RATUNKU! MAM TRĄDZIK.

Wykwity trądzikowe powstają wtedy, gdy produkowana w nadmiernych ilościach wydzielina gruczołów łojowych jest zdecydowanie gęstsza, przez co nie jest w stanie wydostać się na powierzchnię skóry. Dodatkowo ciągle rogowaciejący naskórek jeszcze bardziej zatyka ujścia gruczołów łojowych tym samym zatrzymując wydzielinę w przewodach łojowych. Właśnie w tak powstałych zaskórnikach znajdują idealne dla swojego rozwoju warunki bakterie beztlenowe, które powodują powstawanie stanów zapalnych, a co za tym idzie krost, grudek, guzków i ropnych wykwitów.

O ile trądzik młodzieńczy spowodowany jest burzą hormonów, o tyle u osób dorosłych bardzo rzadko się zdarza, by przyczyną trądziku były wahania hormonalne. Wyjątkiem jest nadmierne działanie androgenów, dlatego też u kobiet zauważamy chwilową poprawę po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Jednak jeśli problem wraca po ich odstawieniu, może to oznaczać, że mamy do czynienia z jedną z poniższych przyczyn:

  • dieta – najczęściej wysokoprzetworzone produkty (fast foody), wysoki indeks glikemiczny składników. Wpływa to na gwałtowny poziom insuliny we krwi, a to zwiększa produkcję androgenów.
  • stres – czynnik, bardzo silnie wpływający na pracę gruczołów łojowych, w znaczny sposób nasila produkcję łoju o zagęszczonej strukturze
  • nadwrażliwość na niektóre pokarmy, np. nabiał
  • kosmetyki komedogenne – o ciężkim podłożu, długim składzie, ze składnikami komedogennymi – zatykającymi pory skórne.

Nie do końca wiadomo dlaczego tak jest, ale bardzo często u osób poza okresem dojrzewania wykwity pojawiają się najczęściej w okolicach brody, żuchwy, szyi – czyli inaczej niż u młodzieży. Najczęściej nie są to rozległe zmiany, ale, w odróżnieniu od nastolatków, o znacznie bardziej utrwalonym charakterze i to na podłożu suchej skóry. Dlatego wbrew pozorom tak ważne jest nawilżanie cery.

Mając to wszystko na uwadze, Beauty Medica oferuje skuteczne terapie, zwalczające objawy trądziku. Polecamy zabieg Geneo, który balansuje procesy złuszczania i nawilżenia skóry, doskonale oczyszczając i redukując przy tym działanie bakterii beztlenowych. Oferujemy również laserowe leczenie trądziku przy pomocy platformy Alma Harmony XL Pro ACNE, która emitując określoną długość pulsacyjnego światła, niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanów zapalnych. Opracowujemy zarówno obszary twarzy, jak i pleców, ramion czy dekoltu objętego trądzikiem.