Czy zabieg endermologii usunie cellulit skutecznie?

Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, cellulit nie jest klasyfikowany jako choroba, tylko jako defekt kosmetyczny. Z tego powodu cellulit „leczy się” w gabinecie kosmetycznym lub u kosmetologa, a nie u lekarza. To prawda, że cellulit nie zagraża życiu i nie jest tak niebezpieczny jak otyłość albo choroba serca, jednak z powodu cellulitu cierpi spora część kobiet i mężczyzn. Dlatego wiele środowisk pracuje nad udoskonalaniem istniejących i opracowaniem nowych metod usuwania cellulitu. Czy istnieje skuteczny sposób usunięcia cellulitu?

Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, często powoduje obrzęk i nadaje skórze nieestetyczny wygląd, a nieleczony może prowadzić do trudnych do usunięcia zmian a nawet do powstania zmarszczek. Widoczne na powierzchni skóry objawy cellulitu wskazują na problemy z tkanką łączną – źródło cellulitu znajduje się pod powierzchnią skóry.

Wieloletnie doświadczenie w walce z cellulitem wskazuje, że najskuteczniejszą drogą do jego usunięcia są zabiegi endermologii połączone z regularną aktywnością fizyczną i stosowaniem zdrowej diety.

Endermologia to nieinwazyjna procedura kosmetyczna, którą można wykonać poza gabinetem lekarskim – została opracowana przez francuskich chirurgów kosmetycznych, a obecnie zyskała aprobatę środowisk medycznych na całym świecie. System wykorzystuje napędzane mechanicznie, ssące rolki, które wykonują specjalny masaż tkanek w obszarach problemowych – najczęściej są to uda, brzuch i biodra. Sesje zabiegowe zwykle wykonuje się raz lub dwa razy w tygodniu, a trwający poniżej godziny zabieg wywołuje uczucie podobne do głębokiego i intensywnego masażu.

Terapia urządzeniem do Endermologii, oprócz łagodzenia objawów cellulitu przynosi szereg innych korzyści: wyszczupla i modeluje sylwetkę, poprawia jędrność skóry, odmładza skórę, redukuje obrzęki, usuwa blizny, łagodzi bóle stawów i mięśni.