Zabieg ONDA

ONDA to urządzenie wykorzystujące prądy elektromagnetyczne o wysokich częstotliwościach 2,45 GHz (Coolwaves™) służące modelowaniu sylwetki. Nie od dziś wiadomo, że fale elektromagnetyczne z powodzeniem wykorzystywane są w medycynie estetycznej. Firma DEKA poszła o krok dalej i stworzyła unikalną technologię opartą na mikrofalach, które usuwają cellulit oraz redukują tkankę tłuszczową napinając przy tym zwiotczałą skórę

DEKA to światowy lider w rozwiązaniach technologii światła laserowego. Misją DEKI jest zapewnienie wysokiej wydajności systemów opartych o najnowsze badania i najnowocześniejsze technologie kliniczne. DEKA wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom kosmetologii, medycyny estetycznej i chirurgii wprowadzając urządzenie ONDA do walki z cellulitem, tkanką tłuszczową i wiotkością skóry. 

ONDA – Rewolucja w walce z cellulitem!

Cellulit to problem, z którym kobiety walczą od lat – dlaczego kobiety? Ponieważ jest to efekt innej budowy tkanki tłuszczowej niż u mężczyzn oraz wpływ estrogenów – hormonów, które wręcz sprzyjają powstawaniu “pomarańczowej skórki”. W Beauty Medica znajdziesz na to rozwiązanie!

Zalety zabiegu ONDA

ONDA posiada dwie głowice, o różnej głębokości działania, dzięki czemu przy wykorzystaniu częstotliwości mikrofal 2,45 GHz, i synergicznym użyciu obu głowic, możliwe jest precyzyjne oddziaływanie na niemal całą podskórną warstwę tłuszczową. 

GŁOWICA PŁYTSZEGO DZIAŁANIA
doskonale ujędrnia skórę i redukuje powierzchowny cellulit
GŁOWICA GŁĘBSZEGO DZIAŁANIA
redukuje tkankę tłuszczową i głęboki cellulit.

Każda z głowic wyposażona jest w system chłodzenia kontaktowego dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, a tkanka zewnętrzna doskonale chroniona przed przegrzaniem.

Co dzieje się w komórkach?

Energia o wartości 2,45 GHz wywołuje w komórkach tłuszczowych stres metaboliczny. Selektywne podgrzewanie powoduje rozgrzewanie się komórek tłuszczowych, dzięki czemu dochodzi do stopniowego wydostawania się tłuszczu, w postaci małych kropelek z wnętrza komórek. Gdy tylko stres komórkowy silnie się zwiększa, dochodzi do pęknięcia błony komórek tłuszczowych. 

Komórka tłuszczowa 6 godzin po zabiegu traci małe kropelki tłuszczu. 

Jak przebiega seria zabiegów ONDA?

Przed zabiegiem

Ze względu na to, że fale Coolwaves absorbowane są przez wodę zawartą w tkance tłuszczowej, zaleca się pić 2 litry wody dziennie co najmniej 2 dni przed zabiegiem, by bardziej nawodnić tkankę. Ponadto dobrze jest zrezygnować z balsamów na bazie wody, aby fale Coolwaves mogły skoncentrować swe działanie na głębszych warstwach skóry. Aby usprawnić metabolizm tkanki tłuszczowej powinno się zachować lekkostrawną, niskotłuszczową dietę dzień przed, w dniu zabiegu i co najmniej dzień po nim..

Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie z kosmetologiem polega na krótkim wywiadzie, podczas którego eliminujemy przeciwwskazania, dokonujemy pomiarów obwodów oraz składu ciała, opcjonalnie do wglądu jedynie dla pacjenta, wykonujemy dokumentację fotograficzną, by ocenić rezultaty po skończonej serii. Podczas konsultacji skrupulatnie omawiamy partie ciała, jakie chcemy poddać zabiegom oraz rodzaj problemu, nad którym chcemy popracować. Na podstawie oceny tkanki, wybieramy wraz z pacjentem, odpowiedni program zabiegowy idealny dla danej osoby. Ustalamy ilość spotkań, dogodne terminy oraz zalecenia pozabiegowe i możemy przystąpić do rozpoczęcia serii. Dla osób, które chcą połączyć zabiegi z treningami i dietą, chętnie przygotowujemy plan żywieniowy oraz ustalamy terminy spotkań tak, aby wraz z harmonogramem treningów uzyskać jak najbardziej korzystne dla sylwetki rezultaty. 

Obszar zabiegowy i częstotliwość zabiegów

Na określony wraz z pacjentem obszar zabiegowy wykonujemy do 4 zabiegów, natomiast już po pierwszej sesji zauważalny jest spektakularny efekt! Zabiegi w obrębie tego samego obszaru wykonujemy co 2-3 tygodnie, natomiast inną partię ciała możemy opracować już po 2-3 dniach. 

Ocena rezultatów, zalecenia pielęgnacyjne po zakończonej serii.

Po zakończonej serii zabiegów dokonujemy pomiarów i porównujemy rezultaty z pierwszego spotkania. Na tym jednak nie poprzestajemy, staramy się przekazać wskazówki ułatwiające podtrzymanie efektów oraz proponujemy zabiegi podtrzymujące rezultaty, zwłaszcza u osób pracujących w trybie siedzącym. Reasumując, pozostajemy z pacjentem w stałym kontakcie i służymy pomocą aby efekty zabiegów dawały satysfakcję jak najdłużej. 

Zabiegi