Plamy port wine stain

Plamy port wine stain to czerwone, bordowe lub ciemnofioletowe plamy z którymi się rodzimy (3 przypadki na 1000 urodzeń).

Przyczyną ich powstania są wady rozwojowe w budowie kapilar – drobnych naczyń włosowatych, które pozostają nadmiernie rozszerzone i nieprawidłowo zbudowane. Zmiany te mogą być umiejscowione zarówno na twarzy jak i na innych częściach ciała. Bardzo rzadko ulegają rozjaśnieniu i niestety samoistnie nie zanikają całkowicie wraz z upływem czasu. Raczej pozostają z nami przez całe życie, a wraz z naszym wzrostem, proporcjonalnie rośnie powierzchnia skóry dotkniętej tym problemem.

Bardzo skuteczny w leczeniu i usuwaniu tego rodzaju plam jest laser. Powoduje on usunięcie problemu bądź bardzo skuteczne zmniejszenie widoczności tej zmiany naczyniowej. W gabinecie medycyny estetycznej Beauty Medica Toruń stosujemy do tego celu Platformę laserowa Alma Dye-VL, dzięki której zamykając naczynia krwionośne, stopniowo rozjaśniamy i zmniejszamy obszar zmiany naczyniowej. Zabieg Dye-VL wyróżnia się wyselekcjonowaną długością fali o powinowactwie do hemoglobiny, dlatego jest najskuteczniejszy w redukcji plam tego typu.

Proponowane zabiegi