Usuwanie owłosienia w Beauty Medica Toruń, epilacja – IPL czy laser?

Zabiegi usuwania włosów za pomocą lasera i IPL/SHR (błędnie nazywanych laserami) są niezwykle popularne również w Polsce. Niestety doświadczenie wyniesione z codziennej pracy z laserami w naszej Klinice Beauty Medica wynika, że na efekty pozbycia się nadmiernego i niechcianego owłosienia mają wpływ: personel z wieloletnim doświadczeniem, najwyższej jakości topowy laser o najwyższych parametrach zabiegowych oraz indywidualny plan zabiegowy dla danej osoby.

Usuwanie i redukcja włosów za pomocą lasera jest trwała, zaś za pomocą urządzeń IPL (Intense Pulse Light) – niestety nie. IPL działa tylko przy stałym chodzeniu na zabiegi (jak depilator).

Rewolucję na światowym rynku depilacji laserowej stworzyła firma Palomar, która do dziś jest numerem 1 w trwałym usuwaniu owłosienia laserem. W Beauty Medica pracujemy amerykańskim medycznym laserem Vectus Palomar Cynosure (model 2019 r.) dającym najlepsze rezultaty i wymagającym najmniejszej ilości powtórzeń. Różne wielkości chłodzonych spotów (końcówek) lasera do różnych partii ciała mają niezwykły wpływ na szybkość usuwania włosów i długość trwania zabiegu i odczucia pacjenta.

Vectus Palomar to najbezpieczniejszy, nieinwazyjny i najskuteczniejszy system laserowy do trwałem redukcji niechcianych włosów. Vectus to brak ograniczeń: do wszystkich rodzajów skóry, do usuwania owłosienia u mężczyzn, kobiet i młodzieży. Można nim pracować o prawie każdej porze roku – to jedyny na świecie laser z inteligentnym czytnikiem skóry Skintel, dopasowującym indywidualne parametry zabiegu dla danego pacjenta.

Dlaczego laser a nie IPL?

Metody epilacji laserowej oparte są głównie na zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło emitowane przez laser lub urządzenie kosmetyczne (IPL) jest wybiórczo absorbowane przez chromofory, znajdujące się w strukturze włosów i są niszczone termicznie. Jednak technologia działania i budowa lasera różni się od IPL. Laser emituje światło monochromatyczne, o jednej długości fali, zaś IPL – polichromatyczne o różnych długościach (zazwyczaj 400-1200 nm) i dlatego nie jest tak precyzyjny i dociera bardzo płytko. Natomiast światło lasera wychwytuje melaninę (nawet jej niewielką ilość w jaśniejszych włosach) zgromadzoną w dolnej części korzenia włosa (do 2-5 mm od powierzchni skóry), opuszce włosa i łodydze, a ciepło powstałe w ten sposób wędruje do komórek macierzy niszcząc też mieszek włosa, co skutkuje nieodrastaniem włosów i efektem permanentnego usunięcia.

Podkreślić należy, że włosy są usuwane tylko w fazie anagenu, dlatego też nie da się ich usunąć jednym zabiegiem. Zazwyczaj potrzeba minimum trzech, do 5-6 powtórzeń w zależności od ilości owłosienia, partii ciała oraz koloru i grubości włosa. Tylko prawdziwy laser pozwala na redukcję i zmniejszenie ilości owłosienia, a co za tym idzie poprawę komfortu i jakości życia.

Zapraszamy do Beauty Medica na zabiegi usuwania owłosienia najnowszym laserem Palomar Vectus.