięta i wygładzona, poprawia się jej koloryt.

Zalecane jest przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Ponieważ zabieg jest praktycznie bezbolesny nie ma potrzeby znieczulania obszaru zabiegu. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie delikatne pieczenie. Zabieg średnio trwa 10-25 minut. Skora bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona, może też występować uczucie suchości i ściągnięcia się skóry.

W celu przyspieszenia regeneracji można stosować preparaty nawilżające. Konieczna jest także ochrona przed promieniami UV przynajmiejj przez okres miesiąca.

Efekty terapii

Przeciwwskazania: infekcje bakteryjne lub wirusowe, zaburzenia układu odpornościowego, stosowanie izotretynoiny w ostatnich 6-9 miesiacach, twardzizna, słabe gojenie się ran na obszarze przewidywanego zabiegu, ciąża lub karmienie piersią, nieregularna pigmentacja skóry, bielactwo, łuszczyca.