Zabieg redukcji blizn laserem

Każdy z nas ma niejedną bliznę. Czasami są one pozostałością po przebytej ospie czy trądziku młodzieńczym. Niekiedy przypominają o bolesnym upadku, głębokiej ranie czy poparzeniu. Bardzo często powstają też w miejscu cięcia w czasie zabiegu chirurgicznego czy operacji.

Blizny po ospie i blizny po trądziku określa się jako blizny zanikowe, które widoczne są jako niewielkie wgłębienia. W wyniku głębokiego uszkodzenia skóry blizna po operacji zbudowana jest ze zbitej i słabo unaczynionej tkanki łącznej. Blizny pooparzeniowe mają specyficzną strukturę, z tendencją do ciągnięcia się i powstawania przebarwień. Nie są one tylko defektem kosmetycznym. Ich położenie może powodować przykurcze, ograniczenia ruchowe, a nawet ból.

W Beauty Medica oferujemy szereg zabiegów, które pozwalają na skuteczne spłycenie blizny. Skóra w czasie zabiegów stymulowana jest do przebudowy, w efekcie czego blizna staje się mniej widoczna lub przybiera wygląd zdrowej tkanki.

W Toruniu znajduje się Beauty Medica, gdzie zapraszamy na zabiegi wykonywane laserami Harmony XL Pro iPixel i Harmony XL Pro ClearLift, a także urządzeniem Venus Viva.