MODELOWANIE I KONTUROWANIE CIAŁA ZIMNEM – KRIOLIPOLIZA

Szczupła i zgrabna sylwetka dostępna bez trudu, to już nie marzenie lecz zaawansowane osiągnięcia kriolipolizy Criolipolisis Ice Shaping.

Kriolipoliza, to mówiąc najprościej, metoda trwałego zniszczenia i usuwania komórek tłuszczowych za pomocą wymrażania. Już w 2008 roku przeprowadzono badania, które pokazały, że adipocyty ulegają apoptozie (rozpadowi) w niskich temperaturach, a także, że podskórne komórki tkanki tłuszczowej są bardziej wrażliwe na mróz bez uszkodzeń otaczającej tkanki. Badania te spowodowały, że opracowano nowe procedury wykorzystujące zimno do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej i miejscowego odchudzania. Tak wynaleziono zabieg kriolipolizy.

Wysoka jakość aplikatorów.

O skuteczności zabiegu kriolipolizy decyduje przede wszystkim zdolność urządzenia do wytworzenia i utrzymania odpowiednio niskiej temperatury oraz odpowiednio zaprojektowane i skonstruowane głowice – aplikatory Crio Ice. Kriolipoliza Beauty Medica zaopatrzona jest w zestaw ultranowoczesnych, wysokoprzewodzących, precyzyjnych głowic, zaprojektowanych tak, by odpowiednio schładzać obszar zabiegowy. Mają za zadanie utrzymywać idealnie stabilną temperaturę chłodzenia, jednocześnie wydajnie zwiększając efektywność zabiegu. Ponadto technologia stosowana w kriolipolizie Ice Shaping Cool Technology działa dodatkowo na zasadzie szoku termicznego – najpierw ogrzewa obszar zabiegowy zwiększając cyrkulację naczyń włosowatych, a następnie dopiero ją zamraża. Taka konstrukcja pozwala znacznie szybciej osiągnąć temperaturę rozpoczynającą proces apoptozy (rozpadu komórek tłuszczowych).

Urządzenie ponadto posiada stałe monitorowanie temperatury aplikatorów posiadając czujniki w głowicach Crio. Za pomocą takiego systemu kontroli można je precyzyjnie obserwować na wyświetlaczu urządzenia. Taki system to również krótszy czas trwania zabiegu kriolipolizy. Większość dostępnych na rynku urządzeń, do skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej potrzebuje 75 a czasem nawet 90 minut. Specjalna konstrukcja głowic i system wyróżniający tę technologię skraca ten czas do 15-20 minut redukcja podbródka (specjalna głowica Crio na podwójny podbródek), do 40-50 minut dla aplikatorów Crio do ciała. To zwiększenie o 40% wydajność zamrażania tkanki tłuszczowej w urządzeniu Kriolipolizy Ice Shaping Cool Technology w porównaniu do podobnych urządzeń przeznaczonych kriolipolizy.

W urządzeniu mamy do wyboru aż 6 głowic Crio o rozmaitych kształtach i wielkościach, by jeszcze lepiej i skuteczniej modelować problematyczne obszary. Do wyboru mamy zarówno duże aplikatory odpowiednie dla obszarów takich jak plecy czy brzuch, średnie do nóg i boczków, ale i małe – precyzyjne – do modelowania obszaru kolan, podbródka czy klatki piersiowej.