Leczenie nadpotliwości pach, dłoni i stóp.

Efekty zastosowania botoksu w leczeniu nadpotliwości.

Zabieg z wykorzystaniem botoksu jest bezpieczny i służy nie tylko do wygładzania i niwelowania zmarszczek, ale również do leczenia bruksizmu (zgrzytania zębami) i uwalnia pacjentów od nawracających migren.

Zastrzyki z toksyną botulionową służa do leczenia nadpotliwości. Podaje się je w miejsca objęte problemami i pachy, stopy, dłonie, co pozwala na pozbycie sie problemu nadmiernego wydzielania potu na kilka miesięcy, a nawet rok. Wstrzyknięcie botoksu lekarz zawsze poprzedza wywiadem – konsultacją medyczną. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescecyjnego. Jedynym skutkiem ubocznym występującym niezwykle rzadko jest niewielki siniak w miejscu ukucia, który goi się w ciągu kilku dni. Pacjent wraca natychmiast do codziennych zajęć, natomiast nie należy podejmować dużej aktywności fizycznej przez 48 godzin po zabiegu, jak rownież nie należy w tym okresie spożywać alkohol.

Trzeba zaznaczyć, że pot produkowany przez organizm ludzki to element normalny w procesie przebiegania naszej termoregulacji (utrzymaniu prawidłowej temperatury) i wilgotności. Człowiek posiada około 2,5-3,5 gruczołów potowych, które kontrolują współczulny układ nerwowy. Pot fizjologicznie chroni nasze ciało przez przegrzaniem. Dopiero nadmierne pocenie tzw. nadpotliwość jest problemem, którego przyczyne należy poznać i leczyć. Należy jednak pamiętać, że pocenie się to proces fizjologiczny i naturalnym, który nie zawsze stanowi o jednostce chorobowej.

Nadmierne pocenie się może być przyczyną i objawem zaburzeń hormonalnych, metabolicznych, chorób autoimmunologicznych, neurologicznych, czy genetycznym nastepstwem przyjmowania niektórych leków oraz używek (w tym narkotyków). Jednak zdecydowaniej najczęściej nadpotliwości następuje bez konkretnej przyczyny chorobowej. To tzw. pierwotna nadpotliwość, której przyczyna nie jest poznana.

Beauty Medica oferuje zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przez lekarza, co pozwala w niezwykle skuteczny i bezpieczny sposób pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Zabiegi