Laserowe usuwanie blizn pochirurgicznych

Blizny powstałe po zabiegach chirurgicznych, cesarskim cięciu, czy chociażby usunięciu wyrostka robaczkowego, mogą stanowić defekt kosmetyczny, będący źródłem wielu kompleksów.

Blizna wytwarza się na skórze, gdy ubytek sięga do skóry właściwej i do głębszych jej warstw. Powstawanie blizny w miejscu rany jest naturalnym procesem. Proces gojenia polega na warstwowym odkładaniu się włókien kolagenowych, początkowo w chaotyczny sposób, następnie już w bardziej uporządkowany. Blizna z początku jest czerwona, następnie stopniowo blednie. Nazywamy to dojrzewaniem blizny. Proces ten trwa rok, do nawet kilku lat, po tym czasie blizna już się nie zmienia.

W gabinecie medycyny estetycznej Beauty Medica Toruń oferujemy usuwanie blizn po operacjach przy pomocy najnowocześniejszych technologii laserowych o potwierdzonej skuteczności.

Laserowe usuwanie blizn polega na skierowaniu wiązki światła lasera, która penetruje w głąb warstw skóry aż do skóry właściwej, generując mikrouszkodzenia. Pozwala to do uruchomienia w skórze mechanizmów naprawczych, stymulowanie do produkcji kolagenu. Taka ingerencja w strukturę blizny pobudza skórę do samoregeneracji, a blizna wyraźnie się zmniejsza i zmienia.

Dzięki tym zabiegom dochodzi do przebudowy tkanek, a blizny ulegają spłyceniu oraz zyskują wygląd otaczającej zdrowej skóry.

Proponowane zabiegi