USUWANIE I REDUKCJA ROZSTĘPÓW LASEREM FRAKCYJNYM

Najskuteczniejszą metodą leczenia i usuwania rozstępów są zabiegi laseroterapii. Laser frakcyjny regeneruje tkanki i je przebudowuje w zdecydowany sposób poprawiając wygląd skóry. Zaufaj naszym specjalistom w Beauty Medica i pozbądź się niechcianych rozstępów lub blizn. Zabiegi przy zastosowaniu laserów frakcyjnych prowadzą do przebudowy skóry poprzez wytworzenie młodych komórek i naskórka, zastępując tym samym uszkodzone oraz zapewniając lepszy metabolizm i syntezę białka. Obok laserów frakcyjnych stosujemy w Beauty Medica również terapie wykorzystujące RF – Nanofractional Venus Viva oraz Venus Legacy. Umożliwiają one obkurczenie kolagenu, co doprowadza do skutecznego liftingu i ujędrnienia skóry. Lasery frakcyjne stosujemy nie tylko na blizny i rozstępy. Świetnie sprawdzają się w terapiach przeciwstarzeniowych i zagęszczających wiotką skórę zarówno na twarzy jak i ciele. Doskonałe efekty daje połączenie tych terapii z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.

LASER FRAKCYJNY

Laser Frakcyjny Alma Lasers I-Pixel 2940nm – najnowszej generacji laser frakcyjny wykonujący selektywnie w skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych – tak zwanych stref mikrotermalnych. Komórki skóry (mostki) wokół tych stref objętych leczeniem pozostają nieuszkodzone i pomagają w procesach szybkiej regeneracji, przebudowy i odnowy tkanek. Po zabiegu skóra się goi natomiast nie są mocno widoczne żadne uszkodzenia czy rany. Alma Lasers nowoczesny laser frakcyjny charakteryzuje się bardzo krótkim okresem gojenia i rekonwalescencji.

Skóra po Fraxelu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Pacjent odczuwa nieznaczne pieczenie i swędzenie. W drugim dniu obrzęk zmniejsza się, natomiast rumień ustępuje przez kilka dni. Od 3 doby występuje złuszczanie starego naskórka. Po upływie 6-7 dni skóra powraca do normalnego i zdrowego wyglądu.

W trakcie jednego zabiegu, ściśle kontrolowanemu uszkodzeniu poddane jest od 20-48% powierzchni skóry. Nowe mnożące się komórki naskórka posiadają większy potencjał biologiczny, rozstępy ulegają przebudowie i unaczynieniu, co skutkuje ich obkurczeniem i wzmocnieniem skóry. Pacjenci odczuwają natychmiastową poprawę stanu skóry po każdym zabiegu. Proces odbudowy włókien kolagenowych powoduje, że wynik leczenia postępuje i nasila się w ciągu kilku, kilkunastu tygodni po zabiegu.

PRZYCZYNY TWORZENIA SIĘ ROZSTĘPÓW

Powodem tworzenia się nieestetycznych rozstępów jest niewspółmierność pomiędzy wytrzymałością skóry (rozciągania skóry). Przyczyną mogą być szybki wzrostu, szybkie przybieranie na wadze, okres ciąży, wyczynowy sport, ale także uwarunkowania genetyczne.