Endermologia – sposób na cellulit

Cellulit to bardzo powszechny problem, który dotyczy aż 85% kobiet. Najczęściej pomarańczowa skórka widoczna jest na udach, pośladkach czy na brzuchu, ale może pojawić się także na ramionach czy pod kolanami. Cellulit dotyka zarówno osób z nadwagą, jak i tych wysportowanych.

Nie tak łatwo wskazać przyczynę powstania cellulitu. Z jednej strony duży wpływ ma tryb życia: zła dieta, mała aktywność fizyczna i stres, a z drugiej strony powstanie pomarańczowej skórki uzależnione jest też od uwarunkowań genetycznych czy typu budowy ciała.

Skuteczną metodą walki z cellulitem i miejscową otyłością są zabiegi endermologii! Metoda ta polega na masażu mechanicznym, wykonywanym za pomocą specjalnej głowicy.

Zabiegi endermologii w Beauty Medica wykonywane są urządzeniem Integral, jak również najnowszym sprzętem Alliance. Endermologia pozwala skutecznie i trwale redukować pomarańczową skórkę i miejscową otyłość. Skóra po zabiegu staje się jędrniejsza i wygładzona. Dodatkowo zabiegi te pozwalają rozluźnić napięte mięśnie, spłycić rozstępy i blizny.