MEDYCZNA TERAPIA PEPTYDOWA NA PROBLEM WYPADAJĄCYCH WŁOSÓW

WYPADANIE WŁOSÓW PO COVID-19

Coraz częściej spotykamy się z problemem wypadania włosów jako skutek uboczny przebycia choroby COVID-19. Według badań dr Natalie Lambert z Indiana University School of Medicine, blisko 30% osób po przejściu choroby narzeka na problem wypadania oraz osłabienia włosów wraz z pogorszeniem jakości ich struktury.

Wiele osób zarówno kobiet jak i mężczyzn zgłasza problem znacznego pogorszenia stanu włosów i ich nadmiernej utraty. Podstawowym powodem jest przebieg infekcji wirusowej z bardzo wysoką gorączką oraz ogólnym osłabieniem organizmu, które zaburzając cykl wzrostu włosa w poszczególnych fazach prowadzą do znacznej utraty włosów. Poboczną przyczyną jest również stres związany zarówno z przebiegiem samej infekcji jak i z ogólną sytuacją społeczno-gospodarczą.

Aby zredukować problem utraty włosów po infekcji COVID-19, rekomendujemy zastosowanie (2-3 zabiegów) terapii peptydowej Dr Cyj Hair Filler, która nie tylko hamuje wypadanie włosów, lecz również stymuluje ich odrost. Jest to obecnie najskuteczniejszy zabieg iniekcyjny na skórę głowy stosowany w medycynie estetycznej. Dr Cyj to preparat o długotrwałym powolnym uwalnianiu 10-14 dni.