Co zrobić kiedy włosy wrastają w skórę?

Wrastające włoski – jak się ich pozbyć?

Będące wynikiem depilacji mechanicznej (wyrywania) bądź golenia wrastające włoski mogą oznaczać stan zapalny, objawiający się widocznymi na skórze czarnymi plamkami, a także czerwonymi krostkami. Dzieje się tak również poprzez stwardniały przez częstą depilację za pomocą depilatora lub maszynki naskórek. Problem wywołuje swędzenie oraz ból temu towarzyszący. Oprócz wyjątkowo nieestetycznego wyglądu może to też prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego oraz blizn. Jak pozbyć się wrastającego włosa? W Beauty Medica oferujemy laserowe zabiegi, które działają zarówno profilaktycznie, jak i doraźnie, ale ostatecznie trwale usuwając włosy, eliminują problem wrastających włosów.

Gdzie występują wrastające włoski?

Problem najczęściej występuje i nasila się, gdy stosujemy wosk lub depilator, zapominając przy tym o kremie lub peelingu z apteki. Dotyka to w szczególności nóg, pach i okolic bikini. Wrastające włoski mogą także wystąpić u mężczyzn golących brodę – pojawiają się wtedy nieestetyczne krostki na szyi. Dolegliwości wzmagają się wraz z nieodpowiednim nawilżeniem oraz brakiem stosowania zabiegów złuszczających.

Wrastające włoski po depilacji – przyczyny

Wraz z regularnym usuwaniem poprzez depilację włoski stają się coraz cieńsze i słabsze. Odrastając, mają wtedy problem z przebiciem się przez naskórek, który nie został potraktowany kremem lub peelingiem z apteki. Zostają pod jego powierzchnią, tworząc stan zapalny mieszka, objawiający się rumieniem. To miejsce odznacza się wtedy zwiększonym uwrażliwieniem, świądem i bolącym podczas dotyku. Potem pojawia się krostka albo mały czyrak, co jest rezultatem rozwijającego się stanu zapalnego.

Jak pozbyć się problemu wrastających włosków?

Jednym z doraźnych, prostszych zabiegów jest peeling na wrastające włoski w przerwach między zabiegami laserowymi. Może być zrobiony za pomocą kryształków soli, cukru, różowej glinki lub ze zmielonej kawy czy pestek moreli. Preparat taki bez problemu nabywa się w aptece. Ma na celu starcie stwardniałego naskórka, co ułatwia wzrost i zapobiega stanom zapalnym. Z peelingów płyną także dodatkowe korzyści zdrowotne, jak regulacja ilości wydzielanego sebum, co przeciwdziała przetłuszczaniu, pobudzenie ukrwienia, a także zmniejszeniu widoczności cellulitu. Natomiast trwale pozbyć się problemu możemy tylko usuwając włosy zabiegiem laserowym.

Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze jest odpowiednie na wrastające włoski i stan zapalny, to warto wypróbować alternatywę dla peelingu i kremu z apteki w postaci masowania skóry czymś szorstkim, jak na przykład gąbka lub szczotka. Bezpośrednio po wykonaniu tej czynności także zastosować kosmetyki nawilżające takie jak kremy i balsamy. Częstotliwość powinna wynosić mniej więcej jeden taki zabieg na tydzień.

Wrastanie włosków – jak mu zapobiec?

Aby całkowicie wyeliminować ryzyko powstawania wrastających włosków i stanów zapalnych, warto zastosować nowoczesne zabiegi laserowe – tzw. Depilację laserową. W Beauty Medica oferujemy najskuteczniejszą medyczną depilację pomagającą usunąć niepożądane owłosienie na resztę życia. Polega na potraktowaniu skóry wiązką lasera, która wnika na tyle głęboko, by całkowicie powstrzymać odrastanie i usunąć włosy. Proces stosuje się przede wszystkim na nogach, bikini czy pod pachami, ale mogą z niego także skorzystać mężczyźni, depilujący sobie laserem na przykład plecy, tors czy brzuch.

Odpowiednia pielęgnacja i utrzymywanie skóry we właściwej kondycji także zapobiega występowaniu wrastających włosków. Wybierając peelingi, kremy i balsamy w aptece, warto sprawdzić, czy zawierają aloes, pantenol, mocznik, kwas hialuronowy, alatoinę czy arnikę górską. Te cenne składniki pomagają złuszczać martwą tkankę, dzięki czemu łatwo uniknąć problemów w przyszłości. Odpowiednio oczyszczony peelingiem i nawilżony kremem z apteki naskórek jest mniej podatny na podrażnienia, a także staje się miękki.

Zabiegi na wrastające włoski w Beauty Medica

Jeśli tradycyjna depilacja sprawia, że zauważasz u siebie stan zapalny, warto zastanowić się nad epilacją laserową i właściwą pielęgnacją kremem z apteki. Stosowany w salonie najwyższej klasy sprzęt jest bezbolesny i skuteczny, a nasz wykwalifikowany personel gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Laserowa depilacja nadaje się zarówno dla kobiet, jak i borykających się z tymi dolegliwościami mężczyzn. W razie pytań o to, co jest najlepsze i najskuteczniejsze na wrastające włoski i jak je trwale usunąć, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, podczas którego wyjaśnimy wszystkie wątpliwości i doradzimy, jaki będzie najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb.