Brodawki

Szukasz sposobu na pozbycie się problemów skórnych z twarzy czy innej części ciała? Obawiasz się zabiegów inwazyjnych? Przeczytaj, czym zajmuje się gabinet medycyny estetycznej w Toruniu. Tworzy go zespół wysokiej klasy specjalistów. Wśród nich znajduje się dr Maciej Łukasiewicz, który ceniony jest za wiedzę i umiejętności. Z doświadczenia wiemy, że niektóre zmiany, choć niegroźne dla zdrowia, to bywają kłopotliwe dla ich posiadaczy. Wpływają zwłaszcza na ocenę wyglądu, są przyczyną nieprzyjemnych sytuacji i rodzą skrępowanie. Jedną z nich są grudki, kępki żółte i włókniaki.

Bezbolesne i skuteczne usuwanie brodawek jest możliwe za pomocą nowoczesnej technologii. Jest nią urządzenie Plasma IQ. Wytwarza ono mikrowiązkę plazmy, która w rękach fachowca daje naprawdę świetne rezultaty. Proces gojenia trwa około tygodnia i nie pozostawia blizn. Lekkie zaczerwienienie utrzymuje się przez okres do 14 dni. W tym czasie zalecamy stosowanie preparatów przyspieszających regenerację naskórka. Ważna jest również ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Przyczyny powstawania brodawek

Etiologia różnych zmian skórnych często nie jest do końca rozpoznana. Współcześnie wiadomo, że tzw. łagodne brodawki mogą być z powodzeniem usuwane. Większość naszych pacjentów zadaje pytanie, skąd się one wzięły, skoro wcześniej nie było żadnych objawów. Z badań naukowych wynika, że pojawiają się z wiekiem. Bywają też takie, które mają charakter wrodzony. Część z nich jak np. kurzajki powstają w wyniku zarażenia wirusem HPV. Do zakażenia dochodzi najczęściej przez kontakt z osobą chorą np. na basenie lub poprzez używanie wspólnego ręcznika. Zdarza się, że narośl jest wynikiem nieprawidłowej diety lub chorób np. nerek. Każdorazowo powinna być poddana badaniu lekarskiemu. Specjalista oceni jej stan oraz zaleci najlepszy sposób leczenia. W Beauty Medica w Toruniu usuwamy brodawki dokładnie i bezinwazyjnie.

Usuwanie brodawek laserem lub Plasma IQ?

Doskonałą alternatywą dla zabiegu chirurgicznego jest Plasma IQ. Usuwanie brodawki przebiega w sposób kontrolowany i polega na sublimacji naskórka. Za pomocą mikrowiązki plazmy operowana jest tylko jego część. Niezwykle istotną i wartą podkreślenia informacją jest brak uszkodzenia tkanek sąsiadujących. Dodatkowo w trakcie terapii chroniona jest warstwa podstawowej skóry właściwej. Dzięki temu metoda ta określana jest mianem bezpiecznej i efektywnej.

W trakcie usuwania brodawki pacjent poddawany jest miejscowemu znieczuleniu. Wpływa to na poprawę jego komfortu. Natomiast czas potrzebny na wykonanie zabiegu wynosi od 30 do 60 minut. Po wizycie w gabinecie nie ma konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych. Niewielkie strupki oraz zaczerwienienie są normalnym objawem leczenia. Utrzymują się one do dwóch tygodni. Zaletą Plasmy IQ jest to, że urządzenie w trakcie pracy nie jest podłączone do gniazdka zasilającego. Co za tym idzie osoby, które powinny unikać kontaktu z przepływającym prądem, mogą śmiało poddać się terapii mikrowiązką plazmy. Medycyna estetyczna w Toruniu może zastąpić skalpel i skrócić czas rekonwalescencji.

Proponowane zabiegi

• Zabieg usuwania brodawek urządzeniem Plasma IQ