Depilacja laserowa Vectus Toruń

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to trwałe usuwanie owłosienia za pomocą wiązki lasera, która pochłaniana jest przez barwnik włosa. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę niszcząc macierz włosa oraz – doprowadzające do niej krew i składniki odżywcze -naczynia krwionośne. Dzięki temu otrzymujemy efekt całkowitego i trwałego usunięcia niepożądanego owłosienia i możemy cieszyć gładką skórą każdego dnia.

Vectus zabieg
Zabieg Vectus
Urządzenie Vectus

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera Vectus jest obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą depilacji laserowej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w laserze Vectus, zabiegi są szybkie, precyzyjne oraz charakteryzują się wyjątkową skutecznością na tle innych technologii.

Laser Vectus – Cynosure Palomar™ – bezbolesna depilacja laserowa XXI wieku.

Gabinet Beauty Medica Toruń należy do elitarnej grupy kilkuset miejsc na świecie, w których wykonywane są zabiegi trwałego usuwania owłosienia przy wykorzystaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Vectus™ – Cynosure Palomar.

Depilacja laserem Vectus™ gwarantuje:

 • skuteczne zabiegi depilacji laserowej – 30-40% usuniętych włosów po pierwszym zabiegu, w zależności od partii ciała
 • krótki czas zabiegów depilacji
 • bezpieczeństwo i komfort

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Często tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia wiążą się z wieloma niedogodnościami, jak występowanie podrażnień i uszkodzeń naskórka. Goląc nogi jednorazową maszynką, gładką skórą możemy cieszyć maksymalnie jeden dzień. Podczas depilacji woskiem lub depilatorem mechanicznym efektem cieszymy się dłużej, ale zapuszczanie włosków do kolejnej depilacji jest uciążliwe i nieczęsto ogranicza nasze wybory dotyczące ubioru czy sposobu spędzania wolnego czasu.

Wiele osób używających powyższych metod usuwania owłosienia skarży się też na wrastanie włosów i tworzenie się przy tym bolesnych stanów zapalnych. Na wszystkie te problemy rozwiązaniem jest depilacja laserowa, przeprowadzona przez wykwalifikowanych kosmetologów z wieloletnim doświadczeniem, w gabinecie kosmetologii medycznej Beauty Medica w Toruniu.

Jak powstał laser Vectus?

Amerykańska firma Palomar około dwadzieścia lat temu stworzyła i opatentowała technologię usuwania owłosienia za pomocą lasera diodowego. Skuteczność i bezpieczeństwo opatentowanej technologii depilacji laserowej została potwierdzona certyfikatem FDA. Wszystkie firmy chcące wykorzystać w swoich urządzeniach tę technologię (m.in. producent laserów LightSheer, LightSheer Duet i LightSheer Desire) musiały zakupić licencję od Palomar Vectus.

Palomar, przez następne lata pracował nad stworzeniem lasera do epilacji, który pozbawiony będzie błędów swoich poprzedników – urządzeń innych producentów, korzystających z jego patentu. Założeniem było zaprojektowanie lasera, którym zabiegi można wykonywać przez cały rok na skórze o każdym kolorycie. Lasera usuwającego również włosy jasne i rude.

Dotychczas produkowane lasery (m.in. z serii LightSheer) nie wspominając o urządzeniach IPL (które laserami nie są, bowiem emitują rozproszoną wiązkę światła) nie potrafiły sobie z tymi problemami poradzić. W roku 2012 zaprezentowany został laser Palomar Vectus wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań, decydujących o tym, że można go nazwać najnowocześniejszym medycznym laserem do usuwania owłosienia na świecie.

Depilacja laserem Vectus – dlaczego warto?

Vectus® oferuje najbardziej zaawansowany i najskuteczniejszy system epilacji laserowej na świecie. Jego technologie zostały opracowane przy współpracy z zespołem naukowców z Harvard University. Sprzęt posiada certyfikat FDA, co świadczy o bezpieczeństwie i wysokiej efektywności wykonywanych przy jego pomocy zabiegów. Rezultaty terapeutyczne potwierdzone zostały licznymi badaniami klinicznymi prowadzonymi przez łącznie ponad 20 lat. Vectus to gwarancja najmniejszej ilości zabiegów spośród technologii dostępnych na rynku. Ponadto wyposażony został w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak chociażby inteligentny czytnik aktywnej melaniny SkinTel™ , dzięki którym uznawany jest za niedoścignionego lidera w swojej dziedzinie.

Laser Vectus, za swe innowacje i przełom w dziedzinie depilacji laserowej otrzymał wyjątkowe wyróżnienie. W 2013 roku został nagrodzony statuetką Prix de Beaute jako ODKRYCIE ROKU przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan.

Innowacje lasera Vectus

Zwiększenie mocy wyjściowej lasera Vectus do 3000 W – efektywność zabiegu

Dla porównania lasery LightSheer Duet i LightSheer Desire posiadają moc do 2310 W.

Skintel – bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej

Vectus jako jedyny na świecie laser posiada czytnik melaniny w skórze. Odczyt za pomocą Wi-Fi przekazywany jest do systemu komputerowego w laserze, który po analizie danych dobiera optymalne, spersonalizowane parametry wiązki laserowej. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej wzrasta dzięki zastosowaniu najwyższej możliwej energii bez niebezpieczeństwa poparzenia.

Laser Vectus jako jedyny na świecie posiada czytnik aktywnej melaniny zawartej w skórze, zapewniając tym samym indywidualny dobór parametrów zabiegowych, czyniąc zabieg niesamowicie skutecznym również w przypadku włosów blond i rudych, których usunięcie dotąd stosowanymi laserami było niemożliwe. Odczyt za pomocą Wi-Fi przekazywany jest do systemu komputerowego w laserze, który po analizie danych dobiera optymalne, spersonalizowane parametry wiązki laserowej. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej wzrasta dzięki zastosowaniu najwyższej możliwej energii bez niebezpieczeństwa poparzenia.

Skintel
SKINTEL – czytnik melaniny w skórze.

Dwie końcówki zabiegowe – szybkość zabiegu depilacji laserowej

Vectus wyposażony jest w dwie wymienne końcówki zabiegowe. Mała o powierzchni 1,44 cm2, przeznaczona jest do depilacji niewielkich partii ciała. Natomiast duża (największa na rynku) o powierzchni 8,7 cm2, pozwala w rekordowo krótkim czasie usuwać owłosienie z dużych partii ciała. Przykładowo depilacja laserowa pleców zajmuje kilka minut. Bez wątpienia ogromną zaletą Vectusa, docenianą przez Naszych Klientów jest jego bezkonkurencyjna szybkość, ponieważ, w porównaniu z innymi technologiami, usuwa on nieporównywalnie więcej cebulek włosów jednocześnie i to w sposób trwały.

głowica zabiegowa 1
Duża soczewka zabiegowa 8,7cm2

Głowica zabiegowa
Mała soczewka zabiegowa 1,44cm2

System chłodzenia Advanced Contact CoolingSM – bezbolesna depilacja laserowa

Nowoczesny system chłodzenia końcówki zabiegowej oznacza, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji wiązki lasera. To kolejny obok szybkości zabiegu depilacji czynnik decydujący o komforcie. System chłodzenia Advanced Contact Cooling błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi, dzięki temu wrażenia termiczne podczas zabiegu są zniwelowane do minimum.

Technologia Photon RecyclingSM – skuteczność zabiegu depilacji laserowej

To opatentowana technologia, która pozwala efektywniej wykorzystać emitowaną energię. Skóra podczas zabiegu odbija część energii, którą emituje laser. Głowica wyposażona jest w system „magicznych luster”, dzięki którym energia ta jest wykorzystana ponownie, zwiększając skuteczność zabiegu depilacji laserowej.

Photon recycling
Photon recyclingPHOTON RECYCLING – system luster w głowicy dla zwiększenia efektów zabiegowych

Rozłożenie energii na całej powierzchni końcówki zabiegowej – skuteczność zabiegu

Jednorodne rozłożenie energii decyduje o tym, że każdy centymetr kwadratowy skóry otrzymuje taką samą dawkę, dzięki czemu zabieg depilacji laserowej jest dokładny i szybki.

Porównanie emisji energii w podczerwieni
LIGHT SHEER DUET VS PALOMAR VECTUS ™

Vectus głowice

Depilacja laserowa Vectus – czy warto?

Toruński Gabinet medycyny estetycznej Beauty Medica należy do elitarnej grupy kilkuset miejsc na świecie, w których wykonywane są zabiegi trwałego usuwania owłosienia przy wykorzystaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Vectus™ – Cynosure Palomar. Co bardzo istotne, to właśnie w Beauty Medica oferujemy zabiegi najnowszym modelem lasera Vectus z 2019 roku.

Dzięki zadowoleniu naszych klientów i ich rekomendacji Gabinetu Beauty Medica i lasera Vectus, możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem nowych klientów zabiegami depilacji laserowej z Bydgoszczy, Inowrocławia, Brodnicy.

Klienci często zadają pytanie, czy efekt usuwania owłosienia laserem będzie trwały m.in. dlatego, że korzystali z zabiegów w innych gabinetach, po czym włosy im odrastały – nawet po serii 10-15 zabiegów. W większości takich przypadków, epilacja nie została wykonana laserem diodowym, ale urządzeniem w technologii kosmetycznej – tzw. IPL. Chociaż potocznie sprzęt ten kosmetyczki nazywają laserem IPL lub E-Light, a miejsca swojej pracy gabinetami lub studiami depilacji laserowej, to w rzeczywistości sprzęt ten nie ma z laserem nic wspólnego, a jego skuteczność jest bardzo niska. Laser Vectus stosowany w Toruniu, w Beauty Medica, to zdecydowany numer 1 wśród laserów do usuwania owłosienia.

Efekt laserowej depilacji Vectus jest widoczny już po 1 zabiegu, a utrata włosów sięga 30-40%. Czołowe kliniki na świecie i w Polsce stosują tylko i wyłącznie lasery Vectus, ponieważ dzięki nim osiągają najlepsze, a zarazem najszybsze rezultaty redukcji owłosienia. Vectus od wielu lat prowadzi badania naukowe nad udoskonaleniem lasera LightSheer i w najnowszym modelu medycznego lasera diodowego Vectus osiągnął idealne parametry zabiegowe.

Skuteczność laserów starszej generacji (LightSheer) jest również zadowalająca, jednak nie dorównuje osiągnięciom najnowszej technologii Vectusa, która manifestuje się niewiarygodną szybkością zabiegów, bezpieczeństwem i skutecznością przekładająca się na zadowolenie osób korzystających z zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica w Toruniu.

Depilacja laserowa Vectus – jak przebiega w Beauty Medica Toruń?

1. Konsultacja zabiegowa.

Podczas pierwszej wizyty kosmetolog prosi pacjenta o wypełnienie ankiety, która zawiera pytania między innymi na temat ogólnego stanu zdrowia i zażywanych leków. Następnie, na podstawie ankiety, zadajemy dodatkowe pytania, które mają zakwalifikować pacjenta do zabiegu.

2. Pierwszy zabieg.

Jeśli na podstawie wypełnionego kwestionariusza, przeciwwskazania do depilacji zostaną wyeliminowane, można od razu przejść do wykonania pierwszego zabiegu już na wizycie kwalifikującej.

Obszar skóry, który ma zostać poddany depilacji laserowej jest dezynfekowany, a następnie dokonuje się pomiaru aktywnej melaniny urządzeniem Skintel. Uwzględniając uzyskane wyniki, a także typ, kolor i grubość owłosienia, kosmetolog dobiera właściwe parametry zabiegowe i przystępuje do pracy. Opracowuje dokładnie wybraną partię ciała, pytając klienta o odczucia i upewniając się, że zabieg jest dla niego komfortowy.

3. Zalecenia po zabiegu, zaplanowanie kolejnych wizyt.

Czas trwania zabiegu depilacji laserowej w zależności od partii ciała to od 3 do 30 minut.

Po zakończonym zabiegu przekazujemy zalecenia odnośnie postępowań i pielęgnacji po depilacji laserowej oraz szczegółowo ustalamy plan działania, odstęp pomiędzy zabiegami i ich ilość.

Depilacja laserowa – wskazania

Najczęściej na zabieg usuwania nadmiernego i niechcianego owłosienia klienci decydują się ze względów estetycznych. Obecnie jednym z wyznaczników atrakcyjności jest idealnie gładka skóra, więc chcemy raz na zawsze pozbyć się owłosienia z miejsc, których tradycyjne usuwanie często jest problematyczne i czasochłonne.

Szczególnie uciążliwe może być to dla osób, które z nadmiernym owłosieniem zmagają się z powodów zdrowotnych, przy zaburzeniach hormonalnych takich jak: hirsutyzm, zespół policystycznych jajników, przy chorobach nadnerczy, przysadki mózgowej czy tarczycy oraz u kobiet w okresie menopauzy.

Ważnym medycznym wskazaniem do depilacji laserowej jest wrastanie włosów. Wówczas usunięcie owłosienia przy pomocy lasera Vectus jest obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia wrastających włosów.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Depilacja laserowa laserem Vectus jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, lecz jak każdy inny zabieg posiada kilka przeciwwskazań. Należą do nich:

 • ciąża i okres połogu,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przyjmowanie pochodnych witaminy A, niektórych antybiotyków, sterydów, hormonów (wyłączając środki antykoncepcyjne),
 • doustne przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim nie należy wyrywać włosów z partii ciała, z której chcemy trwale usunąć owłosienie co najmniej od 1 do 3 miesięcy przed zabiegiem. Należy pamiętać, że to zawarta we włosie melanina naprowadza światło lasera, więc w skórze musi znajdować się włos, który ma zostać usunięty. Aby wiązka skutecznie zadziałała na pigment we włosie, nasza skóra powinna zawierać możliwie jak najmniej aktywnej melaniny, dlatego nie należy intensywnie się opalać na około miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie można też używać kremu do depilacji, kosmetyków z kwasami AHA i BHA, oraz kremów z retinoidami (witamina A). W dniu zabiegu należy ogolić żyletką partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Nie należy aplikować na nią żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych: kremów, balsamów czy w przypadku depilacji pach – antyperspirantów. Kosmetyki takie mogą sprawić, że światło lasera nie zostanie zaabsorbowane przez skórę, co za tym idzie zabieg będzie mniej efektywny.

Efekty depilacji laserowej – kiedy są widoczne?

Już pierwszy zabieg depilacji laserowej prowadzi do trwałego usunięcia od 30 do 60% włosów. Aby całkowicie usunąć owłosienie z danej części ciała konieczne jest wykonanie od 5 do 8 zabiegów (w zależności od indywidualnych predyspozycji, ilość niezbędnych zabiegów może jednak być większa lub mniejsza) w odstępach od 4 do 8 tygodni. Przykładowo przy depilacji laserowej twarzy odstępy zwykle wynoszą 4 tygodnie, natomiast depilując bikini czy pachy między kolejnymi zabiegami powinno minąć od 6 do 8 tygodni.

Depilacja laserowa – odstępy między zabiegami

W związku z naturalnym cyklem wzrostu włosa, niemożliwe jest usunięcie wszystkich włosów podczas jednego zabiegu. Cykl wzrostu włosa dzieli się na 3 fazy: anagen, katagen, telogen, czyli kolejno: faza wzrostu, faza przejściowa i faza spoczynku. Nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie jednocześnie, dlatego konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Najlepszą fazą na usunięcie włosa jest anagen, czyli faza pierwsza. Wtedy włos najlepiej związany jest z macierzą włosa, zapewniającą mu odżywienie i substancje budulcowe. Melanina zawarta we włosie jest w stanie przetransportować energię z lasera wprost do macierzy włosa, która zostaje uszkodzona i bezpowrotnie obumiera. Włos w tym miejscu nigdy już nie odrośnie.

FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat depilacji laserowej

Czy jest możliwe usunięcie owłosienia „raz na zawsze”?

Efekt trwałego usunięcia owłosienia jest możliwy – gwarantuje go medyczny laser diodowy Vectus Palomar. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki energii lasera diodowego, laser Vectus Palomar najnowszej generacji usuwa włosy na całe życie. Oprócz gwarancji trwałej utraty owłosienia, ten rodzaj lasera jest także bezpieczny dla pacjenta, ponieważ siła lasera jest automatycznie dostosowywana do indywidualnych właściwości skóry pacjenta. Skuteczność depilacji laserem Vectus jest „wieczna”, jedynie w sporadycznych przypadkach zaleca się, po 2-4 latach od ostatniej wizyty, wykonanie jednego zabiegu „przypominającego”.

• Od czego zależy trwałość zabiegu depilacji?

Trwałość zabiegu depilacji jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju technologii zastosowanej podczas zabiegu.

Fotoepilacja IPL, SHR oraz I-light – nie usuwają włosów definitywnie i dlatego ich efekt jest widoczny wyłącznie w przypadku systematycznego wykonywania zabiegów. Nawet po serii 10-15 zabiegów na daną partię ciała, włosy odrosną całkowicie w okresie od sześciu miesięcy do roku.

Trwały efekt depilacji zapewnia skorzystanie z zabiegu na medycznym laserze diodowym, który wytwarza skupioną, monochromatyczną wiązkę światła. Energia w tej postaci dociera precyzyjnie do włosa, jego cebulki oraz macierzy włosa – usuwając go definitywnie i bez możliwości odrośnięcia.

• Dlaczego nie da się usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu?

Na całym ciele dorosłego człowieka istnieje około pięciu milionów mieszków włosowych – z każdego z nich wyrasta jeden włos. Aby dobrze zrozumieć odpowiedź na zadane pytanie, trzeba poznać cykl wzrostu włosa, który składa się z trzech etapów, tzn. okresu wzrostu, okresu obumierania i okresu spoczynku. Światło lasera medycznego skutecznie usuwa tylko te włosy, które są w fazie wzrostu, ponieważ tylko w przypadku włosów w tej fazie, energia lasera może dotrzeć do dna włosa i zniszczyć macierz włosa i brodawkę. Pozostałe włosy, będące w fazie obumierania lub spoczynku – są odporne na działanie lasera – i trzeba zaczekać aż przejdą w fazę aktywnego wzrostu, aby mogły być trwale usunięte. Stąd konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, aby upewnić się że wszystkie włosy zostały bezpowrotnie usunięte.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że organizm posiada zdolność regeneracji. Dlatego nawet po kilku latach może zdarzyć się, że niektóre brodawki włosowe będą się odnawiać i może pojawić się konieczność wykonania zabiegu „przypominającego”.

• Ile razy trzeba powtórzyć zabieg depilacji laserowej?

Z reguły wykonuje się 4-5 lub maksymalnie 6 zabiegów na poszczególne partie ciała. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji klientów i pacjentów. Ilość zabiegów zależy także od koloru skóry oraz odcienia i grubości włosów. Istotne znaczenie ma również ilość włosów – im rzadsze owłosienie tym mniej zabiegów.

• Po ilu zabiegach jest widoczny efekt depilacji laserowej?

Efekt usuwania owłosienia laserem jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Po wykonaniu laseroterapii, przez około 2-3 tygodnie (w zależności od partii ciała) włosy „wypadają” ze skóry. Na przykład, po depilacji bikini albo pach efekt widać wyraźnie już po 2 tygodniach, a po depilacji nóg albo pleców trzeba poczekać 3 tygodnie.

Zabiegi wykonuje się w serii 4-5 cykli zabiegowych w odstępach czasowych, charakterystycznych dla danej partii ciała. Konieczność zachowania odstępów czasowych między zabiegami wynika z faktu, że każdy włos może aktualnie znajdować się w jednej z trzech faz wzrostu, a laser usuwa owłosienie jedynie w fazie aktywnego wzrostu (tzw. anagen). Tak więc, do kolejnego zabiegu musi minąć odpowiednia ilość czasu, aby pozostałe włosy (z fazy przejściowej i fazy spoczynku) mogły przejść do fazy aktywnego wzrostu i zostać usunięte.

• W jakich odstępach czasu należy powtórzyć zabieg usuwania owłosienia laserem, aby był trwały?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza przy zastosowaniu następujących interwałów (okresów) między zabiegami:

 • epilacja twarzy (baczki, broda, szyja, górna warga) – 4 tygodnie         
 • epilacja ramion, pach, brzucha,  klatki piersiowej, przedramion lub dłoni – 5-6 tygodni
 • linia bikini (bikini płytkie) –7-8 tygodni
 • bikini brazylijskie (bikini całkowite), bikini french (bikini z paseczkiem), linia stringów –   5-6 tygodni
 • plecy – 8-10 tygodni
 • nogi (depilacja stóp, łydek, kolan lub ud) – 8-10 tygodni

• Czy warto rozpoczynać serię zabiegów, jeśli mieszkam poza Toruniem?

Oczywiście, że tak. Odległość od miejsca wykonywania depilacji nie jest żadną przeszkodą. Nie istnieją również przeciwwskazania do podróżowania po zabiegu, zarówno samochodem jak i środkami komunikacji publicznej. Biorąc pod uwagę znacznie niższe ceny obowiązujące w Toruniu (porównując do większych miast), osoby korzystające z usług Beauty Medica dojeżdżają z większych miast oddalonych o całkiem znaczne odległości (np. Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź) oraz z okolicznych miast (Brodnica, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Koronowo, Rypin, Świecie, Sierpc, Włocławek), w których oferta nie zawsze obejmuje najnowsze i najskuteczniejsze zabiegi.

• Po skorzystaniu z zabiegu IPL, włosy pod pachami   odrosły po około roku. Czy tak powinno być?

To pytanie często zadają klientki, które nas odwiedzają po raz pierwszy, a wcześniej korzystały z zabiegów na urządzeniach wykorzystujących technologię IPL (E-light) lub SHR. Technologia IPL (Intense Pulsed Light – intensywne pulsujące światło) nie używa skoncentrowanego promieniowania laserowego, a jedynie wiązkę światła o rozproszonym spektrum – dlatego zabiegi wykonane przy jej użyciu nie są trwałe.

Taka sama jest zasada działania nieco nowocześniejszej technologii o nazwie SHR, w której skrócono czas trwania zabiegu, jednak skuteczność pozostała na tak samo niskim poziomie.

Odpowiadając na pytanie… Efekty serii 10-15 zabiegów na tzw. „laserze IPL”, są widoczne maksymalnie od 6 miesięcy do roku. Po tym czasie włosy odrastają i zabiegi trzeba powtarzać „bez końca”.

Depilacja laserowa Vectus – Cynosure Palomar™ – efekty

Vectus efekty zabiegów 3
Vectus efekty zabiegów 5

Vectus efekty zabiegów 4
Vectus efekty zabiegów 6

Zabiegi