DEPILACJA PACH LASEREM A NADPOTLIWOŚĆ

Co czwarta osoba na świecie cierpi na nadpotliwość, która nie jest wynikiem braku higieny lecz schorzeniem wywołanym przez różne czynniki. Współczesna medycyna i kosmetologia estetyczna oferują zabiegi laserem, które pozwalają zmniejszyć pocenie lub całkowicie je usunąć, jednocześnie zachowując równowagę i funkcjonalność gruczołów potowych. Do najpopularniejszych zalicza się depilację laserem diodowym lub aleksandrytowym oraz wstrzyknięcie botoksu w nadmiernie pocącą się skórę.

Usunięcie zbędnego owłosienia z obszaru pach laserem powoduje, iż pot w mniejszym stopniu wydobywa się na powierzchnię. Aż dziewięć osób na dziesięć stwierdziło zdecydowaną poprawę w tej kwestii. Owłosiona skóra pach nie tylko poci się mocniej, ale też bakterie osadzające się na włosach powodują intensywniejszy nieprzyjemny zapach.

Najskuteczniejszą więc z metod jest usunięcie zbędnych włosów za pomocą depilacji laserowej. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie depilacją laserową wśród panów. – nie zaś tylko pań. Depilacja męska jest zatem coraz bardziej popularna i pożądana. Najczęściej wybieranymi fragmentami ciała do depilacji laserowej u panów są pachy oraz plecy. Panowie niezwykle rzadko usuwają laserem włosy na nogach. Mężczyźni coraz chętniej depilują również klatkę piersiową, przedramiona, pośladki, oraz okolice intymne tzw. bikini męskie.