Powiększanie i modelowanie ust – Toruń

Atrybutem kobiecości są pełne, jędrne i kształtne usta. Kwas hialuronowy korzystnie wpływa na objętość ust i ich miękkość. Można nim również skorygować kształt ust. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z oferty gabinetów medycyny estetycznej oferujących zabiegi powiększania i modelowania warg.

Zabieg jest wykonywany przez lekarza, doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej Macieja Łukasiewicza.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg modelowania i wypełniania ust?

Kwas hialuronowy to substancja z grupy polisacharydów, w pełni bezpieczna i naturalnie obecna w ludzkim organizmie. Odpowiada między innymi za nawilżanie skóry oraz sprężystość włókien kolagenowych. Niestety z czasem zaczyna jej ubywać. W efekcie tkanki tracą swoją elastyczność. Na twarzy pojawiają się zmarszczki i bruzdy. 

Zmiany dotyczą też warg.Z wiekiem i procesami starzenia się usta tracą swoją objętość, a czasami również koloryt i właściwą strukturę. Pogarsza się również ich nawilżenie i kuszący wygląd oraz młodzieńcza jędrność. Co więcej, niezadowalający kształt ust może mieć uwarunkowania genetyczne – także usta odziedziczyliśmy po przodkach. Na szczęście osoby, dla których Matka Natura nie okazała się zbyt hojna, nie muszą załamywać rąk. 

W medycynie estetycznej możliwe jest naturalne powiększenie ust bez ich przerysowania i nadmiernego powiększenia. Przy braku asymetrii ust i opadaniu kącików ust jest możliwa korekta dla poprawienia komfortu i satysfakcji pacjenta. Niemniej jednak istnieją też pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Chodzi między innymi o: ciążę i okres laktacji (karmienia piersią), choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne, trwające leczenie stomatologiczne, zaburzenia krzepnięcia, różnego rodzaju infekcje  i przewlekłe schorzenia (na przykład grypę, opryszczkę, zapalenie płuc, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, etc.)

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na co zwracać uwagę?

Niebagatelne znaczenie ma wybór odpowiedniego gabinetu i specjalisty. Zabieg powiększenia i modelowania ust zdecydowanie powinien wykonywać lekarz medycyny estetycznej, najlepiej za pomocą kaniuli.  To cienka, plastikowa rurka, pusta w środku z zaokrągloną końcówką i otworem do podawania płynów, usytuowanym z boku. Jest giętka i elastyczna. W przeciwieństwie do „tradycyjnej” igły nie rozcina tkanek, ale je rozpycha. Dzięki temu znacznie minimalizuje ryzyko powstawania siniaków i podrażnień w okolicach ust. Zmniejsza również prawdopodobieństwo wystąpienia innych powikłań, takich jak uszkodzenie struktur i nerwów twarzy. W Beauty Medica zabiegi wykonuje dr Maciej Łukasiewicz, specjalista z 20-letnim doświadczeniem w medycynie estetycznej i branży beauty. 

Powiększanie lub modelowanie ust – co przed zabiegiem

Przed wizytą w gabinecie należy: 

  • poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz przebytych ostatnio infekcjach,
  • dokładnie oczyścić skórę twarzy i usta z makijażu bądź resztek kosmetyków używanych do pielęgnacji, 
  • zaniechać przyjmowania aspiryny oraz środków wydłużających czas krzepnięcia krwi,
  • zrezygnować z korzystania z kąpieli słonecznych, solarium, sauny, basenów, etc. 

Zabieg powiększania ust w toruńskiej klinice Beauty Medica nie boli, ponieważ lekarz przed zabiegiem aplikuje środek znieczulający w formie maści.

Zalecenia po zabiegu powiększania lub modelowania ust

  • unikanie przebywania w miejscach, gdzie występują duże wahania temperatur (sauna, łaźnia, etc.).
  • dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu, ale nie spożywanie gorących napojów. 
  • ograniczanie aktywności fizycznej (treningi na siłowni, ćwiczenia w klubie fitness, etc.). 
  • niewykonywanie  gwałtownych ruchów. 
  • nienadwyrężanie mięśni twarzy.

Powiększanie i modelowanie ust – jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione wyżej pytanie. To kwestia indywidualna. Niemniej jednak rezultaty zabiegu, o ile został on przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej, utrzymują się średnio od sześciu do dwunastu miesięcy. 

Zabiegi