Laserowe usuwanie blizn pooparzeniowych

Blizny pooparzeniowe powstają w inny sposób, niż te po skaleczeniach, czy operacjach. Różnią się przyczyną. Taką bliznę w przeszłości wywołał czynnik termiczny, lub chemiczny. Blizny te, przez to, że najczęściej są bardzo rozległe, są trudne do opracowywania. Dodatkową trudnością jest mieszany charakter takiej blizny, czyli fakt, że często obejmuje obszar o zróżnicowanej grubości skóry, niejednolitej strukturze, sama w sobie blizna może mieć różną głębokość i grubość na swoim obszarze, dlatego też może mieć charakter zanikowy i przerosły jednocześnie.

Blizny pooparzeniowe są nie tylko defektem kosmetycznym, ponieważ ich specyficzna struktura może tworzyć przykurcze, a nawet przyczyniać się do ograniczeń ruchowych. Zależnie od jej umiejscowienia, często stanowi także dyskomfort fizyczny. Blizny po oparzeniach mają tendencję do nieprzyjemnego ciągnięcia, niekiedy powodując nawet ból.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, w gabinecie medycyny estetycznej Beauty Medica Toruń stosujemy terapie łączone redukcji blizn pooparzeniowych, polegające na mechanicznej mobilizacji blizn i ich redukcji poprzez laserowe zagęszczanie struktury skóry, przywracając tym samym komfort życia.

Usuwanie blizn – terapie

  • mechaniczna mobilizacja blizny pomaga zmiękczyć jej strukturę, zmiejszyć dyskomfort i poprawić ruchomość blizny. Masowanie i rozciąganie tkanki bliznowatej znacznie zmniejsza ból i uczucie ciągnięcia blizny.
  • laserowe usuwanie blizn polega na skierowaniu wiązki światła lasera, która penetruje w głąb warstw skóry aż do skóry właściwej, generując mikrouszkodzenia. Pozwala to do uruchomienia w skórze mechanizmów naprawczych, stymulowanie do produkcji kolagenu. Taka ingerencja w strukturę blizny pobudza skórę do samoregeneracji, a blizna wyraźnie się zmniejsza i zmienia. 

Proponowane zabiegi