TERMOLIFTING ALMA NIR – SPOSÓB NA WIOTKĄ SKÓRĘ I OPADAJĄCY OWAL TWARZY

Zawartość kolagenu i elastyny w skórze maleje wraz ze starzeniem się organizmu. Wynikiem tego jest pojawienie się zmarszczek, bruzd i wiotkości skóry. Luźna wiotka skóra może również być wynikiem dużej utraty wagi – schudnięcia oraz np. po ciąży. Proces ten można zatrzymać i znacznie spowolnić. Zmarszczki zaś zminimalizować, wiotką skórę zregenerować i w widoczny sposób zagęścić, przywracając jej właściwą elastyczność – to dzięki technologii głębokiej podczerwieni NIR (near infrared) – termolifting twarzy i ciała.

Dzięki podgrzaniu i podrażnieniu włókien kolagenowych za pomocą technologii podczerwieni NIR zachodzi gwałtowny proces ich kurczenia i przywrócenia pierwotnego splotu i długości. Skutkuje to poprawą napięcia, elastyczności a w efekcie poprawą gęstości skóry. Drugim długofalowym skutkiem jest pobudzenie i stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Ten drugi proces postępuje stopniowo wraz z przebudową tkanki podczas serii zabiegowych. Ostateczny efekt osiągamy w ciągu 3-6 miesięcy.

Zabieg można wykonywać o każdej porze roku bez względu na nasłonecznienie (nawet na opalonej skórze). Brak okresu rekonwalescencji oraz spektakularne efekty sprawiają, że termolifting NIR cieszy się tak dużą popularnością.

Zabieg NIR można łączyć z mezoterapią Neauvia HydradeLux. Badania kliniczne dowodzą, że łączenie synergiczne tych technologii powoduje wzrost kolagenu o +270%.