Usuwanie bruzd

Zmiany w strukturze skóry twarzy, które są następstwem procesów starzenia. Są to podłużne zagłębienia na skórze, które pojawiają się wraz z upływem czasu. Na ich powstawanie wpływa kilka czynników.

  • zaburzenia struktury naturalnego rusztowania skóry. Skóra młoda nie posiada zmarszczek, gdyż jej struktura bogata jest we włókna kolagenowe i elastyny, które to tworzą siatkę, czyli podporę naszej skóry. Z wiekiem włókna ulegają rozciągnięciu i zniszczeniu, a skóra poddaje się tym zmianom. Ponadto ilość kwasu hialuronowego – naszego naturalnego wypełniacza, też z wiekiem maleje i znacznie obniża się jego jakość.
     
  • mimika – zmarszczki mimiczne pojawiają się na skórze najszybciej i są efektem ruchów mięśni w obrębie twarzy, podczas gdy wyrażamy emocje. Na początku zmarszczki te widoczne są jedynie podczas mimiki, jednak z wiekiem, kiedy skóra wiotczeje, zmarszczki mimiczne utrwalają się
     
  • grawitacja – zmarszczki grawitacyjne powstają w wyniku zwiotczenia skóry i działania przyciągania ziemskiego. Obszary najbardziej podatne na działanie grawitacji to policzki, owal skóry, szyja oraz powieki.

W zależności od przyczyny powstania i umiejscowienia mają swoje nazwy, m.in.: bruzdy marionetki, nosowo-wargowe, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki palacza wokół ust, czy lwia zmarszczka między brwiami. Procesy starzenia są nieuniknione, jednak za pomocą zabiegów medycyny estetycznej w Beauty Medica możemy je spowolnić czy też cofnąć o wiele lat.

Zabiegi usuwania bruzd  Beauty Medica Toruń