LEKARZE POLECAJĄ HiFu – BEZOPERACYJNY LIFTING TWARZY ORAZ CIAŁA

Jednymi z najbardziej skutecznych urządzeń do liftingu są te wykorzystujące skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, czyli HIFU. Procesy termiczne i mechaniczne, którym poddane są tkanki głębsze, stymulują regenerację i odbudowę, a wpływ na system powięziowo-mięśniowy SMAS powoduje działania tego typu zabiegu w poprawie owalu twarzy, lini żuchwy czy np. tzw. pelikanów.

Innym, powszechnie lubianym narzędziem do rewitalizacji i uniesienia dolnej części twarzy jest termolifting NIR i Zaffiro. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania głębszych warstw skóry do temperatury 65°C, dzięki czemu włókna kolagenowe ulegają skróceniu przy jednoczesnym zmuszeniu do aktywności fibroblastów, które to produkują nowe włókna kolagenowe.

Zabiegi są mało inwazyjne, bezbolesne chociaż w zależności od wieku i jakości skóry wymagają serii powtórzeń (HIFU 1-2 zaś NIR i Zaffiro 4-6). Efektem jest wyraźny owal i piękna linia żuchwy oraz gęsta i jędrna skóra. Zabiegi poprawiają i stymulują skórę, ale w terapii 1-2 zabiegów zapobiegają starzeniu się (profilaktyka zapobiegawcza antiaging).