DLACZEGO MOŻLIWOŚĆ WYBORU LASERA DO DEPILACJI JEST TAK WAŻNA?

Klienci i Pacjenci najczęściej zadają pytanie – jaka jest cena depilacji danej partii ciała np. pach czy bikini. Natomiast zdecydowanie przed przystąpieniem do zabiegów laserowych powinniśmy zastanowić się nad wyborem miejsca oraz najlepszej technologii na rynku, wykwalifikowanego operatora z wieloletnim doświadczeniem. To wszystko składa się na efekty oraz na ostateczną cenę i sumę wszystkich zabiegów, nie zaś na cenę jednostkową za zabieg.

Ponadto użycie prawdziwego medycznego lasera diodowego jakim jest Vectus zwiększa nie tylko bezpieczeństwo podczas zabiegu, ale pozwala na trwałą depilację bez podrażnień. Aby jednak epilacja była skuteczna, laser powinien odznaczać się wysoką mocą zależną od fototypu skóry oraz koloru włosów. A taki właśnie jest tylko amerykański Vectus.

Ciemne włosy zawierają więcej pigmentu, dlatego laser skuteczniej do nich dociera, wykrywając kontrast między włosem, a jasną karnacją. Natomiast prawidłowo dobrana długość fali lasera ma istotne znaczenie zwłaszcza pod względem obszaru zabiegowego. Cebulki włosów rosną na ciele na różnych głębokościach. Włosy pod pachami lub włosy na bikini u większości pacjentów mają podstawę umieszczoną głębiej, niż włosy na innych partiach, dlatego Vectus jest zdecydowanie skuteczniejszy niż np. LightSheer z małym oczkiem, a wynika to z przesłanek naukowych i prawa optyki. Im większy spot głowicy lasera, tym głębiej dociera energia usuwając też włoski delikatniejsze i głębiej osadzone.

Dlatego też firma Palomar po wielu latach badań nad udoskonaleniem technologii wprowadziła na rynek światowy epilacji największą na rynku końcówkę zabiegową stosowaną tylko w Vectusie.