Wrastanie włosów w skórę

Wrastanie włosów teoretycznie, z medycznego punktu widzenia nie jest niebezpieczne dla naszego organizmu, ale już konsekwencje nieleczonego stanu mogą być poważne. W miejscu włosa, który nie może przebić się przez skórę, początkowo powstaje stan zapalny, który może przerodzić się w guzek, a nawet ropień, czy owrzodzenie.

CO ZROBIĆ KIEDY WŁOSY WRASTAJĄ W SKÓRĘ?

W dziedzinie kosmetologii wrastanie włosów to bardzo częsty problem. Poza osobniczą tendencją do wrastania włosów, bardzo często taki stan fundujemy sobie sami, poprzez wyrywanie włosów woskiem, czy depilatorem. Włos po takim mechanicznym wyrwaniu, jest słabszy, ale mimo to namnażające się komórki cały czas powodują jego wzrost. Odbywa się to jednak w zaburzony sposób, włoski są cieńsze i dlatego nie są w stanie przebić skóry.

Tylko depilacja laserowa jest sposobem usunięcia niechcianego owłosienia raz na całe życie. Wszystkie inne alternatywne techniki, takie jak: depilacja woskiem, golenie czy też depilacja za pomocą kremów tego nie zapewniają, prowadząc jednocześnie do nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jak wspomniane wcześniej wrastanie włosów, czy podrażnienia po goleniu. Natomiast kremy do depilacji wysuszają i podrażniają skórę na całej powierzchni aplikacji.

W Toruniu Beauty Medica przeprowadzając depilację laserową leczy tą nieprzyjemną dolegliwość.

Depilacja laserowa pomimo dużego jednorazowego wydatku okazuje się metodą z perspektywy najtańszą. Gdybyśmy podsumowali ilość pieniędzy wydanych na depilację woskiem, zakup żyletek oraz pianek do golenia przez całe nasze życie, biorąc też pod uwagę nasz poświęcony czas, oraz to, jak często musimy poddawać się tym zabiegom, okaże się, że seria depilacji laserowej jest najkorzystniejsza finansowo i czasowo.

Proponowane zabiegi

• Usuwanie wrastających włosów medycznym laserem diodowym Vectus Palomar