Depilacja bikini Toruń

W profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej Beauty Medica w Toruniu korzystamy z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii, umożliwiających trwałe usuwanie owłosienia. Oferujemy depilację laserową różnych okolic ciała, w tym bikini. Zainwestowaliśmy w sprzęt nowej generacji, aby rezultaty zabiegów były w pełni satysfakcjonujące. Wszystkie procedury z użyciem aparatury medycznej przeprowadzają wykwalifikowani i przygotowani specjaliści. Zachęcamy do przeczytania poniższych informacji, a w przypadku dodatkowych pytań chętnie udzielimy odpowiedzi telefonicznie lub mailowo. 

Depilacja okolic intymnych – wosk czy laser?

Wybór sposobu pozbycia się niechcianych włosków zależy od oczekiwań Klientów. Są metody, których wynik jest tymczasowy oraz takie, które przynoszą efekty permanentne. Depilacja laserowa bikini w naszym gabinecie w Toruniu eliminuje potrzebę ciągłego udawania się do salonu kosmetycznego. Jest więc idealną opcją dla tych, którzy chcą zrezygnować z czasochłonnych zabiegów. Już po kilku wizytach w naszej klinice można cieszyć się idealnie gładką skórą. Woskowanie należy regularnie powtarzać bądź stosować zamiennie z innymi technikami. Jest ono dość bolesne i może podrażniać, zwłaszcza w przypadku zastosowania na delikatne okolice intymne i pachy. Dlatego nie jest polecane osobom szczególnie wrażliwym.

Depilacja laserowa bikini – dlaczego warto?

Dysponujemy nowoczesnym laserem diodowym amerykańskiego producenta Vectus™ – Cynosure Palomar z 2019 roku. Depilacja laserowa bikini z jego użyciem przynosi fenomenalne rezultaty, a zarazem jest bezpieczna i bezbolesna. Urządzenie ma dużo większą moc wiązki niż starsze modele. Jego parametry ustawiamy i dopasowujemy do rodzaju skóry i owłosienia. Liczba i częstotliwość sesji zależna jest od indywidualnych predyspozycji, m.in. ilości melaniny, czyli pigmentu w organizmie. Specjalny czytnik, w który wyposażona jest aparatura, precyzyjnie określa poziom tego barwnika w miejscu poddawanym depilacji laserowej, w tym przypadku bikini. Eliminuje to ryzyko poparzenia, a jednocześnie gwarantuje skuteczne i trwałe usunięcie włosa. 

Bikini podstawowe, średnie, głębokie – czym się różnią?

Współcześnie usuwanie owłosienia z okolic intymnych przestało być postrzegane jako zachcianka. Wręcz przeciwnie, traktowane jest jako bezwzględna konieczność, nie tylko przy okazji wizyt na basenie czy wyjść na plażę. Bez względu na to, czy dana osoba jest zwolennikiem tradycyjnych krojów bielizny, czy preferuje te skąpe i koronkowe, chce czuć się pod nią komfortowo i estetycznie. Klasyczna, podstawowa depilacja laserowa bikini obejmuje obszary, wychodzące poza linię pachwiny. Średnia uwzględnia okolice pachwin oraz całego wzgórka łonowego, natomiast głęboka dochodzi do warg sromowych większych oraz szpary pośladkowej. Wybór zależy od prywatnych upodobań Klientów. 

Depilacja laserowa bikini – jak przebiega?

Zaczynamy od konsultacji, w czasie której kosmetolog zbiera niezbędne informacje na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków etc. Depilacja laserowa bikini, podobnie jak wszystkich innych miejsc ciała, musi być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, stosowania samoopalaczy, środków złuszczających oraz woskowania. Przed depilacją laserową obszar bikini zostaje zdezynfekowany, a także zbadany pod kątem zawartości aktywnej melaniny, typu, koloru i grubości włosia. Na podstawie otrzymanych wyników, dopasowujemy parametry urządzenia i przystępujemy do pracy. W czasie całej procedury korzystamy z funkcji chłodzących głowicy, co eliminuje uczucie gorąca. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania znieczulenia, co znacznie skraca czas pobytu w gabinecie. 

Efekty depilacji laserowej bikini widoczne są już po pierwszym zabiegu, w czasie którego usunięte zostaje 30–40% owłosienia. Na zakończenie kosmetolog daje niezbędne zalecenia pozabiegowe oraz ustala termin kolejnej sesji (w celu trwałego usunięcia włosów musi być ich minimum 5-6). Po kuracji może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które ustępuje zazwyczaj po 24 godzinach. W tym czasie należy unikać gorących kąpieli, kosmetyków na bazie alkoholu, korzystania basenu i sauny oraz opalania. 

Zapraszamy!