Jaka jest historia Endermologii?

Endermologia LPG od lat jest wiodącą technologią w walce z cellulitem. Ale czy wiedzą państwo jaka jest historia Endermologii?

Endermologia jest metodą mechanicznego masażu próżniowego, którego celem jest właśnie skuteczna walka z cellulitem i nadmiernie zgromadzonym tłuszczem. Wymyślił ją Louis Paul Guitay, który po wypadku motocyklowym przechodził trwającą wiele miesięcy, intensywną rehabilitację przy pomocy masaży ręcznych. Podczas zabiegów zauważył on, że ich efekty zależą przede wszystkim od manualnych umiejętności masażystów i stosowanej przez nich siły nacisku. Zdecydował się wówczas na
stworzenie maszyny naśladującej ruchy terapeutów.

Aparat wykonywał masaż znacznie szybciej i precyzyjniej. Dodatkowo zastosowano podciśnienie pomagające podnieść fałdy skórne. Początkowo masaż ten używany był do wspomagania leczenia blizn operacyjnych i powypadkowych. Po pewnym czasie jego stosowania, zauważono pozytywny wpływ zabiegu na cellulit, tkankę tłuszczową oraz napięcie skóry. W 1986 roku opatentowano tę technikę, a obecnie jest ona wykorzystywana przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Dlatego tak istotne jest wybieranie przebadanych i oryginalnych technologii. Marka LPG Endermologie od ponad 30 lat prowadzi badania nad właściwościami tkanki, czego owocem są takie technologie jak #Alliance czy #Integral. Dewizą marki jest hasło: Bez ryzyka. Bez efektów ubocznych. Zawsze zadowalające rezultaty.