Laserowe usuwanie blizn po ospie

Ospa jest powszechną chorobą, która znaczną część z nas dotknęła w dzieciństwie. Trwa z reguły około dwóch tygodni, natomiast ślady po charakterystycznych dla jej przebiegu krostkach utrzymują się w postaci przebarwień jeszcze jakiś czas. Zdarza się jednak, że ślady pozostają z nami na dużo dłużej i to w postaci zanikowej blizny. Wiele osób, po ospie przebytej zarówno w dzieciństwie, jak i w wieku dorosłym, boryka się z pozostałymi charakterystycznymi śladami po wykwitach. Te pozostałości po przebytej chorobie mają postać charakterystycznych wgłębień – ubytków tkanki, w miejscu ówczesnych krostek i są najczęściej uporczywe w obrębie twarzy.

Do niedawna panował mit, że ubytki skórne powstawały w wyniku drapania krostek ospowych. Okazało się jednak, że niektóre osoby mają tendencje do powstawania tego typu zmian, mimo, że nie rozdrapywały wykwitów. Najprawdopodobniej pozostałe ślady są po krostkach, które dodatkowo zostały nadkażone bakteryjnie, a mogło do tego dojść nawet przy wycieraniu skóry ręcznikiem, lub podczas ocierania o pościel czy odzież.

W Beauty Medica Toruń, stosujemy odpowiednie technologie, powodujące odbudowę struktury skóry, dzięki czemu możemy znacznie spłycić, a nawet pozbyć się niechcianych pamiątek po ospie.

Proponowane zabiegi