Włókniaki

Włókniaki to grudkowate narośla, które mogą pojawić się na różnych częściach naszego ciała. Występują w dwóch postaciach – jako włókniaki twarde i włókniaki miękkie. Problem dotyczy obu płci – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Chociaż należą do guzów nowotworowych to jednak nigdy nie stanowią zagrożenia dla życia, gdyż nie ulegają zezłośliwieniu. Wiele osób decyduje się na ich usunięcie ze względów estetycznych.

Wyróżniamy następujące rodzaje włókniaków:

  • włókniak miękki może być zmianą wrodzoną, lub pojawiać się w ciągu życia. Włókniaki te występują zarówno w grupach jak i pojedynczo. Włókniak miękki jest większy od włókniaka twardego najczęściej w kolorze skóry. Może mieć szerszą podstawę, lub luźno zwisać ze skóry. Najczęściej pojawia się na szyi, twarzy, plecach, karku i pod pachami.
     
  • włókniak twardy jest zmianą mniejszą od miękkiego, jest twardy w dotyk i z reguły występuje pojedynczo. Zwykle dotyczy skóry kończyn i mogą być przesuwane wraz z nią względem podłoża.

Włókniaki można usunąć w sposób chirurgiczny, lecz po zabiegu może pozostać blizna tym bardziej, że po interwencji chirurgicznej występuje potrzeba zastosowania szwów. Znacznie bezpieczniejszym i nowocześniejszym sposobem usuwania włókniaków jest zabieg za pomocą lasera lub Plasmy IQ. Te innowacyjne metody stosowane w gabinecie medycyny estetycznej Beauty Medica w Toruniu znacznie obniżają ryzyko zbliznowacenia miejsca zabiegowego. Powodują także, że zmiana nie odrasta.

Proponowane zabiegi