MASAŻ KOBIDO I KOBIDO TAPE – japoński manualny niechirurgiczny lifting twarzy.

Kobido to masaż mięśni naramiennych, szyjnych, grzbietu, głowy oraz twarzy, którego celem jest usunięcie wszelkich napięć. To niezwykła i bezpieczna technika działająca na głębszych warstwach skóry i mięśni, uaktywniająca nerwy i zwiększająca przepływ Qi (energii) na twarzy, prowadząca do efektu liftingu bez zmiany naturalnych rysów twarzy.

W Beauty Medica KOBIDO można wykonać jako samodzielny zabieg lub w wersji KOBIDO TAPE – z dodatkowym kinesiotapingiem. Efekt widoczny jest natychmiast po pierwszym zabiegu a w celu jego pogłębienia oraz utrzymania zalecana jest seria 10 zabiegów w odstępach tygodniowych.

Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Specjalista wykonuje szybkie i intensywne ruchy pobudzające poszczególne obszary twarzy na poziomie komórkowym i mięśniowym, niekiedy wywołujące chwilowe odczucia na pograniczu dyskomfortu. Pierwszym celem jest zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, co przyczynia się do wygładzenia drobnych zmarszczek mimicznych. Potem następuje relaksacja i rozluźnienie mięśni przykurczonych na skutek stresów i skumulowanych w ciele emocji.

Kobido pobudza krążenie krwi i przepływ limfy, poprawia koloryt skóry, redukuje obrzęki i cienie pod oczami oraz oznaki zmęczenia. W Kobido Tape dodatkowo podtrzymujemy mięśnie twarzy oklejając je specjalistycznymi taśmami, które usuwa się samodzielnie w domu.

Zapraszamy na nowe zabiegi Kobido i Kobido Tape do Beauty Medica Toruń.