Usuwanie owłosienia w Beauty Medica Toruń, epilacja – IPL czy laser?

Zabiegi usuwania włosów za pomocą LASERA i IPL/SHR są obecnie niezwykle popularne. Z doświadczenia wyniesionego z codziennej pracy z laserami w naszej Klinice Beauty Medica wynika, że na efekty pozbycia się nadmiernego i niechcianego owłosienia mają wpływ:

  • personel z wieloletnim doświadczeniem,
  • najwyższej jakości topowy LASER o najwyższych parametrach zabiegowych
  • oraz indywidualny plan zabiegowy dla danej osoby.

Usuwanie włosów za pomocą LASERA jest trwałe, zaś za pomocą urządzeń IPL (Intense Pulse Light) – niestety nie. Zabieg IPL możemy raczej nazwać czasową redukcją owłosienia światłem. IPL działa tylko przy stałym powtarzaniu zabiegów (jak depilator).

Dlaczego LASER a nie IPL?

Metody epilacji oparte są głównie na zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło emitowane przez LASER lub urządzenie IPL jest wybiórczo absorbowane przez chromofory, znajdujące się w strukturze włosów i niszczy je termicznie. Jednak technologia działania i budowa LASERA różni się od IPL. LASER emituje światło monochromatyczne o jednej długości fali, zaś IPL – polichromatyczne o różnych długościach i dlatego nie jest tak precyzyjny i dociera bardzo płytko. LASER wychwytuje melaninę zgromadzoną w dolnej części korzenia włosa, opuszce włosa i łodydze, a ciepło powstałe w wyniku jego działania wędruje do komórek macierzy niszcząc mieszek włosa. Skutkuje to nieodrastaniem włosów i efektem permanentnego usunięcia.

Podkreślić należy, że włosy są usuwane tylko w fazie anagenu, dlatego też nie da się ich usunąć jednym zabiegiem. Zazwyczaj potrzeba do 5-6 powtórzeń w zależności od ilości owłosienia, partii ciała oraz koloru i grubości włosa. Tylko prawdziwy LASER pozwala na trwałą redukcję i zmniejszenie ilości owłosienia, a co za tym idzie poprawę komfortu i jakości życia.

Rewolucję na światowym rynku depilacji laserowej stworzyła firma Palomar, która do dziś jest numerem 1 w trwałym usuwaniu owłosienia laserem. W Beauty Medica pracujemy amerykańskim medycznym diodowym laserem Vectus Palomar Cynosure dającym najlepsze rezultaty i wymagającym najmniejszej ilości powtórzeń. Różne wielkości chłodzonych spotów (końcówek) lasera do różnych partii ciała mają niezwykły wpływ na szybkość usuwania włosów i długość trwania zabiegu oraz odczucia pacjenta.

Vectus Palomar to najbezpieczniejszy, nieinwazyjny i najskuteczniejszy diodowy system laserowy do trwałej redukcji niechcianych włosów. Vectus to brak ograniczeń: do wszystkich rodzajów skóry, do usuwania owłosienia u mężczyzn, kobiet i młodzieży. Można nim pracować o prawie każdej porze roku – to jedyny na świecie LASER z inteligentnym czytnikiem skóry Skintel, dopasowującym indywidualne parametry zabiegu dla danego pacjenta.

W Beauty Medica korzystamy również z aleksandrytowego-neodymowoyagowego LASERA THUNDER. Ten ultranowoczesny LASER cechuje się wyjątkową skutecznością (również przy włosach jasnych) – a dzięki doskonałemu chłodzeniu niemal całkowitą bezbolesnością zabiegów.

Zapraszamy do Beauty Medica na zabiegi usuwania owłosienia najnowocześniejszymi i najskuteczniejszymi LASERAMI Palomar Vectus oraz Thunder MT.