Liposukcja ultradźwiękowa Med 2 Contour Medical

Med 2 Contour Medical – nowość w Toruniu, liposukcja i trwała redukcja cellulitu bez skalpela

Na czym polega zabieg?

Med 2 Contour Medical jest najskuteczniejszym z dostępnych w tej chwili na rynku urządzeń do niechirurgicznego trwałego usuwania miejscowej otyłości oraz trwałej redukcji cellulitu. Urządzenie Med 2 Contour Medical wyposażone jest w dwie głowice zabiegowe. Pierwsza z nich, opatentowana głowica ultradźwiękowa wyposażona jest w dwa wysokiej siły emitery fal ultradźwiękowych. Ustawienie ich pod kątem względem siebie oraz dodatkowe zassanie przez głowicę fałdu skóry powoduje czterokrotne spotęgowanie siły oddziałowywania nakładąjących się na siebie ultradźwięków. Dzięki takiej konstrukcji systemu jest on najefektywniejszy w warstwie tkanki tłuszczowej, która jest celem zabiegu, natomiast całkowicie bezpieczny dla powierzchni skóry. Pod wpływem ultradźwięków w tkance tłuszczowej dochodzi do zjawiska kawitacji, czyli rozbicia komórek tłuszczowych i wylania się z nich tłuszczu. Komórki rozbijane są w sposób trwały bez możliwości odtworzenia, nie występuje więc efekt „jojo”. Upłynniony tłuszcz zostaje zepchnięty przez drugą z głowic – lifatyczną do układu limfatycznego, przemieszczony do wątroby a następnie wydalony z organizmu w naturalny sposób.

med2contour medical - urządzenie do zabiegów

Liposukcja ultradźwiękowa – jak wygląda zabieg?

Trwający od jednej do dwóch godzin zabieg Med 2 Contour Medical jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło w obszarze na który działa system. W pierwszej fazie zabiegu operator za pomocą głowicy limfatycznej stymuluje węzły chłonne pacjenta. Następnie za pomocą głowicy z emiterami ultradźwięków powoduje powstanie zjawiska kawitacji na obszarze zabiegowym. W końcowej fazie znów za pomocą głowicy limfatycznej operator wykonując drenaż limfatyczny spycha upłynniony tłuszcz w kierunku węzłów chłonnych.

Rezultaty liposukcji – kiedy są widoczne?

Już jeden zabieg przynosi widoczne (utrata 2-4 cm) efekty. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecana jest seria 4-6 zabiegów w tygodniowych odstępach. Wskazane jest również stosowanie prawidłowej diety i picie ok. 2 litrów wody dziennie.

Liposukcja ultradźwiękowa – przeciwwskazania

  • choroby nowotworowe,
  • ciąża,
  • rozrusznik serca,
  • implanty,
  • choroby autoimulogiczne.
Efekty zabiegów 1
Efekty zabiegów 2
Efekty zabiegów 3

Zabiegi