Miejscowa otyłość

W obecnych czasach zależy nam na tym, aby nasze ciało było zdrowe i sprawne. Staramy się robić wszystko, by jak najzdrowiej się odżywiać, a nasza sylwetka była dobrze zbudowana. Często jednak, mimo wielu wysiłków, takich jak, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, ćwiczenia na siłowni, w pewnych obszarach ciała pozostaje oporna tkanka tłuszczowa.

Miejscowa otyłość czyli potoczne określenie miejscowego depozytu tkanki tłuszczowej, to nic innego jak nagromadzenie się komórek tłuszczowych w określonym miejscu. Dotyczy zarówno osób z nadwagą, jak i szczupłych.

Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej może objawiać się w postaci fałdek na brzuchu, plecach, biodrach, pośladkach lub tzw. „bryczesów” na udach. Tłuszcz może być także nadmiernie zlokalizowany w okolicach kolan czy też występować jako tzw. „drugi podbródek”. Lokalne gromadzenie się tkanki tłuszczowej ma często związek z uwarunkowaniami genetycznymi oraz hormonalnymi.

Gabinet medycyny estetycznej Beauty Medica Toruń oferuje wiele technologii skutecznie zwalczających tą przypadłość. Dzięki oddziaływaniu miejscowemu w celu trwałego niszczenia komórek tłuszczowych, przy pomocy technologii medycznych uzyskujemy spektakularne efekty. Najpopularniejsze z nich to Endermologia LPG, Venus Legacy, ONDA, kriolipoliza czy karboksyterapia.

Proponowane zabiegi