Hirsutyzm

Hirsutyzm – problem z nadmiernym i nieprawidłowym owłosieniem twarzy oraz ciała u kobiet. Często włosy pojawiają się w miejscach typowo męskich (włosy na brodzie, nad górną wargą, występuje owłosienie na klatce piersiowej i na piersiach, mogą być również mocno owłosione brzuch oraz pośladki). Może tez występować nadmierne owłosienie na stopach, lędźwiach i plecach.

Problemu nie należy bagatelizować lecz udać się do endokrynologa i ginekologa w celu przeprowadzenia stosownych badań. Równolegle należy podjąć terapię usuwania nadmiernego i nieprawidłowego owłosienia za pomocą lasera diodowego Vectus. Tylko ta metoda daje gwarancje trwałych efektów na całe życie. W przeciwieństwie do technologii IPL(fotoepilacja), gdzie efekty nie są trwałe a owłosienie odrasta po kilku tygodniach.

Przyczyną nadmiernego owłosienia mogą być zaburzenia hormonalne (podwyższony poziom androgenów) jak też stosowanie niektórych leków (leki androgenne np. pochodna progesteronu – leki antykoncepcyjne, sterydy i steroidy, leki na tarczyce -Letrox i Eutyrox). Objawami hirsutyzmu mogą się także nieregularne miesiączki, trądzik, otyłość i łysienie typu męskiego. U niektórych kobiet występuje też obniżenie barwy głosu wynikające z nadmiaru testosteronu.

W Beauty Medica usuwanie owłosienia przeprowadzamy laserem Vectus, który jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem do depilacji w Toruniu. Dzięki najlepszemu laserowi, wieloletniemu doświadczeniu w depilacji (epilacji) laserowej nasze zabiegi są bezpieczne, skuteczne i trwałe.

Proponowane zabiegi