Jak usunąć przebarwienia skóry?

Letnia opalenizna jest wynikiem reakcji skóry na promienie słoneczne. W warstwie podstawnej naskórka, w melanocytach produkowana jest melanina. Niekiedy jednak, miejscowo dochodzi do zaburzeń pracy melanocytów i nadprodukcji barwnika, czego efektem są przebarwienia.

Czynników wpływających na powstawanie zmian pigmentacyjnych jest wiele. Może być to zbyt długie opalanie czy przyjmowanie niektórych leków. Przebarwienia mogą powstawać także na skutek niewłaściwej pracy wątroby, tarczycy czy zaburzeń miesiączkowania. Powstanie przebarwień może być także związane ze stosowaniem niewłaściwych kosmetyków oraz perfum przed bezpośrednią ekspozycją na słońce.

Usuwanie przebarwień skóry w Toruniu

Do usuwania plam pigmentacyjnych wykorzystujemy działanie lasera, korzystamy z platformy laserowej Alma Dye-VL. Przebarwienia po zabiegu stają się ciemniejsze, a następnie łuszczą się i znikają. Zaleca się przeprowadzenie 2-4 powtórzeń. Polecamy także kompleksowy zabieg 3w1 Geneo, który bardzo skutecznie redukuje wszelkie nierówności kolorytu skóry.

Zapraszamy do Beauty Medica!