Przebarwienia i plamy na skórze – czym najskuteczniej je usunąć?

W Beauty Medica usuwamy laserami niechciane przebarwienia skóry (hiperpigmentacje) o różnym podłożu.

Nieregularne plamki i plamy są zdecydowanie ciemniejsze od kolorytu danej osoby i w znaczący sposób dodają nam lat. Niezwykle trudno je zamaskować oraz usunąć domowymi sposobami. Z pomocą przychodzą najnowsze zabiegi laseroterapii dostępne w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej i laseroterapii.

Co jest przyczyną i mechanizmem powstawania różnych rodzajów przebarwień?

  • piegi to rozlana hiperpigmentacja o podłożu genetycznym;
  • ostuda – zmiany hormonalne, np. po ciąży;
  • plamy soczewicowate (słoneczne, starcze) to defekt kosmetyczny, zmiany wtórne w odpowiedzi na różne bodźce w wyniku dwóch zjawisk – wzrost ilości melanocytów w danym obszarze i szybkości ich tworzenia się oraz destrukcja keranocytów przez stan zapalny w skórze i przeniesienie melaniny do skóry właściwej (głębokie przebarwienia) i występują tam jako „tatuaż” przebarwienie.

Zmiany przebarwieniom są nieestetyczne i bardzo widoczne. Ich intensywność i barwa może się znacznie różnić. W Beauty Medica radzimy sobie z przebarwieniami pociążowymi, w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych, niedoczynności tarczycy, guzów przysadki, chorób wątroby a także schorzeń dermatologicznych, np. twardzinie lub przebarwień polekowych, po kosmetykach (mydłach lub perfumach).

Diagnostyka i proces usuwania plam przebarwieniowych jest indywidualny w przypadku każdej z osób. Zalecana ilość zabiegów laserowych oscyluje wokół 3-4 a w skrajnych przypadkach 5-6.

Zapraszamy do Beauty Medica!

Dodaj komentarz