LASER ALEKSANDRYTOWY – IDEALNY DLA FOTOTYPU ŚRODKOWOEUROPEJSKIEGO CZYLI NAJSKUTECZNIEJSZA DEPILACJA DLA POLEK I POLAKÓW

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej pożądany zabieg zastępujący częste, czasochłonne golenie czy inne nietrwałe metody usuwania niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa przedstawiana jest jako niezwykle skuteczna i najtrwalsza wśród metod usuwania niechcianych włosków – szczególnie laserem aleksandrytowym, który wychwytuje melaninę o 25% lepiej niż inne lasery oraz włosy we wczesnej fazie anagenu.

Fototyp skóry determinuje selektywną odpowiedź mieszków włosowych na działanie wiązki lasera, dlatego tylko medyczny laser aleksandrytowy jakim jest Thunder MT, który dodatkowo posiada laser neodymowo-yagowy, daje tak wysoką skuteczność.

Jak działa laser aleksandrytowy? Laser aleksandrytowy emituję wiązkę światła o długości 755 nm. Ta długość fali wykazuje najlepsze, spośród innych laserów do depilacji, powinowactwo względem melaniny. Jej skuteczność wzrosła o 25%. Ponadto depilacja laserowa laserem aleksandrytowym jest całkowicie bezbolesna, co jest fenomenem wśród laserów do epilacji. Wyemitowane światło lasera penetruje na głębokość do 2 mm w głąb skóry, docierając w ten sposób do mieszków włosowych i niszcząc je w sposób trwały.

Pod wpływem działania lasera Thunder MT w Beauty Medica Toruń dochodzi to zjawiska selektywnej fototermolizy. Energia lasera aleksandrytowo-yagowego pochłaniana przez melaninę wywołuje lokalny efekt cieplny, prowadzący do uszkodzenia macierzy włosa i obumarcia mieszków włosowych co powoduje ich trwałe usunięcie.

Warto przypomnieć, iż depilacji laserowej poddają się jedynie włoski w fazie wzrostu. A w związku z tym, iż włoski na ciele nie rosną synchronicznie – pojedynczy zabieg nie usunie całości owłosienia. Konieczne jest zatem kilkukrotne powtórzenie zabiegu – i nie wynika to z małej skuteczności lasera, a z uwarunkowań fizjologicznych skóry człowieka.

Możliwość skutecznego usuwania jasnego owłosienia to niewątpliwie największy atut współczesnej depilacji lasera aleksandrytowego, tak bardzo pożądana również w przypadku blondynek i osób rudych. Ale to nie jedyna korzyść wynikająca z wyboru lasera do depilacji w Beauty Medica – jest to laser doskonały dla osób z wrażliwą skórą, gdyż użyta w nim technologia nie podrażnia, nie wymaga okresu rekonwalescencji i nie wymaga znieczulenia. Kolejne zalety lasera aleksandrytowego i yagowego Thunder MT to jego całkowita bezbolesność.