CZYM RÓŻNI SIĘ LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY OD NIEABLACYJNEGO?

Jeśli mówimy o laserze frakcyjnym ablacyjnym mamy na myśli to, że narusza on wierzchnie warstwy tkanek. Dzięki działaniu termicznemu powoduje odparowanie wody z komórek skóry. Wprowadzany jest wówczas kontrolowany stan zapalny, zmuszający skórę do ​uruchomienia mechanizmów regeneracji, czego konsekwencją jest złuszczenie naskórka i jego przebudowa. Wszelkie niedoskonałości zostają spłycone, a ​włókna kolagenowe namnażają się poprawiając strukturę i zagęszczenie aż do poziomu skóry właściwej. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie struktury skóry, intensywna przebudowa, redukcja blizn i rozstępów.

Laser frakcyjny nieablacyjny natomiast działa na skórę właściwą mechanicznie a nie termicznie, nie uszkadza naskórka co eliminuje w praktyce czas rekonwalescencji. Możemy od razu po zabiegu wrócić do swoich zajęć. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Można go wykonywać o każdej porze roku, jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry. Ponieważ laser posiada kilka różniących się długością końcówek, podczas jednego zabiegu można działać na różnych poziomach skóry. Rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu, prowadząc do zwiększenia jędrności i zabezpiecza skórę przed starzeniem się w przyszłości.

Wybór odpowiedniej metody jest kwestią indywidualną, zależnie od:

  • problemu na jaki chcemy zadziałać,
  • rodzaju skóry,
  • poziomu inwazyjności, o jakim wraz z pacjentem decydujemy podczas konsultacji,
  • oraz ostatecznego efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Technologie, jakimi dysponujemy, czyli chociażby:

  • ablacyjny iPixel,
  • nieablacyjny ClearLift

z naszego doświadczenia idealnie się uzupełniają, a dzięki ich połączeniu jesteśmy w stanie doprowadzić do przebudowania skóry na wielu poziomach.