Mezoterapia igłowa i mikroigłowa (Dermapen) w Beauty Medica

Mezoterapia to technologia stosowana w medycynie estetycznej i kosmetologii polegająca na śródskórnym lub podskórnym podaniu odpowiedniej substancji lub mieszanki substancji w celu leczenia miejscowych zmian w obrębie skóry twarzy i ciała.

We współczesnej medycynie estetycznej metoda ostrzykiwania przez lekarzy stała się skuteczną metodą walki o poprawę niedoskonałości ciała oraz zapobiegania skutkom upływającego czasu.

Wskazania do mezoterapii:

  • Rewitalizacja skóry twarzy oraz zabiegi anti-aging – ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, hydroksyapatytem wapnia wiążącym wodę w skórze i budującymi stelaż koktajlami witaminowymi, osoczem bogatopłytkowym oraz własnym tłuszczem. Mezoterapia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni nie tylko odmładza, lecz również zapobiega starzeniu i pielęgnuje skórę na przyszłość.
  • Łysienie i utrata owłosienia na głowie – preparaty z krzemionki organicznej, dekspantenolu, cynku i biotyny (w Beauty Medica stosujemy najlepsze preparaty w tym Dr Cyj Hair oraz RevitaCare, HairCare – Perła Dermatologii Estetycznej 2018 r.).
  • Redukcja i usuwanie cellulitu oraz zmniejszenie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej – w Beauty Medica stosujemy zabiegi karboksyterapii oraz zabiegi mezoterapii z użyciem fosfatydylocholiny (PPC) oraz dezoksycholanu sodu. Metoda stosowana również w modelowaniu twarzy (głównie podbródka). Nie jest to metoda leczenia otyłości, tylko miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Powiększanie i modelowanie ust – to również precyzyjne podawanie przez lekarza medycyny estetycznej kwasu hialuronowego w celu uzyskania efektu powiększenia objętości ust lub wyrównania asymetrii i odżywienia ust.

Precyzyjne podanie preparatów za pomocą mezoterapii igłowej i mikroigłowej (Dermapen) dostarcza skórze aktywne składniki dokładnie w miejscu, które tego potrzebuje. Dermapen to precyzyjne urządzenie medyczne, za pomocą którego mikronakłuwamy skórę pobudzając ją do samoregeneracji. Urządzenie działa w pełni automatycznie i można stosować je również u pacjentów z cienką i delikatną skórą. Dodatkowo możemy wprowadzać nim substancje odżywcze do głębszych warstw skóry, aby była nawilżona i zdrowsza.

Dermapen zdobył pierwsze miejsce w kategorii Best Medical Device na targach Aesthetic Show w USA.

Zapraszamy na zabiegi medycyny estetycznej w Toruniu do Beauty Medica. Oprócz zabiegów laserowych, mezoterapia igłowa i bezigłowa to najskuteczniejsze terapie stymulujące i rewitalizujące skórę twarzy i ciała oraz przeciwstarzeniowe (anti-aging).