EPILACJA A DEPILACJA LASEROWA – CZYM TO SIĘ RÓŻNI?

Chociaż potocznie te dwa pojęcia są używane zamiennie – tak naprawdę epilacja laserowa to nie do końca to samo, co depilacja. Prawdą jest, że w obydwu przypadkach chodzi o pozbycie się niechcianych włosów. Jednak trwałość efektu nie jest taka sama.

Epilacja to innowacyjna technologia laserowego usuwania owłosienia, która polega na trwałym pozbywaniu się włosków i mieszków włosowych. Podczas zabiegu epilacji laserem niszczona jest żywa części włosa, czyli tzw. mieszek włosa oraz macierz. To sprawia, że włoski nie odrastają już nigdy w tym samym miejscu.

Inaczej jest w przypadku tradycyjnej depilacji, czyli wyrywania włosów. Ta metoda jest nietrwała – pozwala tylko na krótkotrwałe pozbycie się niechcianego i zbędnego owłosienia, przez co cały proces trzeba regularnie powtarzać. Do metod depilacji zaliczamy zarówno domowe sposoby, jak i zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Chyba najpopularniejszą metod usuwania owłosienia jest depilacja woskiem i depilatorem, które pozwalają na uzyskanie efektów tylko do ok. 2-4 tygodni. Niosą ze sobą również konsekwencje wyrywania włosôw – depilacja woskiem i depilacja depilatorem powodują u większości osób podskórne wrastanie włosów. Konsekwencją tego stanu jest zapalenie okołomieszkowe, ropienie oraz plamy i przebarwienia w miejscu wrastania włosów. Podobne działanie ma depilacja pastą cukrową, która jest często traktowana jako alternatywa dla wosku. Wśród domowych metod największą popularnością wciąż cieszą się metody, które zapewniają najmniej trwały efekt – takie jak depilacja maszynką czy kremem do golenia. Po depilacji włoski zawsze odrosną nawet jeśli są wyrwane razem z cebulkami.

Długotrwały i najlepszy efekt daje tylko epilacja laserowa. Kliniki i gabinety kosmetyczne oferujące tę usługę często posługują się też terminem depilacji laserowej, ponieważ taka nazwa funkcjonuje w języku potocznym . Zapraszamy na zabiegi usuwania owłosienia laserem do Beauty Medica.