Nowość w Toruniu i Beauty Medica – Lipotranswer

Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków tkankowych. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

Czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Skóra traci jędrność, ulega ścieńczeniu, pojawiają się zmarszczki, a niejednokrotnie różnego rodzaju niedoskonałości.

Zanika ona w miejscach, gdzie jej obecność jest pożądana – np. na twarzy (szczególnie pod oczami) czy dłoniach a gromadzi się w miejscach, gdzie jej nadmiar jest uciążliwy – np. brzuch czy uda. Zabieg lipotransweru nie jest obciążony ryzykiem i powikłaniami m.in. odrzuceniem materiału. Charakteryzuje się również brakiem okresu rekonwalescencji.